Duńska premierka "rozczarowana i zaskoczona" decyzją Trumpa o odwołaniu wizyty

21 sierpnia 2019, 15:52 | Aktualizacja: 21.08.2019, 16:20
Źródło:PAP
Kopenhaga, Dania

Kopenhaga, Daniaźródło: ShutterStock

Premier Danii Mette Frederiksen oświadczyła w środę, że jest "rozczarowana i zaskoczona" decyzją prezydenta USA Donalda Trumpa o odwołaniu wizyty w Danii. Trump przekazał, że odwołuje spotkanie w związku z tym, że duńska premier nie chce rozmawiać z nim o sprzedaży Grenlandii.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Ciekawy(2019-08-21 16:50) Zgłoś naruszenie 181

    Duńska premierka? Poważnie? A jak nazywamy kobietę naprawiającą samochody? Mechaniczka? Kobieta pracująca w drukarni to drukarka? Wylewająca beton to betoniarka?

    Odpowiedz
  • E(2019-08-21 16:46) Zgłoś naruszenie 130

    Duńska kto?

    Odpowiedz
  • azotox(2019-08-21 17:41) Zgłoś naruszenie 70

    Premierka to taka ,niewysoka premiera czy rodzaj kubraczka?

    Odpowiedz
  • krakusek(2019-08-21 16:55) Zgłoś naruszenie 50

    hahahaha

    Odpowiedz
  • filip (2019-08-21 21:13) Zgłoś naruszenie 51

    k...wa "premierka??!!! tzn taka mała premiera np w teatrzyku lalkowym

    Odpowiedz
  • Autokorekta(2019-08-21 17:17) Zgłoś naruszenie 40

    Premiera

    Odpowiedz
  • trump to prymityw(2019-08-22 08:20) Zgłoś naruszenie 22

    trump to prymityw i debbil, dlatego tak uwielbiany przez PiS i i jego wyborcow.

    Odpowiedz
  • Kwinto(2019-08-22 04:20) Zgłoś naruszenie 13

    Ten pajac międzynarodowy zaraz będzie musiał oddać Nowy Texas i Alaskę, a jeszcze zakupy mu się majaczą :-DD

    Odpowiedz
  • Jojo (2019-08-22 07:09) Zgłoś naruszenie 10

    Kuriozalne to politpoprawne "ubogacanie" języka. Zobaczmy co jeszcze można tu dorzucić - chirurgiczka?

    Odpowiedz
  • Sarmata(2019-08-21 18:12) Zgłoś naruszenie 12

    No ciekawe . Trump chce zmiany granic . Chce powiększyć obszarowo swoje państwo o nowe punkty strategiczne. Na razie pokojowo, oferuje dolary, ale już są dyplomatyczne kary - odwołane spotkanie ripostą za nie rozważenie jego propozycji....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Clerc(2019-08-21 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    Łamańce językowe są straszne, "premiera" się nie da, bo to odrębny rzeczownik, to wymyślili "premierkę", idiotyczne. To co, czy Trump rozważał również możliwość odsprzedaży Alaski Federacji Rosyjskiej?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz