Sąd nakazał oddać rentę esbekowi. To pierwszy taki wyrok w Polsce

25 sierpnia 2019, 20:00 | Aktualizacja: 26.08.2019, 08:48
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
sąd, temida

sąd, temidaźródło: ShutterStock

Ustawa dezubekizacyjna jest sprzeczna m.in. z Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności – orzekł Sąd Okręgowy w Częstochowie. I uznał, że byłemu funkcjonariuszowi należy przywrócić utracone świadczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (31)

  • Opat(2019-08-25 21:02) Zgłoś naruszenie 14576

    Sędzia jak sędzia. Pewnie synuś jakiegoś ubeka po kądzieli.

    Odpowiedz
  • remick(2019-08-25 21:09) Zgłoś naruszenie 12128

    Ustawa dezubekizacyjna jest sprzeczna m.in. z Konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności – orzekł Sąd Okręgowy w Częstochowie, no bo przeciez SB "przestrzegalo" Konwencje o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Dlatego trzeba ta czerwona kaste 👎 ☭ wyplenic!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janek(2019-08-25 20:27) Zgłoś naruszenie 10977

    ..pewno to był sąd esbecki.Pełno ich.W SN tez.

    Odpowiedz
  • AS(2019-08-25 23:04) Zgłoś naruszenie 9634

    No i wlasnie po to jest Izba Dyscyplinarna SN aby takich "sedziow", ktorzy nie stosuja sie do ustaw obowiazujacych, oceniac odpowiednio. Mam badzieje, ze tak sie ta bezmyslna i bezprawna decyza tego sedziego skonczy. Nieuczciwi sedziowie musza opuszczac ten sluzebny zawod. Glupi sedziowie tez.

    Odpowiedz
  • Anna(2019-08-25 21:21) Zgłoś naruszenie 9574

    Ośmiornica komunistyczna wciąz dusi.

    Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2019-08-25 20:15) Zgłoś naruszenie 9561

    sąd okręgowy - wyrok jest nieprawomocny, będzie odwołanie od decyzji kastowego funkcjonariusza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nikt (2019-08-25 23:51) Zgłoś naruszenie 4830

    Kolejny skandal kasty.

    Odpowiedz
  • Stary(2019-08-25 21:12) Zgłoś naruszenie 3750

    Ciekawe czym bił:nahajem czy pasami rzemiennymi,po piętach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Benof(2019-08-25 20:41) Zgłoś naruszenie 3422

    Pawulon i POkopocie:)

    Odpowiedz
  • Brawo !(2019-08-26 06:56) Zgłoś naruszenie 3127

    Słuszna decyzja sądu.

    Odpowiedz
  • forc(2019-08-26 08:22) Zgłoś naruszenie 3020

    Bardzo słuszny wyrok, jak mzona bez wyroku sądu dokonac oceny kto jest tzw. esbekiem. Nawet w Norymberdze nie stosowano odpowiedzialności zbiorowej, tylko każdy sprawca był sądzony osobiście, tylko pis jako "prawi i sprawiedliwi" dokonało takiego haniebnego czynu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • P2(2019-08-26 01:38) Zgłoś naruszenie 2928

    Jak patrzę na liczbe dislikeów, to nie moge uwierzyc ile tej czerwonej hołoty jest wsród nas.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karina(2019-08-26 05:51) Zgłoś naruszenie 2230

    SB-kom należy się tylko dół z wapnem i nic po za tym .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janusz(2019-08-26 10:52) Zgłoś naruszenie 219

    prawa emerytalne określone były w ustawie z 1994 r. 5 lata po obaleniu PRL. Trzeba było w 1989 r. powiedzieć tym co obecnie są represjonowani przez ************ że będą mieli obcięte emerytury i nazwać ich katami, oprawcami itp. (jak to określają pis-reżimowe media) Miałem wtedy 28 lat mogłem sobie poszukać innej pracy. Ciekawe kto by wtedy chciał służyć. Polska zostałaby pozbawiona znacznej części wyszkolonych funkcjonariuszy. Ponadto kto by szkolił nowych w szkołach, kto by ich przyuczał w robocie. Były żołnierz WOP i oficer Straży Granicznej - represjonowany. ps katowałem paszporty na przejściach granicznych i książki w szkołach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Armagedon(2019-08-26 05:21) Zgłoś naruszenie 2129

    Sędziowska borelioza. Przyjdziemy i po ciebie komunistyczny sędziowski łobuzie . Juz niedługo .

    Odpowiedz
  • Mentalnosc z ciemnogrodu(2019-08-26 12:27) Zgłoś naruszenie 193

    Chca sie mscic za historie z ubieglego wieku

    Odpowiedz
  • Targowica(2019-08-26 07:42) Zgłoś naruszenie 1519

    Towarzysze esbecy:Armia Czerwona gotowa wkroczyć,a i Wermaht pomoze esbekom z PO!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Escecja(2019-08-26 07:32) Zgłoś naruszenie 1216

    ...esbeckie dzieci pójdziemy w bój...

    Odpowiedz
  • Jeszcze Polska nie zginęła...(2019-08-26 14:04) Zgłoś naruszenie 92

    Jak patrze na zielone łapki to widze farmy trolli pisich, z których jedną własnie ujawniono w Min Spr. Tu jest Polska a nie kraj piebiaków, ziebrów itp kaczych-kremlowskich kreatur i nowej agentury moskiewskiej. Poprzedni agenci jak tylko się pojawiło okienko Wolności dla Polsji szybko porzucili Kreml i przeszli na patriotyczna stronę, teraz Kreml utworzył nową agenturę i mści się na swoich poprzednich agentach za ich polski patriotyzm zabierając im wlasnie emerytury

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-25 20:50) Zgłoś naruszenie 625

    Za 100 lat o tym nikt nie będzie pamiętał!!! LoooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz