"Dagens Nyheter": wielokulturowość doprowadziła Szwecję do apartheidu

13 września 2019, 12:28 | Aktualizacja: 13.09.2019, 13:25
Źródło:PAP
Widok na pałac królewski w Sztokholmie, fot. Kropotov Andrey

Widok na pałac królewski w Sztokholmie, fot. Kropotov Andreyźródło: ShutterStock

Nazywamy to wielokulturowością, ale w rzeczywistości stworzyliśmy w Szwecji ekonomiczny, społeczny i ludzki apartheid; każdy rządzący przyczyniał się do wzrostu segregacji - pisze w piątek dziennik "Dagens Nyheter", krytykując model kraju otwartego na imigrantów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (69)

  • Sodomia-Gomoria(2019-09-13 14:12) Zgłoś naruszenie 30744

    A co na to Kidawa-Błońska ze swoim programem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan Power II(2019-09-13 13:37) Zgłoś naruszenie 2834

    Ta jasne już to widze, nigdzie na swiecie się to nie udało, w Szwecji od 30 lat sie nie udaje ale teraz bedzie inaczej, teraz sie uda! Ludzie którzy od pokoleń lat nie potrafili wytworzyć u siebie II swiata tylko zyli w III świecie, naraz u kogoś zaczną budować I :]

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Swedistan dawna Szwecja (2019-09-13 15:28) Zgłoś naruszenie 26212

    "Jeszcze w 2010 roku Szwecja zajmowała 15. miejsce w rankingu ONZ Human Development Index. Tymczasem według prognoz, w przyszłym roku spadnie na 25. lokatę, a do 2030 roku aż na 45. miejsce i tym samym może dołączyć do grona tzw. krajów trzeciego świata. Co ciekawe nawet balansująca na granicy bankructwa Grecja, w 2030 roku będzie na 13. miejscu w rankingu HDI. Według twórców raportu, fatalnej sytuacji w Szwecji winna jest multikulturowość oraz próba stworzenia przez polityków społeczeństwa idealnego na bazie imigrantów. Do Szwecji na dużą skalę ściągani są imigranci z najbiedniejszych oraz najbardziej zacofanych regionów. Według CBN News, imigranci nie muszą nawet uczyć się języka szwedzkiego. Według założeń to rdzenni mieszkańcy powinni uczyć się od imigrantów. Znany duński dziennikarz Mikael Jalving twierdzi, iż asymilacja w Szwecji jest wykluczona, a partie polityczne uznają to słowo za nazistowskie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dax(2019-09-13 15:27) Zgłoś naruszenie 2618

    Rząd w Szwecji był tak zaślepiony lewacką ideologią, że "porwał się z motyką na Słońce". Skuteczna integracja ludzi z innej cywilizacji jest niewykonalna. Nie da się zamienić Somalijczyka w Szweda podobnie jak w Eskimosa. Sprowadzenie przez Konrada Mazowieckiego Krzyżaków do Polski to przy tym pikuś, Krzyżacy byli katolikami i europejczykami, a oni sobie zafundowali inwazję obcej cywilizacji...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hahaha(2019-09-13 15:05) Zgłoś naruszenie 25211

    Szwedzi już są straceni syndrom Sztokholmski zbiera żniwo. Będą jeszcze bardziej wierzyć, że to ich wina, że mają strefy no go.Nie rozumieją, że wyznawcy pokoju mają gdzieś ich styl życia i wykorzystują ich dobroć. Nawet im nie dziękując cytując klasyka,, Szwedzkie pieniądze nie są szwedzkie tylko należą do Allaha"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ?!?!?!?!?!(2019-09-13 13:37) Zgłoś naruszenie 23511

    Potrzebowali tyle czasu,zeby się przekonać o tym???A gdzie logiczne myślenie,troche inteligencji,wyobraźni??Samouwielbienie w lewacki bełkot to mało.Czyzby moherowy beret był inteligentniejszy?

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-13 13:41) Zgłoś naruszenie 2209

    Zachodnie elity na tych czarnych i isi bandytach mogą jeszcze dobrze zarobić! Bo handel narkotykami, prostytucja, terror i nadużycie socjalu to główne specjalności tych bandytów! Tylko za kilka lat będzie problem z ich kontrolą bo jest ich coraz więcej!!! A kto ucierpi jako pierwszy??? Zwykły podatnik który teraz to wszystko przymusowo finansuje!!!

    Odpowiedz
  • manta(2019-09-13 14:56) Zgłoś naruszenie 2014

    "Crime index - numbeo" - jeden z najbardziej wiarygodnych rankingów bezpieczeństwa. Piątka najbardziej niebezpiecznych krajów w Europie: 1. Ukraina, 2. Szwecja, 3. Francja, 4. Irlandia, 5. Mołdawia. Od roku 2012 Szwecja spadła pod względem bezpieczeństwa z 16 na 32 miejsce i w ciągu zaledwie 7 lat przekształciła się w jeden z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Europie. Sprawdź w gogle i sam wyciągnij wnioski.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Meto(2019-09-13 14:21) Zgłoś naruszenie 19618

    Nas czeka to samo :-( a myślę że będzie jeszcze gorzej

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Sprzedawca kolorowych kredek (2019-09-13 16:57) Zgłoś naruszenie 1818

    Szwedzi będą uważać, że za mało się starali i to ich wina. Pewnie zwiększą socjale i jeszcze bardziej docisna śrubę krytyka polityki otwartych drzwi dla wyznawców religi pokoju.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mietek(2019-09-13 14:29) Zgłoś naruszenie 17855

    Wy się tak nie cieszcie ludziska bo my skonczymy gorzej jak Szwecja

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tomeczek_888(2019-09-13 13:31) Zgłoś naruszenie 17819

    Przecież o to chodziło, żeby podzielić i osłabić społeczeństwo. Żeby z miast zrobić drugi Bejrut w interesie wiadomej nacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Qwerty (2019-09-13 13:26) Zgłoś naruszenie 17057

    W Polsce w dużych miastach też to się zaczyna. Jak myślicie, czemu może się przysluzyc otwarcie cpk i nowe połączenia lotu do Indii?

    Odpowiedz
  • Adi(2019-09-13 18:48) Zgłoś naruszenie 16010

    Mamy tu pomieszanie dwóch rzeczy - idealizmu i socjalizmu, siłą rzeczy dzieci imigrantów mają gorszy start i trudno by było inaczej, nazywanie tego apartheidem to więcej niż gruba przesada. Państwo szwedzkie i tak stwarza warunki, których imigranci nie wykorzystują i kto winien ? Dalej państwo i recepta to jeszcze więcej socjalizmu ?

    Odpowiedz
  • Creo(2019-09-13 13:09) Zgłoś naruszenie 1435

    Wreszcie widzimy dokąd prowadzi 3 droga. Super, że to w końcu wychodzi na światło dzienne.

    Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2019-09-13 14:46) Zgłoś naruszenie 1208

    Oczywiście brak integracji nie ma nic wspólnego z religią pokoju, która tam stworzyła równoległy świat.

    Odpowiedz
  • ona(2019-09-13 13:57) Zgłoś naruszenie 1167

    to samo dania norwegia

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Sarmata(2019-09-13 13:25) Zgłoś naruszenie 942

    No patrz pan ale ******** A jaka bedzie reakcja: wincy socjalu dla bezowych. Przymusowe rozparcelowanie bezowych po szkolach takze tych w bialych dzielnicach. W ten sposob to dokona sie dzielo zniszczenia bo zamiast chronic to co nalezy utrzymac, zniszczy sie wszystko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kanclerz(2019-09-13 20:14) Zgłoś naruszenie 8912

    Zgnilizna umyslowa lewactwa w pelnym blasku!! Mialo byc tak multikulturowo hahahahahaha

    Odpowiedz
  • Alfons Brzeszczykiewicz(2019-09-13 17:42) Zgłoś naruszenie 8110

    Szwecja nigdy nie byla wielokulturowa jak Polska kiedys, to kraj homogeniczny, gdzie szwedzi sa dyscyplinowani gdy odbiegaja od normy a co dopiero przybysze z afryki i krajów arabskich. Zjawisko White-flight jest powszechne, gdy imigrantów w danej dzielnicy jest ponad 10% szwedzi sie wyprowadzaja, zostaja tylko ci szwedzi których nie stac na przeprowadzke, alkoholicy, szwedzki lumpenproletariat i biedni emeryci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz