Deficytu nie będzie. Dochody i wydatki budżetu Polski w 2020 r. wyniosą po 429,5 mld zł

27 sierpnia 2019, 11:44 | Aktualizacja: 27.08.2019, 17:40
Źródło:PAP
pieniądze

pieniądzeźródło: ShutterStock

Projekt budżetu na 2020 r., przyjęty we wtorek przez rząd nie zakłada deficytu, dochody i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (47)

  • Rysio(2019-08-27 16:04) Zgłoś naruszenie 40514

    Brawo Morawiecki. Tak się rządzi!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ed(2019-08-27 13:47) Zgłoś naruszenie 39818

    Jednak wystarczy nie kraść.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2019-08-27 12:36) Zgłoś naruszenie 35356

    na takich polityków to ja mogę głosować.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jan(2019-08-27 13:19) Zgłoś naruszenie 33923

    Bardzo dobry rząd, macie mój głos

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-08-27 17:01) Zgłoś naruszenie 3347

    Najlepszy rząd od 1989 r

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aero(2019-08-27 15:46) Zgłoś naruszenie 2664

    brawooo nawet jak sie nie uda to trzeba sie tego trzymac aby nie zadłużąć naszej ojczyzny !

    Odpowiedz
  • Mirek(2019-08-27 18:07) Zgłoś naruszenie 2558

    Nareszcie mamy rząd .....polski rząd !!! . Budżet jest bardzo ambitny ale ważne jest to że rząd premiera Morawieckiego chce się zmierzyć z problemem zadłużania . W 2018 roku zabrakło do zbilansowania budżetu bodajże 10,4 mld złotych . Za rządów koalicji PO - PSL dziura budżetowa wynosiła 59 mld złotych rocznie . Dlatego warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość .

    Odpowiedz
  • Były wyborca leni z PO (2019-08-27 15:19) Zgłoś naruszenie 20110

    Wróci do władzy radykalna i szlak trafi wszystko. Znowu będzie można kraść i cytując klasyka,, pieniędzy nie ma i nie będzie "

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hana(2019-08-27 13:14) Zgłoś naruszenie 7217

    429-387=42 mld.O 42 mld większy niz w 2019.Mniej,więcej dobrze licze,o Światli???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Makrel von Poppelin(2019-08-27 12:28) Zgłoś naruszenie 615

    Jest tam pare chyba zbyt optymistycznych zalozen (jak dla mnie), ale trzeba trzymac kciuki aby sie udalo.

    Odpowiedz
  • pp(2019-08-27 13:40) Zgłoś naruszenie 2777

    Skoro PiS planuje przywłaszczyć resztę pieniędzy z OFE, to nie dziwne, że deficyt się zmniejszy. Może warto by wspomnieć o tym?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rodowity warszawiak(2019-08-27 15:17) Zgłoś naruszenie 1653

    chyba się uśmieję , nigdy w życiu polskiej gospodarki nie było zbilansowanego budżetu , bujda na całego przed wyborami parlamentarnymi .... rząd obecny chce omamić ludzi dobrymi słowami .... a to wszystko nie prawda , kiedyś przyjdzie czas ze za to zapłacimy /......

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawdziwy ekonomista(2019-08-27 14:58) Zgłoś naruszenie 13136

    Kolejna propaganda PiSowska przedwyborcza , ludzie nie wierzcie temu Pinokiowi, mydlą wam oczy abyście na ich głosy oddali na najbliższych wyborach , długi są jeszcze większe niż za poprzednich rządów przez ostatnie 30 lat , ocknijcie się w końcu ktoś będzie musiał za to zapłacić ....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • AZ(2019-08-27 17:07) Zgłoś naruszenie 1098

    Wszystko OK, ale za likwidacje 30 krotnosci na PIS nie zaglosuje. To jest zlodziejstwo i warto o tym mowic, bo PIS nie daje ludziom uczciwie zarobic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aha(2019-08-27 13:48) Zgłoś naruszenie 884

    Papier cierpliwy. Wszystko co ktoś napisze będzie utrwalone. Solidarność wywalczyła wolność dla RP. A g...o - wywalczyła wolność dla agentów Watykanu i ich sług. Komuna odeszła, bo ZSRR się przeorganizował na Federację Rosyjską - Moskwa znowu coś RP dała. Kiedyś zniosła pańszczyznę, w 1945 umożliwiła biedocie awans. Odeszła w 1989 i znowu rządzą nami katoprawacy, czyli kruchtowi i chcą prawa do bicia kobiet, dzieci i niezłomnych w stylu brygady Świętokrzyskiej. Kobietom grozi los Inki-Emmy a dzieciom los dzieci z Powstania Warszawskiego. Inka zginęła. Emma będzie żyć w niesławie - ot głupia, która elity wykorzystały, łącznie z kochającym mężem / a zrobili to prawi i sprawiedliwi sędziowie/.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Vendetta(2019-08-27 19:03) Zgłoś naruszenie 624

    Jeśli chodzi o wydatki - mają wzrosnąć o około 13 mld złotych w porównaniu z 2019 rokiem (416 mld w 2019)....ale jakim cudem wzrosną dochody o 40 mld jeśli równocześnie obniżamy pit do 18? W TVP tłumaczą, że obniżenie podatku spowoduje wzrost wpływów...to ja - w takim razie - PROPONUJĘ OBNIŻENIE STAWEK VAT DO 205 i 5%

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POLAK(2019-08-27 18:10) Zgłoś naruszenie 5101

    HAHA, a w 2025 PiS nadal będzie rządzić. Takie wróżenie z fusów jest tyle warte ile ten śmieszny rząd imbecyli.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-27 12:54) Zgłoś naruszenie 444

    Jakoś to zmajstrują!!! LoooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • ???(2019-08-27 18:48) Zgłoś naruszenie 369

    A Morawiecki to oddał już wszystkie zachachmęcone działki?

    Odpowiedz
  • Donald Tusk(2019-08-27 18:37) Zgłoś naruszenie 20

    No to w końcu mamy drugą Irlandię!

    Odpowiedz