Chiński ekonomista: W Chinach mamy selektokrację. Eksperymentujemy [WYWIAD]

25 września 2019, 06:29 | Aktualizacja: 25.09.2019, 12:11
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Pekin, Chiny

Pekin, Chinyźródło: ShutterStock

O specyfice chińskiej gospodarki, w tym o sposobach generowania innowacyjności i rozwoju w warunkach rynkowych, ale nie kapitalistycznych opowiada Obserwatorowi Finansowemu prof. Yao Yang, dyrektor Centrum Studiów Gospodarczych na Peking University.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • bvr(2019-09-26 14:33) Zgłoś naruszenie 11

    "Dolina Krzemowa to dwie główne ulice" - taaa obszar o powierzchni ok. 400 km2 to 2 główne ulice. Niezła manipulacja profesorze Yo Yo

    Odpowiedz
  • Jan z Ciemnogrodu(2019-09-25 23:19) Zgłoś naruszenie 11

    OK, Chiny może se be...ale proszę zapytać przeciętnego Chińczyka i przeciętnego Hindusa co o tym sadzi. A 40 lat temu oba kraje były na tym samym poziomie.

    Odpowiedz
  • Stefan(2019-09-25 20:33) Zgłoś naruszenie 33

    Byłem w Chinach i widziałem tę potęgę gospodarczą. Polska to wieś w porównaniu. Powietrze tu gorsze niż w Chinach, bo tam nowe elektryki w miastach śmigają.

    Odpowiedz
  • mik(2019-09-25 18:36) Zgłoś naruszenie 56

    Chiny istnieją tylko dlatego że Zachód zrobił z nich fabrykę świata. Jak Zachód wycofa się z produkcją z Chin to wracają one do kanibalizmu który jeszcze pół wieku temu był tam powszechny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teraz to już równia pochyła(2019-09-25 14:13) Zgłoś naruszenie 145

    USA coraz bardziej odskakują Chinom, zarówno gospodarczo jak i militarnie. Ale największym problemem Chin jest demografia, znacznie gorsza niż w USA. Symbolicznym jest tu właśnie rok 2019, pierwszy w którym zmniejszyła się liczba pracowników w Chinach.

    Odpowiedz
  • Jan Power II(2019-09-25 12:24) Zgłoś naruszenie 306

    Sprawdziłem, w artykule ani razu nie pada słowo KOMUNIZM :) Fajnie to nazwali, Selektokracją... Płeć dziecka tez była od lat selektywnie wybierana. Problemy I świata dopiero na nich czekają, a oni zadną miarą nie są na nie przygotowani. Zderzą się z nimi jak Titanic z górą lodową. Cały ten artykuł to taka właś,nie melodia orkiestry na Titanicu

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • antyPiterek(2019-09-25 12:10) Zgłoś naruszenie 167

    Zachod ma wielki, wielki problem. USA i wiele panstw Zachodu skupilo sie na spelnianiu zachcianek Izraela, a w miedyzczasie wyrosla potega Chin, ktore nie angazowaly sie przez lata w zadne konflikty zborjne akumulowaly kapieal, inwestowaly i staly sie potega

    Odpowiedz
  • Jo(2019-09-25 11:49) Zgłoś naruszenie 60

    Czy można być trochę w ciąży?

    Odpowiedz
  • Jarek(2019-09-25 11:26) Zgłoś naruszenie 32

    Polacy są innowacyjni i w pierszym i drugim rzędzie innowacji LOL

    Odpowiedz
  • sceptyk(2019-09-25 11:11) Zgłoś naruszenie 1420

    Byłem kilkakrotnie, widziałem, i mają najlepszy system i ustrój na ziemi i rozjadą wszystkich w krótkim czasie. jak to określił pewien bremeński profesor większość świata będzie pracować dla chińczyków...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Reklama(2019-09-25 09:24) Zgłoś naruszenie 128

    Mili Chińczycy:proponujemy Wam orzeźwiającą,naturalną zapachowo Czaskowianke Wiślaną,w dogodnych cenach!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Janek (2019-09-25 07:13) Zgłoś naruszenie 346

    Ciekawy wywiad.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz