Deficytu nie będzie. Dochody i wydatki budżetu Polski w 2020 r. wyniosą po 429,5 mld zł

27 sierpnia 2019, 11:44 | Aktualizacja: 27.08.2019, 17:40
Źródło:PAP
pieniądze

pieniądzeźródło: ShutterStock

Projekt budżetu na 2020 r., przyjęty we wtorek przez rząd nie zakłada deficytu, dochody i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (47)

  • Makrel von Poppelin(2019-08-27 12:28) Zgłoś naruszenie 615

    Jest tam pare chyba zbyt optymistycznych zalozen (jak dla mnie), ale trzeba trzymac kciuki aby sie udalo.

    Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2019-08-27 12:36) Zgłoś naruszenie 35356

    na takich polityków to ja mogę głosować.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-27 12:54) Zgłoś naruszenie 444

    Jakoś to zmajstrują!!! LoooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Hana(2019-08-27 13:14) Zgłoś naruszenie 7217

    429-387=42 mld.O 42 mld większy niz w 2019.Mniej,więcej dobrze licze,o Światli???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2019-08-27 13:19) Zgłoś naruszenie 33923

    Bardzo dobry rząd, macie mój głos

    Odpowiedz
  • pp(2019-08-27 13:40) Zgłoś naruszenie 2777

    Skoro PiS planuje przywłaszczyć resztę pieniędzy z OFE, to nie dziwne, że deficyt się zmniejszy. Może warto by wspomnieć o tym?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ed(2019-08-27 13:47) Zgłoś naruszenie 39818

    Jednak wystarczy nie kraść.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aha(2019-08-27 13:48) Zgłoś naruszenie 884

    Papier cierpliwy. Wszystko co ktoś napisze będzie utrwalone. Solidarność wywalczyła wolność dla RP. A g...o - wywalczyła wolność dla agentów Watykanu i ich sług. Komuna odeszła, bo ZSRR się przeorganizował na Federację Rosyjską - Moskwa znowu coś RP dała. Kiedyś zniosła pańszczyznę, w 1945 umożliwiła biedocie awans. Odeszła w 1989 i znowu rządzą nami katoprawacy, czyli kruchtowi i chcą prawa do bicia kobiet, dzieci i niezłomnych w stylu brygady Świętokrzyskiej. Kobietom grozi los Inki-Emmy a dzieciom los dzieci z Powstania Warszawskiego. Inka zginęła. Emma będzie żyć w niesławie - ot głupia, która elity wykorzystały, łącznie z kochającym mężem / a zrobili to prawi i sprawiedliwi sędziowie/.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-27 14:20) Zgłoś naruszenie 135

    A u was na Ukrainie wojna.

    Odpowiedz
  • ?(2019-08-27 14:40) Zgłoś naruszenie 280

    Święte słowa Terminatorze i my do takiej biedy zmierzamy. A co o tym sądzisz ,,Od tylu tysięcy lat ludzie czynią sobie Ziemie poddaną - bo tak im wmawiają agenci Watykanu. Gdy zniewolą Ziemią ludzie wymrą - co się dzieje na naszych oczach /jest 1 mld na katedrę w NoterDame -może kler sam podpalił - i 20 mil na ratowanie lasów w Brazylii - podpalanych przez wierzących katolików aby zyski z działalności rolniczej zwiększyć."

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawdziwy ekonomista(2019-08-27 14:58) Zgłoś naruszenie 13136

    Kolejna propaganda PiSowska przedwyborcza , ludzie nie wierzcie temu Pinokiowi, mydlą wam oczy abyście na ich głosy oddali na najbliższych wyborach , długi są jeszcze większe niż za poprzednich rządów przez ostatnie 30 lat , ocknijcie się w końcu ktoś będzie musiał za to zapłacić ....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rodowity warszawiak(2019-08-27 15:17) Zgłoś naruszenie 1653

    chyba się uśmieję , nigdy w życiu polskiej gospodarki nie było zbilansowanego budżetu , bujda na całego przed wyborami parlamentarnymi .... rząd obecny chce omamić ludzi dobrymi słowami .... a to wszystko nie prawda , kiedyś przyjdzie czas ze za to zapłacimy /......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Były wyborca leni z PO (2019-08-27 15:19) Zgłoś naruszenie 20110

    Wróci do władzy radykalna i szlak trafi wszystko. Znowu będzie można kraść i cytując klasyka,, pieniędzy nie ma i nie będzie "

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aero(2019-08-27 15:46) Zgłoś naruszenie 2664

    brawooo nawet jak sie nie uda to trzeba sie tego trzymac aby nie zadłużąć naszej ojczyzny !

    Odpowiedz
  • Rysio(2019-08-27 16:04) Zgłoś naruszenie 40514

    Brawo Morawiecki. Tak się rządzi!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-08-27 17:01) Zgłoś naruszenie 3347

    Najlepszy rząd od 1989 r

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AZ(2019-08-27 17:07) Zgłoś naruszenie 1098

    Wszystko OK, ale za likwidacje 30 krotnosci na PIS nie zaglosuje. To jest zlodziejstwo i warto o tym mowic, bo PIS nie daje ludziom uczciwie zarobic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DAn(2019-08-27 17:25) Zgłoś naruszenie 04

    .."Morawiecki oświadczył też, że panują "trudne makroekonomicznie czasy", ale projekt zrównoważonego budżetu "pozwoli mieć pewność, że Polska jest na dobrym kursie gospodarczym, że państwo polskie prowadzi odpowiedzialną politykę gospodarczą, politykę nastawioną na rozwój gospodarczy".".. Na ścieżce i na kursie...

    Odpowiedz
  • Mirek(2019-08-27 18:07) Zgłoś naruszenie 2558

    Nareszcie mamy rząd .....polski rząd !!! . Budżet jest bardzo ambitny ale ważne jest to że rząd premiera Morawieckiego chce się zmierzyć z problemem zadłużania . W 2018 roku zabrakło do zbilansowania budżetu bodajże 10,4 mld złotych . Za rządów koalicji PO - PSL dziura budżetowa wynosiła 59 mld złotych rocznie . Dlatego warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość .

    Odpowiedz
  • POLAK(2019-08-27 18:10) Zgłoś naruszenie 5101

    HAHA, a w 2025 PiS nadal będzie rządzić. Takie wróżenie z fusów jest tyle warte ile ten śmieszny rząd imbecyli.

    Odpowiedz