To długi sprawiają, że USA są zamożne. W tej sytuacji są nie tylko Stany

2 września 2019, 06:47 | Aktualizacja: 19.09.2019, 10:38
Źródło:Bloomberg
Złoto

Złotoźródło: ShutterStock

Gospodarka USA jest konsekwentnie zaliczana do najmocniejszych na świecie. Ale gdyby wyczerpać rezerwy złota i walut oraz odciąć się od uzależnienia od zaciągania długów, Stany pokazałyby się w zupełnie innym świetle.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (41)

  • Makrel von Poppelin(2019-09-02 07:24) Zgłoś naruszenie 12716

    Smierdzi tutaj Paulem Krugmanem na kilometr. Jednym slowem robcie dlugi a bedziecie zamozni. Kompletny nonsens !!!! PKB nie jest zadnym wyznacznikiem bogactwa, zrozumienie tego prostego faktu jest poza intelektualny horyzont co niektorych. PKB mierzy de facto ekonomiczna aktywnosc. Jedna firma ma 100 mln obrotu gdzie zysk jest 5%, druga ma 50 mln z czego zysk to 20% ktora jest bogatsza?

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • kwas(2019-09-02 09:04) Zgłoś naruszenie 6670

    Manipulowanie wskażnikami ekonomicznymi giełdowymi, ratingi firm doradczych komunikaty FED- u..Życzę nam Polakom zniesienia wiz do USA i wyjazdów ale na prowincję to dopiero docenicie życie w Polsce .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • m5an(2019-09-02 09:32) Zgłoś naruszenie 10650

    przecież to są bzdury. W Chinach setki milionów ludzi ledwo ma co jesć i żyje w lepiankach na prowincji, a w USA kloszard jest obwieszony markowymi ciuchami, Zdolność generowania bogactwa USA się nie zmienia, nasycenie maszynami, innowacjami, know-how, instytucje, kultura, infrastruktura-to wszystko tam jest bez względu na dług, a te wyliczenia są fantazmatem unaoczniającym tylko i wylacznie problem długu, ale nikt z was forsaliki nie rozumie dlaczego dług jest problemem dla gospodarki i możecie tylko powtarzac najwyzej ze "no jak ja mam same dlugi to bankrutuję".

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • George(2019-09-02 09:51) Zgłoś naruszenie 9412

    To jakiś bezsens... Jeśli Kowalski prowadziłby taką politykę ciągłego zadłużania, i to powiększającego się z roku na rok, to przecież w końcu by zbankrutował. To samo dotyczy każdej firmy z osobna. No chyba, że przychody i zyski firmy czy Kowalskiego w wyniku zaciągnięcia pożyczek by się zwiększyły w stopniu większym niż wysokość kosztów owych pożyczek. Wtedy OK! Ale przecież PKB USA wzrasta o 2-2,5%. Tak tanie dostają pożyczki, że wystarczy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Informacja dla m5an(2019-09-02 10:37) Zgłoś naruszenie 3648

    Informacja dla m5an. Współczesnej Chińskiej Republiki Ludowej nie widziałeś i bzdury wypisujesz. Poziom życia na chińskiej prowincji jest porównywalny z poziomem życia na prowincjach USA i polskich zresztą też. 5 % Amerykanów mieszka w przyczepach kempingowych, a 40 mln ( 12% populacji) korzysta z dożywiania Supplemental Nutrition Assistance Program, kiedyś nazywane kartkami żywnościowymi Food Stamp.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • OLD_X(2019-09-02 11:30) Zgłoś naruszenie 5714

    Ja mieszkam w doczepie kempingowej. I ... wielu moich znajomych mi zazdrości. Wolę to, niż żebranie o dodatki mieszkaniowe lub bony żywnościowe.

    Odpowiedz
  • Biko(2019-09-02 12:11) Zgłoś naruszenie 23117

    W USA w czasie II wojny zrobiono dług 100% PKB. Poszło to na wypłaty w przemyśle zbrojeniowym wcześniej przeważnie bezrobotnych. Z tym że konta były zamrożone na po wojnie. Po wojnie ludzie to zaczęli wydawać , a przemysł się przestawił na tory cywilne. Więc był towar i pieniądze do wydawania i jeszcze płacę minimalną w USA podniesiono o 100%. I w ten sposób wszystkie inne kraje zostały daleko w tyle z poziomem życia.

