Spowolnienie w gospodarce coraz bardziej widoczne. Firmy przestają zatrudniać

20 września 2019, 14:24 | Aktualizacja: 20.09.2019, 15:33
Tylko na Forsal.pl
Spowolnienie w gospodarce coraz bardziej widoczne

Spowolnienie w gospodarce coraz bardziej widoczneźródło: ShutterStock

Sytuacja w polskiej gospodarce zmienia się na gorsze coraz bardziej wyraźnie. W długiej serii danych opublikowanych w ciągu ostatniego tygodnia przez Główny Urząd Statystyczny nie ma ani jednej pozytywnej niespodzianki, mamy za to wiele rozczarowań. Na pierwszy plan wybija się produkcja przemysłowa, która spadła w sierpniu o 1,3 proc. w stosunku do sierpnia ubiegłego roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • luka(2019-09-28 10:14) Zgłoś naruszenie 137

    jak już firmy wprowadzą te ppk u siebie to myślę, że ludzie będą zdecydowanie bardziej szukać u nich zatrudnienia niż u innych. W końcu co jest największą motywacją do pracy? Oczywiście, że pieniądze

    Odpowiedz
  • esja(2019-09-25 09:54) Zgłoś naruszenie 144

    Mnie się wydaje, że wszystko w naszym kraju tak naprawdę do przodu, ludziom żyje się lepiej no i emeryci też nie zostaną sami. Wzorem innych krajów u nas będą obowiązywać pracownicze plany kapitałowe, takze ja jestem tym faktem naprawdę zadowolona

    Odpowiedz
  • Sknerus(2019-09-22 09:05) Zgłoś naruszenie 310

    Za całe oszczędności trzeba nakupić franków i przeczekać 3 , 4 lata...

    Odpowiedz
  • waaawa(2019-09-21 18:19) Zgłoś naruszenie 16629

    Jazgot Holeckiej w TVPIS dowodzi, że całą tę jaczejkę propagandową w TVPis ogarnęła trwoga. To się czuje. Cala ta ku...zja walczy o koryto. PiSu i wlasne. Po prostu...to im sie po prostu NALEZY mowi soltysowa dojarka brocha

    Odpowiedz
  • Johan(2019-09-21 15:55) Zgłoś naruszenie 49562

    Przecież, to logiczne iż socjal i nie racjonalne podnoszenie minimalnej, która kompletnie ma obecnie inny cel, niż jej pierwotne i bardzo sensowne założenie, prowadzi do coraz większych zapaści gospodarczych, a potem do ubóstwa i bankructwa. Dodatkowo kryzys od lat jest wiadomy między 2020 a 2022,a polska swoją głupotą doprowadzi do jeszcze większej tragedii. Też od dawna wiadomo, że końcówka roku 2019 będzie wstępem do kryzysu, tak więc nie wydaje mi się iż politycy są na tyle tępi, że nie wiedzą o takich podstawach ekonomicznych. Mogliby się uczyć od argentany, jak średnio bankrutować co 19 lat w ciągu 200 lat :D Tak czy siak, ja sobie dam rade, najgorzej będą znowu mieli najbiedniejsi, a po kryzysie bogatsi staną się bardziej bogaci, niestety będę jednym z nich, ale tak działa kryzys w 2008 go wykorzystałem, tak i teraz wykorzystam, taki urok kapitalizmu. Niby macie wolny rynek, ale prawda jest taka, że tylko nie wielka część społeczeństwa jest wstanie go wykorzystać, a tym więcej lat mija, tym bardziej komplikują. Prawda jest taka, że nawet jak podniosą minimalną do 4 tys brutto, to jedynie kto ucierpi, to bardzo skromne firmy. Ja co najwyżej zautomatyzuje do tego czasu większość rzeczy, a ludzie tylko stracą prace, a nawet gdybym tego już nie zlecił, to i tak bym zwolnił polowe i częściowo bym zautomatyzował produkcje. Większość małych firm padnie lub zrobi redukcje pracowników..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-09-21 08:49) Zgłoś naruszenie 26542

    Za pierwszy kwartal 2019 dlug wzrósł o 21.000.000.000 zł do 1.005.000.000.000 zł To są oficjalne dane z ministerstwa. Następne kwartały są jeszcze bardziej alarmujące. Bez obniżenia wczesnych emerytur do 30-60% średniej krajowej prywatnej x4.200=1.260-2.520 wprowadzenia max pensji 300%x4.200=12.600 dla ministrów generałów prezesów i dziennikarzy TVP (150%) długu nie zlikwidujemy.

    Odpowiedz
  • Mada(2019-09-21 07:56) Zgłoś naruszenie 35276

    Inflacja rośnie poza założony max. Na razie RPP, nie chce podwyżek.. Ale..? Tak prezes partii władzy absolutnej, omawia sprawę z prezesem NBP. Tak nie powinno być i nie było wcześniej.. .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lolo(2019-09-21 05:04) Zgłoś naruszenie 17813

    Grecja idzie do Polski , nie trzeba będzie tam jeździć na wakacje, bo będą tutaj jak firmy przestaną zatrudniać.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-09-20 22:51) Zgłoś naruszenie 4234

    Hallo wierzący w religię PIS. Im szybciej zaczniecie wierzyć w Chrystusa zamiast w prezesa tym mniej będziecie cierpieć... wycofajcie się póki co ... PO nie będzie takie miłe jak ja i podobni.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-09-20 22:48) Zgłoś naruszenie 4911

    POrawiecki to wie stąd dług rośnie (nie mylić z oszukanym deficytem)...

    Odpowiedz
  • Prof mgr rzonca, balcerek i spółka (2019-09-20 22:28) Zgłoś naruszenie 2436

    Przewiduje ze bedzie 200 mld deficytu budżetowego w tym roku ale w przyszłym jak wygramy wybory to bedzie tyle samo ale na plusie i lata krainy mlekiem i miodem płynącej

    Odpowiedz
  • Zibi(2019-09-20 21:14) Zgłoś naruszenie 5735

    Ogólnie Terminator po 99% twoich postów widać trolownie pisowską lub zwykłą tępote połączoną z huraoptymizmem. Kryzysy nadprodukcji są wbudowane w system kapitalistyczny. Prawo podkonsumpcji, mówi co to coś. Mówiąc wprost to kapitaliści przywłaszczają sobie owoce cudzej pracy. Dopóki ta różnica jest kompensowana kredytami konsumenckimi to jakoś to się kręci. Ale w pewnym momencie trzeba kredyty spłacać a nowych jest coraz mniej i robi się brak zbytu czyli kryzysy. Nastepują zwolnienia i spirala kryzysu dalej się nakręca. Rządy mogą dosypywać pieniedzy aby zmniejszyć skutki spoleczne kryzysu. Ale w przypadku Polski albo się na dosyp wezmie dług albo niszczy krajowy pieniądz. A wtedy wypada podnieść stopy procentowe co pogrąża kredytobiorców.

    Odpowiedz
  • obserwator(2019-09-20 18:53) Zgłoś naruszenie 612

    Do Kamil Nie martw się w poniedziałek jak zwykle giełda ruszy o 9:00 to spadną jak to zwykle w poniedziałek. Nawet w kantorach internetowych nie można dokonać transakcji - weekend jest

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-20 18:22) Zgłoś naruszenie 346

    A u was na Ukrainie wojna.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-20 17:36) Zgłoś naruszenie 59551

    Mam propozycję dla małego dziadka nieinternowanego na poprawę sytuacji: 1. Rozdać więcej pieniędzy i kosztami (jak teraz) obciążyć garstkę pracujących. 2. Zniechęcić większą ilość ludzi do pracy, względnie zastąpić ich przybyszami ze wschodu. 3. Zwiększyć ilość propagandy sukcesu w państwowych mediach. 4. Z sądownictwa zostawić tylko prokuraturę i resztę zlikwidować bo to komuniści. 5. Zlikwidować wolne media i wprowadzić 10 nowych kanałów radia z ****** 6. Powiedzieć że to wszystko wina Tuska 7. Zgasić światło i wyciągnąć kopyta.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-09-20 17:07) Zgłoś naruszenie 478396

    Niemiecka strefa euro już od dawna zdycha. Nasz region ma się dobrze a Polska jeszcze lepiej, dzięki temu że nie weszliśmy do strefy euro w 2011 roku jak chciał Tusk i dzięki temu że mamy złotówkę; nasza gospodarka rozwija się w tempie 4% PKB !

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-20 16:40) Zgłoś naruszenie 1696

    Jakie spowolnienie??? We wrześniu będzie wzrost produkcji o 3%-5%!!! Hehehe.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • POLAK(2019-09-20 16:29) Zgłoś naruszenie 48892

    JAK WIDAĆ POLSKA PO "REFORMACH" PIS UPADNIE JESZCZE SZYBCIEJ NIŻ WSZYSCY EKONOMIŚCI PRZEWIDUJĄ

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Edek(2019-09-20 16:14) Zgłoś naruszenie 650100

    Oczywiscie, ze idzie kryzys bo za pisu nieroby maja lepiej niz ludzie pracujacy produktywnie wiec po co pracowac, tworzyc firmy i zatrudniac?

    Odpowiedz
  • Random(2019-09-20 14:51) Zgłoś naruszenie 1906

    Idzie kryzys, nie ma wątpliwości. Właściwie jest to kontynuacja kryzysu z 2008 roku, który został zasypany dodrukiem pustej waluty czyli długiem. Dług nie może rosnąć w nieskończoność, są tego granice. Wtedy następuje kryzys.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz