Jak zamienić diesla w elektryka. Ten startup chce masowo przerabiać stare samochody

6 sierpnia 2019, 06:30 | Aktualizacja: 19.08.2019, 11:24
Źródło:Bloomberg
Samochód elektryczny w czasie ładowania

Samochód elektryczny w czasie ładowaniaźródło: ShutterStock

Tani samochód elektryczny za około 5000 euro. Czy to możliwe? Tyle kosztuje przerobiony na bezemisyjne auto 10-letni diesel, dzięki któremu mniej zamożni kierowcy będą mogli uniknąć zakazu wjazdu do wielu europejskich miastach.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • asdf(2019-08-06 13:36) Zgłoś naruszenie 172

    Bardzo dobry pomysł, ale już koncerny samochodowe zrobią wszystko żeby go zablokować... z wiadomych względów.

    Odpowiedz
  • Zły(2019-08-06 14:41) Zgłoś naruszenie 1611

    Czy wy ciemni ludzie dalej nie dopuszczacie do swojej świadomości że energia elektryczna w Polsce w 95% pochodzi ze spalonego węgla w elektrowni.Gdzie tu ekologia ,a wydobywane surowce do budowy baterii są wydobywane w jaskiniach przez dzieci bo są ciasne tunele, i jest to strasznie drogie, i są trudne do pozyskania.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rety(2019-08-06 18:15) Zgłoś naruszenie 157

    Elektryk to droga do nikad disel bedzie jeszcze dlugo krolowal a przyszlosc to wodor ewentualnie zero emisyjne paliwa a sa takie juz

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Max(2019-08-06 13:28) Zgłoś naruszenie 92

    Świetny pomysł! Wybrać kilka ważniejszych komponentów i będzie dużo taniej...

    Odpowiedz
  • Marek (2019-08-06 18:37) Zgłoś naruszenie 91

    Za mały zasięg i tyle

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zero co2(2019-08-06 19:52) Zgłoś naruszenie 88

    To ślepa uliczka. Tylko pojazdy na WODÓR.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zyga(2019-08-06 21:42) Zgłoś naruszenie 60

    W Trójmieście jest firma która takie przeróbki robi już chyba z górą ponad 7 lat!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Max(2019-08-07 14:26) Zgłoś naruszenie 42

    U nas i tak by się to nie sprawdziło, bo energię mamy z elektrowni węglowych. Jedyna możliwość (jak na razie) aby korzystać z silników elektrycznych to hybrydy. Wystarczy spojrzeć na sprzedaż toyoty, że ma to wzięcie. Przynajmniej nie trzeba ich ładować. A kolejny etap to wodór.

    Odpowiedz
  • Proste rozwiązanie(2019-08-14 21:41) Zgłoś naruszenie 20

    Przeciągnąć kabel od słońca do ziemi i zapomnieć o węglu

    Odpowiedz
  • pigiman(2019-08-30 09:42) Zgłoś naruszenie 12

    Jaki sens jak diesle są ekologiczne, bo mniej pala jak benzyny. Sam mam 1.9 tdi legenda która praktycznie jest bezobsługowa, jedyne co to wymieniłem klocki tarcze z delfi, no i niedługo czeka mnie wymiana oleju. Większość takich rzeczy zawsze z delfi biorę jakość sprawdzona

    Odpowiedz
  • telpohi(2019-09-11 06:07) Zgłoś naruszenie 00

    SpFling.︆︅com - świetny pr𝚘jekt dl𝚊 dorоsłych, którzy 𝚌h𝚌ą znаl𝚎źć pаrtnera seksuаlnegо

    Odpowiedz
  • Leon Z(2019-09-08 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce warsztaty oferujące konwersję na elektryka funkcjonują od kilku lat. Koszt ok. 30tys. zł. Przerabiają Matizy i inne małe.

    Odpowiedz