Co może uratować klimat? Dwie rzeczy: niejedzenie mięsa i lasy w Afryce

23 sierpnia 2019, 05:56 | Aktualizacja: 23.08.2019, 10:53
Źródło:Bloomberg
wycinka Lasy Deszczowe Brazylia

Wycinka lasu deszczowego w Brazyliiźródło: ShutterStock

Proste rozwiązania mają znacznie więcej sensu, niż zakładaliśmy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (79)

  • Look(2019-08-25 10:07) Zgłoś naruszenie 547

    Nie wiem, czy wam wiadomo, ale niedawno rzad indyjski zalezil sadzenie drzew. Miliony drzew rzad rozdal i kazdy , z kazdej kasty zasadzil drzewko, akcja jeszcze nie zakonczona. Moze by tak wziac przyklad i w Polsce to robic i w Afryce i w Brazylii. No, ale jak na razie, so tych z Polacy, ein w Brazylii ,nie dociera , ze kazde dodatkowe drzewo ratuje ziemie, ratuje ludzkosc!

    Odpowiedz
  • Dal(2019-08-25 00:49) Zgłoś naruszenie 295

    Gatunek ludzki bedzie reagowal tylko wtedy kiedy zacznie mu sie palic pod przyslowiowymi czterema litersmi.wiec nie ma sie czym martwic ,jest jeszcze troche czasu.taka jest natura homo saphiens. Jaj wteszcie wyginal , albo sie pozabijaja zapanuje spokoj i wszystko wroci do normy.

    Odpowiedz
  • Mc Sovtyc (2019-08-24 11:31) Zgłoś naruszenie 38369

    A wy ekooszołomy gdzie będziecie uprawiać te swoją soję i czym będziecie użyźniać pola warzyw? Jest lepsza rada. Należy niezwłocznie zlikwidować ekoterroryzm.

    Odpowiedz
  • deco(2019-08-23 20:49) Zgłoś naruszenie 6421105

    Nadzieją jest mięso z laboratorium. Podobno w tej chwili koszt wyprodukowania kilograma wołowiny "in vitro" to ok. 100,- PLN, a jeszcze kilka lat temu pierwszy burger z laboratorium kosztował 300k,- USD.

    Odpowiedz
  • AndyP(2019-08-23 20:04) Zgłoś naruszenie 662510

    Zawsze zadziwia mnie hipokryzja "ludzi" którzy uważają że "somsiada" nie, ale kogoś ze wsi obok już zeżreć można. A w czym to rośliny są gorsze od zwierząt?? Że są naszymi dalszymi krewnymi to już można je bez wyrzutów zjadać? Często zresztą "na żywca" (zwierzęta się przynajmniej przed zjedzeniem zabija). Tym którzy uważają że rośliny są niczym przypominam, że jeszcze 1000 lat temu Ziemia była płaska, 500 lat temu kobiety nie miały duszy a 50 lat temu zabicie psa nikogo nie ruszało. Co będzie za 50 czy 200 lat? Może ci co teraz zjadają rośliny będą uważani za największą pomyłkę ludzkości?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-08-23 15:15) Zgłoś naruszenie 748238

    Jedzenie szczawiu i mirabelek na pewno uratuję świat - Stefan N . coś o tym wie .. hahhaha.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Demaskator(2019-08-23 14:05) Zgłoś naruszenie 638

    Miałem problemy żołądkowe z wcześniejszym sposobem odżywiania. Leczyłem się u gastrologa. Jak przeszedłem na wegetarianizm to wreszcie mam spokój w żołądku. Asekuracyjnie jedynie biorę B12 witaminę tylko. Nie straciłem prawie wagi. Wegetarianizm to nie tylko same warzywa. Pieczywo, jajka, makaron dozwolone itd. Czuje się zdrowszy. Jak czasami spróbuję mięsa to chemię w niej zgromadzoną czuję jakby 5 krotnie. To co mnie zdziwiło to mięso mnie odstręcza. Wołowiny w ogóle nie spożywam. Ograniczyłem mleko i nabiał też bo one zaśluzowują organizm. Nie mylić weganizmu i wegetarianizmu. Nadal weganizm jest dla mnie za bardzo radykalny. Dla zdrowia i klimatu wystarczy wegetarianizm minus nabiał. I do wegetarianizmu należy się powoli przyzwyczajać. Najpierw rezygnując z wołowiny na rzecz kurczaka a potem z kurczaka na dania wegetariańskie. Kiedyś byłem codziennym mięsożercą, za bardzo się przyzwyczaiłem. Teraz jest git.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Student(2019-08-23 13:54) Zgłoś naruszenie 310

    "ZABRANIAJĄ ONI WCHODZIĆ W ZWIĄZKI MAŁŻEŃSKIE, nakazują powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę."

