Deficytu nie będzie. Dochody i wydatki budżetu Polski w 2020 r. wyniosą po 429,5 mld zł

27 sierpnia 2019, 11:44 | Aktualizacja: 27.08.2019, 17:40
Źródło:PAP
pieniądze

pieniądzeźródło: ShutterStock

Projekt budżetu na 2020 r., przyjęty we wtorek przez rząd nie zakłada deficytu, dochody i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (47)

  • Znawca(2019-08-28 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    PIS powinnien podziękować Putinowi bo gdyby nie on to nie mielibyśmy prawie 1 mil dodatkowej siły roboczej ze wschodu. I wtedy PIS nie móglłby się chwalić wynikami. PIS tylko szkodzi, lepiej gdyby już nic nie było. Negatywne skutki w ekonomii tego okropnego rządu zobaczymy dopiero po pewnym czasie.

    Odpowiedz
  • Realista(2019-08-28 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ten zbilansowany rok to z okazji wyborów? Ładny sobie prezent PIS użądził szkoda, że obywateli mają gdzieś na samym końcu, wcześniej trzeba słupki podratować. Tyle było protestów różnych grup społecznych ale wybory ważniejsze.

    Odpowiedz
  • buszu(2019-08-27 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    Co na to takie tuzy ekonomii jak: Balcerowicz, Rostowski,Petru,Rzońca.Lewandowski,Bielecki,Belka? Nie uważacie, że powinni zamilknąć na wieki wieków???

    Odpowiedz
  • Ala(2019-08-27 22:49) Zgłoś naruszenie 10

    Mateuszku, od Tuska roznisz sie niczym. Od tez ukradl pieniedze Polakom z OFE.

    Odpowiedz
  • Niemcy 200mld na plus(2019-08-27 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy mają 200mld złotych na plus, a my w koniunkturze ledwo spinamy budżet. Brawo, jak przyjdzie spowolnienie to wszystko padnie.

    Odpowiedz
  • Pawel(2019-08-27 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nie dosc ze rozdaja ludziom na prawo i lewo ot jeszcz emaja miec zrownowazony budzet?Chcilabym napisac ze to ine ozliwe ale przecie zjuz ostatnie 2 lata deficyty mieli duzo mniejsze niz poprzednicy wiec w sumie jak sie zepna to moga tego defictyu faktycnzie nie miec. Co poakzuje jaka banda nieudacznikow i zlodziei bylo PO-roznica w pozimie rzadzenia jest wprost kolosalna.

    Odpowiedz
  • Vendetta(2019-08-27 19:03) Zgłoś naruszenie 624

    Jeśli chodzi o wydatki - mają wzrosnąć o około 13 mld złotych w porównaniu z 2019 rokiem (416 mld w 2019)....ale jakim cudem wzrosną dochody o 40 mld jeśli równocześnie obniżamy pit do 18? W TVP tłumaczą, że obniżenie podatku spowoduje wzrost wpływów...to ja - w takim razie - PROPONUJĘ OBNIŻENIE STAWEK VAT DO 205 i 5%

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ???(2019-08-27 18:48) Zgłoś naruszenie 369

    A Morawiecki to oddał już wszystkie zachachmęcone działki?

    Odpowiedz
  • Donald Tusk(2019-08-27 18:37) Zgłoś naruszenie 20

    No to w końcu mamy drugą Irlandię!

    Odpowiedz
  • POLAK(2019-08-27 18:10) Zgłoś naruszenie 5101

    HAHA, a w 2025 PiS nadal będzie rządzić. Takie wróżenie z fusów jest tyle warte ile ten śmieszny rząd imbecyli.

    Odpowiedz
  • Mirek(2019-08-27 18:07) Zgłoś naruszenie 2558

    Nareszcie mamy rząd .....polski rząd !!! . Budżet jest bardzo ambitny ale ważne jest to że rząd premiera Morawieckiego chce się zmierzyć z problemem zadłużania . W 2018 roku zabrakło do zbilansowania budżetu bodajże 10,4 mld złotych . Za rządów koalicji PO - PSL dziura budżetowa wynosiła 59 mld złotych rocznie . Dlatego warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość .

    Odpowiedz
  • DAn(2019-08-27 17:25) Zgłoś naruszenie 04

    .."Morawiecki oświadczył też, że panują "trudne makroekonomicznie czasy", ale projekt zrównoważonego budżetu "pozwoli mieć pewność, że Polska jest na dobrym kursie gospodarczym, że państwo polskie prowadzi odpowiedzialną politykę gospodarczą, politykę nastawioną na rozwój gospodarczy".".. Na ścieżce i na kursie...

    Odpowiedz
  • AZ(2019-08-27 17:07) Zgłoś naruszenie 1098

    Wszystko OK, ale za likwidacje 30 krotnosci na PIS nie zaglosuje. To jest zlodziejstwo i warto o tym mowic, bo PIS nie daje ludziom uczciwie zarobic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-08-27 17:01) Zgłoś naruszenie 3347

    Najlepszy rząd od 1989 r

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rysio(2019-08-27 16:04) Zgłoś naruszenie 40514

    Brawo Morawiecki. Tak się rządzi!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aero(2019-08-27 15:46) Zgłoś naruszenie 2664

    brawooo nawet jak sie nie uda to trzeba sie tego trzymac aby nie zadłużąć naszej ojczyzny !

    Odpowiedz
  • Były wyborca leni z PO (2019-08-27 15:19) Zgłoś naruszenie 20110

    Wróci do władzy radykalna i szlak trafi wszystko. Znowu będzie można kraść i cytując klasyka,, pieniędzy nie ma i nie będzie "

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz