Warszawa, 06.09.2019 (ISBnews) - Mostostal Warszawa podpisał umowę z firmą z branży telekomunikacji przewodowej, działającej w Polsce, w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ul. Krakowiaków 91/101 w Warszawie, za 44,97 mln zł netto, podał Mostostal.
"Mostostal Warszawa informuje, że w związku ze spełnieniem się warunków określonych w liście intencyjnym dotyczącym zamiaru sprzedaży przez spółkę nieruchomości położonej przy ul. Krakowiaków 91/101, w dniu 6 września 2019 r. została zawarta umowa sprzedaży z firmą z branży centrów danych" - czytamy w komunikacie.
"W wyniku umowy spółka pozyska 44,97 mln zł netto. Decyzja o sprzedaży tej niestrategicznej nieruchomości miała na celu zwiększenie płynności spółki oraz zmniejszenie zobowiązań wobec wierzycieli" - czytamy także.
Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,01 mld zł w 2018 r.
(ISBnews)