Polska podziękuje Rosjanom za gaz. Czy po LNG Amerykanie zaoferują nam atom?

14 sierpnia 2019, 16:26 | Aktualizacja: 14.08.2019, 16:44
Tylko na Forsal.pl
Gazociąg

Gazociągźródło: ShutterStock

Dzięki nowemu gazociągowi z Norwegii oraz dostawom LNG m.in. z USA, Polska może w 2022 r. podziękować Rosjanom za gaz. Teraz nurtującym pytaniem jest, czy Amerykanie wejdą w polski atom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • jaja smażone na gazie(2019-08-14 21:17) Zgłoś naruszenie 19121

    Dumny Polak wybiera 2x droższy gaz od Wielkiego Brata, zwłaszcza że ponoć pachnie on wolnością (ruski, zdaniem patriotów-koneserów, zajeżdża nutami onucowymi).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-08-14 22:12) Zgłoś naruszenie 8211

    Terror energetyczny, jak kij,zawsze ma dwa końce . Kreml, nie powącha ani dolara za gaz od nas, a być może od kilku jeszcze krajów z naszego regionu Europy Środkowej. Na dodatek jeszcze słono zapłacą za tranzyt przez nasz kraj ! Warto było nas terroryzować ?? Niemiaszki też liczyli na biznes z Nord Stream 2 i jak widać projekt rozpływa się w marzeniach; dzięki twardej postawie Danii.

    Odpowiedz
  • Qwas(2019-08-14 23:54) Zgłoś naruszenie 266

    Czasem gazociąg z Norwegii nie miał powstać ponad dekadę temu? Pamięta ktoś czyj rząd i pod czyim wpływem zrezygnował z gazociągu z Norwegii na rzeczy na szalenie niekorzystnych umów z Rosjanami podpisanych przez Pawlaka?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2019-08-15 07:44) Zgłoś naruszenie 2011

    Absolutną polską racją stanu jest bezpieczeństwo energetyczne. Na przestrzeni ostatnich 30 lat jedynym rządem, który pracował /pracuje w tym temacie jest rząd PIS. To dużo mówi o innych partiach powstałych w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kwas(2019-08-15 09:24) Zgłoś naruszenie 181

    W temacie dostarczania gazu nie powinno się na nikogo obrażać tylko negocjować cenę.Dotyczy to dostawców z lewej jak i z prawej strony .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-15 16:03) Zgłoś naruszenie 82

    Dobra sprawa, ale gaz to nie jest przyszłość energetyki w Polsce!!! Atom i wiatraki to jest przyszłość Polskiej energetyki i niezależności energetycznej oraz wielkiego eksportu energii bo zapotrzebowanie silnie rośnie!!! Zasoby Uranu mamy od dawna w Sudetach!!! Wzbogacenie uranu jest od dawna możliwe w Polsce!!! Porównanie: dla bloku energetycznego 1000 MW w EJ rocznie jest tylko potrzebne ok. 20 ton wzbogaconego uranu a dla bloku energetycznego 1000 MW w elektrowni na węgiel jest potrzebne ok. 8 mln. ton węgla brunatnego rocznie!!! Przy spalaniu węgla powstaje niesamowite zanieczyszczenie i to nie tylko powietrza i wiele chorób górnych dróg oddechowych, alergii, zgonów oraz wielka emisja CO2!!! To powoduje niesamowite koszty dla nas wszystkich!!!

    Odpowiedz
  • Michał(2019-08-18 09:20) Zgłoś naruszenie 22

    Tak, zaoferują atom. Zrzucą ze dwie, trzy bomby i będziemy mieć ten upragniony atom.

    Odpowiedz
  • adrian wklp(2019-08-22 12:02) Zgłoś naruszenie 20

    ostatnio w internecie czytałem ze pewien pan minister w trakcie wywiadu zapytany o gaz z usa lng powiedział no wygadał się ze on jest drozsy niż ten z rosji i po prostu nie opłaca się go kupować ale my kupujemy bo nie wazna cena jest. to jak to kupujemy drozej po co???

    Odpowiedz