Zatłoczone korytarze i kolejka do schodów. Tak dziś wyglądają szkolne godziny szczytu

15 września 2019, 08:15
Źródło:MAGAZYN DGP
szkoła1

szkoła1źródło: ShutterStock

900 zł za komplet podręczników. Korytarze tak zatłoczone, że trzeba czekać w kolejce, aby dostać się na schody. A jedzenie w szkolnym bufecie lepiej zamówić z wyprzedzeniem. Dwa miesiące temu absolwenci podstawówek i gimnazjów opowiadali nam o lękach związanych z egzaminami i wyborem szkoły średniej. Wszystko ze świadomością, że do rywalizacji o miejsce staje nie jeden, lecz trzy roczniki uczniów. Teraz zasiedli w szkolnych ławkach, ale czy są to te wymarzone?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • Były wyborca leni z PO (2019-09-15 12:56) Zgłoś naruszenie 812

    Żałosny lament jakbym czytał jakiegoś milenialsa, co to wszystko musi mieć za darmo i podstawione pod nos. Reforma była absolutnie słuszna.

    Odpowiedz
  • Irmina(2019-09-15 12:20) Zgłoś naruszenie 1320

    I znowu lamenty, bo do tej pory szkoły były wielkie, doświetlone, podręczniki za darmo a teraz tragedia. Ciasnota, tłumy na korytarzach i ta drożyzna. Jak mogło się nagle wszystko zmienić w ciągu jednych wakacji. To wszystko wina wiadomo! Dali 500+, 300 na wyprawkę ale nie zbudowali wielkich szkół gdzie nie ma tłoku. Poprzednicy szkoły likwidowali i było cacy, podwyżki płac wstrzymali i było cacy, szkoły zagescili dziećmi i młodzieżą przez tzw.bon edukacyjny i też nikt nie pis- nal że ciasnota. W tej propagandzie należałoby życzyć tym wszystkim, co im teraz się pogorszyło: zrezygnujcie z 500+, nie wyciągacie plugawych rąk po wyprawki szkolne, dowozcie swoje dzieci do szkół prywatnych. Będziecie w końcu szczęśliwi. A to się wam należy. A niech sobie dalej rządzą, nie zajmujcie się nimi. Wybierzcie wolność, LGBT, seksualizacje dzieci od narodzin. Liberte!

    Odpowiedz
  • Oryngus(2019-09-15 12:16) Zgłoś naruszenie 292

    I znowu lamenty, bo do tej pory szkoły były wielkie, doświetlone, podręczniki za darmo a teraz tragedia. Ciasnota, tłumy na korytarzach i ta drożyzna. Jak mogło się nagle wszystko zmienić w ciągu jednych wakacji. To wszystko wina PiS. Dali 500+, 300 na wyprawkę ale nie zbudowali wielkich szkół gdzie nie ma tłoku. Poprzednicy PiSu szkoły likwidowali i było cacy, podwyżki płac wstrzymali i było cacy, szkoły zagescili dziećmi i młodzieżą przez tzw.bon edukacyjny i też nikt nie pis- nal że ciasnota. W tej propagandzie należałoby życzyć tym wszystkim, co im teraz się pogorszyło: zrezygnujcie z 500+, nie wyciągacie plugawych rąk po wyprawki szkolne, dowozcie swoje dzieci do szkół prywatnych. Będziecie w końcu szczęśliwi. A to się wam należy. A PiS niech sobie dalej rządzi, nie zajmujcie się nim. Wybierzcie wolność, LGBT, seksualizacje dzieci od narodzin. Liberte!

    Odpowiedz
  • ja się tylko pytam(2019-09-15 11:49) Zgłoś naruszenie 462

    GDYBY RZĄD PO-PSL NIE LIKWIDOWAŁ SZKÓŁ, TO BY NIE BYŁO TŁOKU?

    Odpowiedz
  • Michał(2019-09-15 11:28) Zgłoś naruszenie 1071

    Nie wiem co ma niby ten artykuł pokazać. Ja 20 lat temu za książkę do angielskiego płaciłem 60zł i nie było wyprawki ani 500+ a mimo to mama dała radę, a miała nas dwóch i to sama bo ojciec zmarł na raka gdy miałem 5 lat. Może dlatego jestem całym sercem za 500+ bo choć sam nie mam dzieci to wiem, że wielu ludziom to bardzo pomaga. BTW w klasie było nas 36 w 1999 r. też w technikum elektronicznym i nie bylo tragedii a zajęcia miałem do 19.30 i w domu byłem ok 21 zima lato. Polecam mniej dramatyzować;-)

    Odpowiedz
  • Misiek (2019-09-15 10:00) Zgłoś naruszenie 1143

    Drogie dzieci : ale na nowego smartfona była kasa? Zapytaliście rodziców co z 500+ robią? Bo te pieniądze są m.in na książki

    Odpowiedz