Programiści awansują błyskawicznie. Najlepsi zostają seniorem po kilkunastu miesiącach

13 lipca 2019, 09:10
Źródło:Materiały prasowe
Programiści

Programiściźródło: ShutterStock

Programista, który zaczynał karierę w latach ’90, potrzebował aż 11 lat na zdobycie tytułu seniora. Dziś ten czas skrócił się dwukrotnie. Rekordzistom awans zajmuje nawet kilkanaście miesięcy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Hj(2019-07-14 06:43) Zgłoś naruszenie 71

    Tak sie sklada ze bylem programista i rekrutuje teraz programistow do mojego dzialu. Programistow nie brakuje, oprocz tych co cos umieja. Ostatnio mialem na tapecie software architect ktory niezna UML, senior dev ktory nie wie co to metoda statyczna itd. Czym mniej umie tym wieksza stawka. Chetnie dobrze placimy, ale za umiejetnosci. Czesto brakuje kandydatom rowniez podstawowej wiedzy informatycznej.

    Odpowiedz
  • Arek(2019-07-13 23:26) Zgłoś naruszenie 110

    Sprzedawcy marzeń. Setki a może tysiące godzin przed komputerem. Polecam każdemu

    Odpowiedz
  • inżynier programista(2019-07-13 18:12) Zgłoś naruszenie 141

    Te 6k to chyba dal juniorów z dwuletnim stażem. A teraz pomyślcie jak to się skończy dla programistów za 4-8 lat kiedy wszyscy dzisiejsi juniorzy zostaną seniorami , 5G wrecie zbudują i w sumie każdy w WYSIWYG będzie mógł sobie na wixie onepaga machnąć bo wydajność nie będzie maiła żadnego znaczenia przy transferze do 20Gb/s, i cała masa frontendowców po bot-campach nagle bezie próbowała się z JavaScript , HTML i CSS przerzucić na backendowe języki. Pamiętaj specjalisto it że w trakcie kiedy ty pracujesz jakiś programista w dolinie krzemowej ciężko tyra by stworzyć program który cie zastąpi, albo przynajmniej spowoduje że pimpek po podstawówce będzie mógł cię zastąpić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ola(2019-07-13 12:33) Zgłoś naruszenie 76

    A ja nie jestem programistą i mam to w nosie. Najlepiej nic nie robić i brać kasę. Polecam.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Programista z Warszawy(2019-07-13 11:37) Zgłoś naruszenie 230

    Jak czytam w mediach ile zarabiają programiści z rocznym doswiadczeniem to aż sam nie mogę uwierzyć w to jaki jestem bogaty ! WOW !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian(2019-07-13 10:41) Zgłoś naruszenie 370

    W branży pracuje komercyjnie 16 lat i ciężko mi siebie nazwać seniorem, choć mam tytuł Tech Lead. Za to w pracy mam takich seniorów co nie znają podstaw. To chyba o takich spin programistach jest ten artykuł :P.

    Odpowiedz
  • Programista(2019-07-13 09:52) Zgłoś naruszenie 400