    Odpowiedz
  • Ad(2019-09-02 13:32) Zgłoś naruszenie 3838

    Amerykańska Rezerwa Federalna oraz Bank Anglii to są prywatne banki założone między innymi przez Rotschildów. Te prywatne banki mogą emitować walutę i pożyczać ją rządowi na procent pod zastaw przyszłych dochodów podatkowych. Długi nigdy nie mogą zostać spłacone, gdyż zabrakło by do tego waluty. Stąd realnie ujemny majątek obywateli , a fortuna wiadomo gdzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • S.(2019-09-02 13:48) Zgłoś naruszenie 8114

    Co by było gdyby...? Jest takie przysłowie: "gdyby babka miała wąsy to była dziadkiem"... - dla mnie ten tekst to kompletne bzdury... Gdyby to... a może gdyby tak... to byłoby tak... bla bla bla... Zgodnie z tym tekstem japońska gospodarka jest na samym dnie. Autor zapomniał tylko sprawdzić gdzie jest zadłużona ta gospodarka... Życzyłbym sobie żeby stan gospodarki polskiej był w takim stanie, w jakim jest gospodarka japońska. Mam to na myśli całość: nie tylko zadłużenie, ale i poziom technologiczny...

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-02 13:58) Zgłoś naruszenie 925

    USA są zamożne ale zwykli ludzie nie bo są zadłużeni!!! LooooooooooooooL

    Odpowiedz
  • Sokular(2019-09-02 14:43) Zgłoś naruszenie 3729

    Nikt się tam nigdy zadłużeniem zewnętrznym nie frapował.............w oparciu o nie od zawsze trwa rozwój.......a co ciekawe i u nich każdy ma kredyt..........to podstawa ich wiarygodności,od karty zaczyna się sprawdzanie każdego.............

    Odpowiedz
  • kon(2019-09-02 17:42) Zgłoś naruszenie 4243

    jakmozna porównywac zadłużenie japonii i np. Stanów lub co gorsze Polski??? Japonia jest zadłuzona wewnatrznie - koszt obsługi pozostaje w kraju.

    Odpowiedz
  • Robert(2019-09-02 19:58) Zgłoś naruszenie 3622

    70 % długu USA jest w rękach amerykańskich inwestoròw.....

    Odpowiedz
  • Black Cat(2019-09-02 22:47) Zgłoś naruszenie 4939

    Z majątkiem U.S.jest tak:złoto które ukradli po wojnie po Niemcach (to samo ktore Niemcy ukraďli narodom Europy) spoczywa w forcie Knox jako rezerwy narodowe.Jest ono również zastawiane za każdym razem gdy armia U.S.wyprawia się na wojnę.A z kolei armia U.S.musi się wyprawiac na wojnę,ponieważ w wojnie znaleźli dóchodowcy interes.Pożyczek na przygotowania armii u.s. .s. i potem działania wojenne udziela na"korzystnych warunkach" udziela nie kto inny jak rodzina-właściciele Banku Światowego:Řotschildowiec.

    Odpowiedz
  • pikuś (2019-09-03 08:26) Zgłoś naruszenie 717

    Dziwny to świat, gdzie dłużnik zarabia a wierzyciel traci. Do takiej sytuacji doprowadzono obecnie (np. Niemcy zarabiają na swoich długach) i niektórzy wieszczą, że to się skończy wielkim kryzysem i pewnie mają rację.

    Odpowiedz
  • 216rafal(2019-09-03 10:28) Zgłoś naruszenie 213

    Do grobu długów nie weźmiemy...

    Odpowiedz
  • Młody naukowiec(2019-09-03 15:57) Zgłoś naruszenie 726

    DOLAR TO WIRTUALNA WALUTA ROZLICZANA PRZY POMOCY KURSU BARYŁKI ROPY NAFTOWEJ GŁÓWNIE BRENT. JEŻELI ŚWIAT PRZESTANIE PŁACIĆ ZA ROPĘ DOLAREM, WALUTA BĘDZIE WARTA TYLE CO PAPIER NA KTÓRYM JEST WYDRUKOWANA.

    Odpowiedz
  • Wojtek(2019-09-04 09:35) Zgłoś naruszenie 484

    A mennica nie nadąża z dodrukiem bezwartościowych papierków

    Odpowiedz
  • Gość (2019-09-04 13:09) Zgłoś naruszenie 448

    Skoro wszyscy pożyczają to kto pożycza 😳

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wasilij(2019-09-07 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Przestałem czytać na " i dodano rezerwy, by stworzyć alternatywną miarę bogactwa". W alternatywnej rzeczywistości wszystko jest takie jak chcemy.

    Odpowiedz