Chiny na Ukrainie: realne biznesy czy straszak na Rosję?

6 września 2019, 06:05
Źródło:obserwatorfinansowy.pl

W Kijowie od lat wiążą wielkie nadzieje z obecnością gospodarczą Chin na Ukrainie. Jednak za głośnymi deklaracjami rzadko kiedy idą realne działania. Dla Państwa Środka Ukraina to wciąż przede wszystkim po prostu duży rynek zbytu towarów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

 • tak(2019-09-06 08:15) Zgłoś naruszenie 120

  Kolaboracja z komunistami nigdy sie dobrze nie kończyła. Zadziwia mnie jak bardzo dolary są w stanie mydlić ludziom oczy.

  Odpowiedz
 • Roman Dmowski 1864-1939(2019-09-06 08:21) Zgłoś naruszenie 110

  Całkiem składny artykuł. Wynika że chiny prowadzą na Ukrainie działania pozorne. To daje do myślenia.

  Odpowiedz
 • Jurek M(2019-09-06 11:43) Zgłoś naruszenie 111

  Chińczycy nie wejdą na Ukrainę tak mocno jakby chcieli - Amerykanie na to nie pozwolą, Amerykanie już tam są i wszystko kontrolują ! Handel owszem, ale inwestycje tylko te które nie będą kłopotliwe dla bezpieczeństwa Ukrainy , oraz nie będą kolidowały z interesem państw wspierających Ukrainę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mysikrólik (2019-09-06 08:55) Zgłoś naruszenie 104

  Kiedy Portugalczycy przypłynęli do dzisiejszego RPA to na miejscu napotkali na miejscowe plemię. W zamian za wodę pitną i mięso z krów dali wodzowi kilka koralików i lusterka. Kilka lat później potrzebowali już stałej bazy, wiec za koce i większą ilość koralików wódz plemienia oddał im kawałek swojej ziemi ( Kapsztad) a oni wybudowali tam twierdzę i port. Portugalczycy pozwolili nawet wodzowi aby strzelił sobie z armaty. Całe plemię świętowało przez miesiąc. W końcu mamy wodza, który o nas myśli, śpiewali i tańczyli. Koraliki podzielił sprawiedliwie między swoją rodzinę, ludzie którym zabierał ziemię i tak się cieszyli bo całe plemię się cieszyło z koralików, przecież nikt wcześniej czegoś takiego nie miał.. Najlepszy wódz, patriota i strateg a nie jak ten co ostatni co przez osiem lat nikomu nie dawał a okradał z mleka miodu.

  Odpowiedz
 • Janusz(2019-09-06 11:33) Zgłoś naruszenie 54

  Chińczycy mają jedną przewagę nad resztą świata. Tam decyzje podejmuje jeden człowiek u nas to kupa ludzi. Co prawda w chinach zbiera się jakieś plenum, ale co jakiś czas.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze