"Wybraliśmy Polskę i Dolny Śląsk ze względu na dobrą infrastrukturę, dostęp do lokalnego i potencjalnych rynków oraz niewielki dystans do naszych klientów. Bardzo doceniamy także kulturę biznesową polskich pracowników. Dokonując wyboru kierowaliśmy się również obecną sytuacją gospodarczą i obiecującymi perspektywami dla Polski. Polska była zatem idealną lokalizacją dla naszej inwestycji" - powiedział prezes i general manager Bafang Electric Poland Qinghua Wang, cytowany w komunikacie.

Dodał, że spółka ma duże plany wobec nowej lokalizacji pod Wrocławiem. "Rozważamy dalszą rozbudowę zakładu i stopniowe zwiększanie zatrudnienia" - powiedział.

Działalność w Polsce Bafang zarejestrowała w czerwcu 2018 r. Fabryka o powierzchni ok. 6 tys. m2 została zlokalizowana w Bielanach Wrocławskich. Przewidywana wartość inwestycji szacowana jest na blisko 62 mln zł, a planowana liczba pracowników w pierwszym etapie to 50 osób.

"Elektromobilność to ważny obszar dla rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki. Są to inwestycje nie tylko zaawansowane technologicznie, ale również mające wpływ na zmianę struktury gospodarki i pozycję Polski jako lidera branży w Europie Środkowo-Wschodniej" - skomentował wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.

Od ponad dziesięciu lat Bafang Electric produkuje komponenty i kompletne systemy do pojazdów elektrycznych. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników na całym świecie w czterech lokalizacjach. Siedziba i centrum rozwoju znajdują się w Suzhou, w prowincji Jiangsu. W Europie ma biura w Holandii i Niemczech, a za Oceanem także w Los Angeles. 

>>> Czytaj też: Ponad 80 proc. firm nie przewiduje zmian w zespołach [BADANIE]