Ceny mieszkań kontra zarobki Polaków. Gdzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej kupić własne M?

24 sierpnia 2019, 07:30 | Aktualizacja: 24.08.2019, 13:04
Źródło:Expander
Transakcyjne ceny mieszkań w II kwartale 2019 r. wciąż rosły. Na szczęście jednocześnie coraz wyższe są dochody Polaków.

Transakcyjne ceny mieszkań w II kwartale 2019 r. wciąż rosły. Na szczęście jednocześnie coraz wyższe są dochody Polaków.źródło: ShutterStock

Według najnowszych danych NBP, transakcyjne ceny mieszkań w II kwartale 2019 r. wciąż rosły. Na szczęście jednocześnie coraz wyższe są dochody Polaków. Dzięki temu, w większości badanych przez nas miast, dostępność mieszkań jest lepsza niż na początku 2013 r., gdy ceny były zdecydowanie niższe niż dziś.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • drapka(2019-08-31 07:24) Zgłoś naruszenie 30

    Chyba w Łodzi jest najtaniej, oglądałam ofertę osiedla nowe miasto polesie i wygląda to całkiem nieźle, na pewno stosunek jakości do ceny i lokalizacja jest ok

    Odpowiedz
  • Wiiktor(2019-08-28 08:32) Zgłoś naruszenie 12

    Wiem że są tacy ludzie ale nie wśród moich znajomych… dla nas to norma, że żeby kupić mieszkanie czy dom jak my, to trzeba wziąć kredyt. Z żoną wybraliśmy osiedle Jeziorowa Park od Novisy na Wawrze, czekamy na odbiór

    Odpowiedz
  • 25 latek(2019-08-25 19:55) Zgłoś naruszenie 30

    Zarabiam 2700 zł netto najtańsze nowe mieszkanie 200 tys zł . Dziękuję pomieszkam z rodzicami

    Odpowiedz
  • Terminator (2019-08-24 17:06) Zgłoś naruszenie 02

    A u was na Ukrainie wojna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bernie(2019-08-24 12:00) Zgłoś naruszenie 611

    W Holandii nadziwić się nie mogą ze tylu Polaków jest właścicielami mieszkań.U nich się wynajmuje od tych co zawodowo się tym zajmują.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Johny(2019-08-24 11:04) Zgłoś naruszenie 1017

    Kupiłem mieszkanie za 300 000zł, w tym wkład własny 150 000zł z MDM, kredyt na 15 lat, płace już 2 lata, zostało mi 13 lat. Za 3 lata chce spłacić to całkowicie (5 lat okres karencji MDM)mam już 60 000zł odłożone. Później chce pompować kasę w swój biznes.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jest dobrze ale nie beznadziejnie(2019-08-24 08:07) Zgłoś naruszenie 150

    Zdaje się że średnia pensja w miastach też jest różna jak różne są ceny mieszkań w miastach. Tylko dlaczego średnie ceny mieszkań z miast uwzględnia artykuł, a już średnich pensji z tych miast nie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz