Inwestowanie w Europie jest passe? Norwegia planuje przenieść 100 mld dol. do USA

28 sierpnia 2019, 06:43
Źródło:Bloomberg
Banknot 500 koron norweskich

Banknot 500 koron norweskichźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Helgesen Kristian

Norweski fundusz majątkowy zamierza mocno zmienić strukturę swojego inwestycyjnego portfela. Planuje wycofać z Europy inwestycje w aktywa o wartości 100 mld dol. i przekierować je do USA. Miałyby one zwiększyć ekspozycję tego skandynawskiego kraju na największe technologiczne spółki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Yak(2019-08-31 10:44) Zgłoś naruszenie 10

    już pytasz , to ta miłość jest za judenamt , ksywka barnevernet ... O lekach na astmę nie wspomnę ... A zainwestować , to spoko mogą - też po "sąsiedzku" ... Poza tym , są w porzo , bo nigdy na nas nie napadli ...

    Odpowiedz
  • brt(2019-08-28 23:15) Zgłoś naruszenie 10

    co ma ta wasza czerwona mapka Polski wsolnego z funduszem norweskim, prosze odpowiedziec rosyjscy pseudodziennikarze

    Odpowiedz
  • rafael(2019-08-28 23:08) Zgłoś naruszenie 31

    Przecież cała ta giełda to taki nasz ZUS, zwyżki są tylko dlatego, że ciągle napływa nowa kasa, wiele firm nie generuje żadnego zysku, mało tego, przynoszą straty. Kwestia czasu kiedy to wszystko pier..nie.

    Odpowiedz
  • Yak(2019-08-28 22:38) Zgłoś naruszenie 30

    Proponowałbym się zainteresować polskimi inwestycjami...

    Odpowiedz
  • dds(2019-08-28 09:28) Zgłoś naruszenie 109

    to skutek chorej dogmatycznej polityki klimatycznej ktora zaczyna ciazyc juz nie tylko zwyklemu przemyslowi w UE ale i pozostalym sektorom USA wypowiedzialy porozumienia klimatyczne - jak widac lewicowi Norwedzy jednak zaglosowali pieniedzmi

    Odpowiedz
  • pesymista(2019-08-28 08:58) Zgłoś naruszenie 90

    Wynik znacznych regulacji i podatków w UE

    Odpowiedz
  • Misiek(2019-08-28 08:45) Zgłoś naruszenie 60

    Norweski fundusz posiada nawet udziały w firmie, która stworzyła serial Peppa Gris. Tak więc dopóki ogladacie Peppe że swoimi pociechami dopóty Norwegii nic nie grozi.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-08-28 08:16) Zgłoś naruszenie 75

    ... najlepiej w okolice Parku Yewroustone ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MC(2019-08-28 07:04) Zgłoś naruszenie 215

    Strukturalnie Europa jest przestarzała demograficznie i technologicznie żyjąc pamiecią dawnej wielkości. Jest jak upadająca arystokratyczna rodzina gdzie seniorowi rodu wali się na głowę dach pałacu ale i tak nie zmarnuje żadnej okazji do pouczania innych. Pokolenie 68 nie dało rady w dorosłym życiu.

    Odpowiedz