Mieszkania w Polsce są już o 10 proc. droższe niż podczas ostatniej hossy. Ale to wciąż nie jest bańka

21 sierpnia 2019, 06:02 | Aktualizacja: 21.08.2019, 11:37
Źródło:HRE Investments
Mieszkania w Polsce drożeją

Mieszkania w Polsce drożejąźródło: ShutterStock

Wzrosty cen mieszkań w Polsce nie słabną – wynika z najnowszych danych NBP. Przyczyniają się do tego dobra sytuacja na rynku pracy i niski koszt pieniądza. Liderami wzrostów są w ostatnim czasie Poznań, Łódź i Trójmiasto. Na drugim biegunie znajdziemy natomiast Kielce i Wrocław. Tylko tam ceny nie pokonały jeszcze rekordów z przed ponad dekady – wynika z szacunków HRE Investments.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • łowca jeleni(2019-08-21 07:05) Zgłoś naruszenie 4614

    A co z dziesiątkami tys. mieszkań rocznie opuszczanych na zawsze przez członków wyżu demograficznego z l. 50-tych przenoszących się do Krainy Wiecznych Łowów? "Zapomnieliście" tego dopisać w swojej "analizie", Panie Turek?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • P2(2019-08-21 09:47) Zgłoś naruszenie 3010

    Inewstorzy amatorzy, za niedługo będą płakać. Nie wiedzieliśmy, mieszkania tylko rosną, wzrosła rata, nie ma chętnych na wynajęcie mieszkania. Demografia, strukrura polskiej gospodarki, duze zadłóżenie zagraniczne i masa czynników zwnętrznych pogrąza w ciagu 3- 4 lat rynek nieruchomosci w Polsce, a potem będzie już tylko gorzej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dk(2019-08-21 07:56) Zgłoś naruszenie 141

    Pisze się „sprzed”, a nie „z przed”. 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • trojan(2019-08-21 12:08) Zgłoś naruszenie 135

    Wbrew pozorom to nie banka,tylko wielka bania.Ciekawe kto i jak to pozniej zbierze do kupy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ER(2019-08-21 07:54) Zgłoś naruszenie 94

    Stara buda na obrzezach z wychodkiem i piecami na wegiel to dla celow statystycznych rowniez lokal mieszkalny, no wiec wychodzi ze za duzo moze byc. Ceny mieszkan zobaczymy dopiero jak w strefie Euro wprowadza ujemne stopy procentowe.

    Odpowiedz
  • kasia(2019-08-21 13:11) Zgłoś naruszenie 92

    HRE Investments - firma zarządzająca nieruchomościami mówi że nie ma bańki XXXDDDD. Ej a dlaczego nowe mieszkania staniały? o tym HRE Investments nie wieeee??

    Odpowiedz
  • Yy(2019-08-21 15:36) Zgłoś naruszenie 95

    Co mnie obchodzi, że od ostatniej bańki zarobki Polaków wzrosły skoro w Niemczech zarobki są trzy razy wyższe a mieszkania w podobnej cenie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ulga(2019-08-21 11:09) Zgłoś naruszenie 72

    To bardzo dobrze, kupię czworak na miarę naszych czasów, oczywiście na kredyt.

    Odpowiedz
  • Ogr(2019-08-21 11:56) Zgłoś naruszenie 72

    Gdyby stopy procentowe były wyższe od inflacji (obecnie realna stopa procentowa jest ujemna) to te raty kredytów hipotecznych byłyby o ok. 500 pln wyższe. I tak w sumie będzie za jakiś czas. Rozumiem, że wtedy panowie analitycy rynku mieszkaniowego wieścić będziecie wzrost podazy spowodowany masowymi egzekucjami komorniczymi?

    Odpowiedz
  • geodeta(2019-08-21 20:47) Zgłoś naruszenie 38

    Mieszkania drożeją bo jest inflacja. Ludzie lokują nadmiary gotówki w nieruchomościach. Kupują szybko bo państwo PiS staje się nieprzewidywalne. Jest popyt ceny idą w górę.

    Odpowiedz
  • Bolec(2019-08-21 11:16) Zgłoś naruszenie 21

    To nie jest protest polityczny, nie jest hahahahaha

    Odpowiedz