Kto głosuje na PO-KO? "Wysoki poziom pesymizmu" [PORTRET WYBORCY PO-KO]

19 sierpnia 2019, 07:00 | Aktualizacja: 19.08.2019, 07:41
Źródło:Forsal.pl
Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna

Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetynaźródło: ShutterStock

- Wśród wyborców PO jest niemałe grono elektoratu negatywnego, warunkowego. Te osoby kierują się w swoich politycznych wyborach czystym pragmatyzmem - mówi politolog, prof. Ewa Marciniak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Maria(2019-08-19 08:06) Zgłoś naruszenie 8412

    Bo takiej zdziczałej opozycji nigdy nie było..

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-08-19 08:19) Zgłoś naruszenie 11716

    POKO centrowe ??? To przecież lewactwo. Mają w programie związki homoseksualne a w dalszej perspektywie adopcje dzieci przez te pary. Aborcję na żądanie , eutanazję itp .... Gdzie tu jest centrum to tęczowe ugrupowanie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • a(2019-08-19 08:36) Zgłoś naruszenie 11412

    Krótko i na temat: na PO oddają głos zaczadzeni tefałenem.Ot, i cała filozofia, p."profesor"

    Odpowiedz
  • tad(2019-08-19 08:55) Zgłoś naruszenie 555

    "...otwartość na nowe doświadczenie, w tym na zmianę... ugodowość rozumiana jako konieczność współpracy, zaufania wobec innych..." Tak widzi się elektorat PO. A skoro tak, to należałoby to całe towarzystwo zapakować do Tworek, bo jeszcze zacznie chodzić po torach, sądząc, że pociągi to wymysł PiS-u.

    Odpowiedz
  • Podatnik(2019-08-19 09:34) Zgłoś naruszenie 357

    Zaczadzeni treściami tvn z programami o rzeczach których elektorat POKO nigdy w życiu nie będą w stanie osiągnąć. Życie marzeniami zamiast branie się do roboty i zarabianie PINIĘDZY.

    Odpowiedz
  • Były wyborca leni z PO (2019-08-19 09:41) Zgłoś naruszenie 5010

    Elektorat Koko kojarzy się mi z zadymiarzami z KOD i Obywateli ub. Nigdy nie było tak zwariowanej opozycji i tak się kompromitujacej.Ci ludzie napędzają elektorat PIS.

    Odpowiedz
  • rk(2019-08-19 10:13) Zgłoś naruszenie 1328

    Trudno aby osoba inteligentna i otwarta na świat mieszkająca w tym kraju nie była pesymistą. Nie ma ona w rzeczywistości na kogo zagłosować. A Polska pod rządami PIS zmienia się w państwo mafijno religijne. Diagnoza wybroczy PIS jest w miarę celnie przedstawiona w artykule.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Akcja(2019-08-19 10:15) Zgłoś naruszenie 1634

    Zero kultury i komentarze nie na temat, czyli pisie płatne trolle w akcji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lewicowy(2019-08-19 10:27) Zgłoś naruszenie 274

    Frustraci z rozbuchanym tego.

    Odpowiedz
  • rk(2019-08-19 11:14) Zgłoś naruszenie 15

    Wszystko było, ale ważne jest też natężenie problemu a to się znacząco zwiększyło.

    Odpowiedz
  • Pawel(2019-08-19 11:46) Zgłoś naruszenie 408

    A jakie to problemy rozwiazalo PO ze "wyborcy PO oczekuja rozwiazywnaia problemow"?Obnizyli podatki?-nie.Scieli administracje?-nie.Ukrocili zlodziejstwo?-nie.To niby jaki problem rozwiazali? Lemingi sa grupa kompletnie zaczadzona ideologia i poczuciem wlasnej wyzszosci-teraz im te pseudowyzszosc odebrano i obnazono ich mialkosc-dlatego sa pesymistami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odp.(2019-08-19 14:16) Zgłoś naruszenie 722

    Wolę PO czy SLD od katowariatów z pislandu.

    Odpowiedz
  • obywatel(2019-08-19 15:19) Zgłoś naruszenie 152

    Widzę tu ważną sprzeczność. Skoro elektorat PO jest nastawiony zadaniowo na rozwiązywanie problemów.... to jaki problem (edukacja, VAT, zadłużenie, zdrowie, obrona i bezp. energetyczne Polski, demografia, przyszłe niskie emerytury) udało się partii PO rozwiązać. Czym się mogą pochwalić przed swoimi wyborcami? Coś mi się zdaję, że te deklaracje elektoratu mają niewiele wspólnego z rzeczywistością....jak i całe uprawianie polityki przez PO.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Narót POlski(2019-08-20 03:58) Zgłoś naruszenie 40

    Znam kilku. Większość to nieudacznicy. Nie zrealizowani biznesmeni lub korpoludki. Na pięciu których znam tylko jeden na poziomie, faktycznie realizujący swoje interesy. Reszta to bezmózgi konsumujący treści TVN i GW

    Odpowiedz
  • rbl(2019-08-22 10:57) Zgłoś naruszenie 10

    Ja nich na pewno nie zagłosuję.

    Odpowiedz