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hahaha(2019-08-23 13:43) Zgłoś naruszenie 1062

    Moderacja Forsal nie widzicie, że coś dziwnego się dzieje z plusowaniem komentarzy. Jeszcze nigdy nie było tyle plusów przez cały dzień, co dziś wpadło przez 1 h.

    Odpowiedz
  • Idzi(2019-08-23 12:49) Zgłoś naruszenie 1101312361

    Ekologizm jest jak arbuz: z wierzchu zielony, a w środku czerwony jak komuna. Totalitaryzm uzasadniany ideologią walki ze zmianami klimatu, tak jak kiedyś była ideologia walki klas. Bardzo lubię steki i kiełbasę, a jak ktoś nie chce jeść mięsa, to niech wyemigruje na Kubę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Andrzej Ś. (2019-08-23 12:45) Zgłoś naruszenie 1388

    nie jem mięsa od ok. 25 lat i w wieku 45 lat na nic nie choruję, nie miewam nawet przeziębień, regularnie biegam maratony i mam kondycję nie gorszą niż miałem jako 20-latek. Polecam wszystkim dietę wegetariańską. Mięso hodowane przemysłowo to straszny syf (już nawet pomijając kwestie etyczne czy ekologiczne). Wygooglujcie sobie na przykład co jest w Waszych parówkach :-) najlepiej na YT, bo to po prostu trzeba zobaczyć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AndyP(2019-08-23 12:24) Zgłoś naruszenie 138940

    Jak zwykle artykuł nie porusza najważniejszej kwestii - jest za dużo ludzi. Mniej dzieci w krajach rozwijających się i wiele problemów zniknie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Agnes(2019-08-23 12:20) Zgłoś naruszenie 33916

    mnie to dziwi jedna rzecz - skoro w dekalogu jest wyraźnie i bez żadnych niedomówień napisane "nie zabijaj", to dlaczego chrześcijanie nie są wegetarianami? jak to świadczy o nich?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • by the sword(2019-08-23 12:17) Zgłoś naruszenie 321471

    Więcej mięska! Niech nam wzrasta globalna temperatura! Więcej mięska! Niech się topią lodowce i podnosi poziom mórz! Więcej mięska! Niech nam ubywa wody pitnej! Więcej mięska! Niech nam ubywa terenów uprawnych pod żywność dla ludzi! Więcej mięska! Niech nam wytną Amazonię pod pastwiska! Więcej mięska!

    Odpowiedz
  • Caius(2019-08-23 11:48) Zgłoś naruszenie 746366

    Panowie w Forsalu nie jesteście Interią i nie macie aż tylu czytelników, więc pouczcie młodego co podbija lajki pod opiniami i je tworzy na kilku kompach, że go nadto ponosi. Ja wiem że jest zadaniowanie na zwalczanie mięsożerców ale bez jaj.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Madej23(2019-08-23 11:40) Zgłoś naruszenie 11361363

    Klimat klimatem, ale porządni ludzie tak czy inaczej nie jedzą trupów i nie wspierają przemysłu śmierci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nm(2019-08-23 11:21) Zgłoś naruszenie 53

    autor sie specjanie nie wysilil Chiny od lat sadza u siebie drzewa ostatnio mowi sie ze posadzili 80 MILIARDOW DRZEW co ciekawe to samo zaczeli o kilku lat robic w Afryce --- finansuja sadzenie drzew a pasie Sahary ktora powoduje przesuwanie sie piaskow i suszy na poludnie Afryki na tych terenach masowo osiedlaja Chinczykow placac im olbrzymie jak na warunki afrykanskie zapomogi na zagospodarowanie tych terenow -- nie ma sie co ludzic ze wroca tam rdzenni mieszkancy czy Europejczycy -- jak sie Europa nie ogarnie za za kilkanascie lat nie bedzie juz miala po co myslec o Afryce

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2019-08-23 11:19) Zgłoś naruszenie 622224

    Popularne komentarze wbily nie widziany tu nigdy wynik. Ktoś tu ingeruje w plusy jak widać jakiś lewicowy trol.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wjw(2019-08-23 11:10) Zgłoś naruszenie 55965

    ...oraz nieoddychanie i brak bąków.

    Odpowiedz
  • ed(2019-08-23 11:02) Zgłoś naruszenie 213416

    Po zwierzętach najwięcej metanu wytwarzają wegetarianie. Ich też powinniśmy eksterminować?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz