Nasza sytuacja jest gorsza niż myślimy? Nawet Putin zaczął przejmować się klimatem [OPINIA]

26 września 2019, 06:31 | Aktualizacja: 26.09.2019, 08:54
Źródło:Bloomberg
Rafineria ropy naftowej Rosnieftu w Nowokubiszewsku, Rosja, 22.12.2016

Rafineria ropy naftowej Rosnieftu w Nowokubiszewsku, Rosjaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Decyzja Władimira Putina o dołączeniu do porozumienia z Paryża ma nie tylko symboliczny wymiar. To także sygnał, że Kreml coraz poważniej traktuje zagrożenie klimatyczne – pisze Leonid Bershidsky.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • Rafał(2019-09-27 20:57) Zgłoś naruszenie 20

    Rosja ma duży potencjał budowy elektrowni jądrowych. Trudno oprzeć obniżenie emisji na wiatrakach, jak widać najwyraźniej w przypadku Niemiec i Danii, ale dyspozycyjna energia z EJ może na to pozwolić.

    Odpowiedz
  • obluda(2019-09-26 22:00) Zgłoś naruszenie 533

    To raczej swiadczy,ze sankcje odnosza skutek i Putin chce przyblizyc sie do zachodnich panstw i robi sie na fajnego feceta.

    Odpowiedz
  • Sasza(2019-09-26 21:57) Zgłoś naruszenie 226

    Czy autor wie co pisze? Rosja chroni klimat tylko jaki? Czy autor uważa czytelnika za kreatyna? Niemcy też chronią klimat wycinając prastare lasy pod kopalnię węgla brunatnego do elektrowni węglowych? Ile energii elektrycznej produkuje Rożka ze źródeł odnawialnych?

    Odpowiedz
  • hehe(2019-09-26 18:08) Zgłoś naruszenie 223

    Baju, baju. Leonid znów odleciał.

    Odpowiedz
  • NNS(2019-09-26 12:17) Zgłoś naruszenie 4511

    Marksistowskie lewackie elitki zmieniły front - teraz już nie martwią się o biednych wykluczonych ludzi, jak to do niedawna bywało, teraz modna i skuteczna jest walka o klimat - tym tematem ogłupiają słabe intelektualnie ludzkie jednostki !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • loża szyderców(2019-09-26 12:17) Zgłoś naruszenie 3420

    Ostatni kwartał wzrost gospodarczy w Polsce ZERO% !! 4 lata działalnosci zładziejskiej mafii daja o sobie znać

    Odpowiedz
  • AIS(2019-09-26 12:00) Zgłoś naruszenie 8917

    Efekt cieplarniany to zjawisko dzieki ktoremu na Ziemi są odpowiednie warunki do życia. Bez gazow cieplarnianych temperatura wynosila by -40oC. Zmiany klimatu są faktem ale opinie ze przyczyna jest dzilalnosc czlowieka to tylko teoria. Gra idzie o przestraszenie i wywolanie poczucia winy u zachodnich spoleczenst i przekierowanie strumienia pieniedzy do sakiewek kreatorow calej operacji "globalne ocieplenie"

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Alf(2019-09-26 11:34) Zgłoś naruszenie 444

    Putin klimat i czysto środowisko to dwie totalne sprzeczności ! /śmiech/

    Odpowiedz
  • Newsroom(2019-09-26 11:30) Zgłoś naruszenie 455

    Putin nie martwi się absolutnie o klimat, tak jak nie martwi się o środowisko u siebie w Rosji! Po prostu dołączył do lewackich elit, bo przecież to jego naturalne środowisko ;z nimi się utożsamia - uznał po prostu że tak trzeba !

    Odpowiedz
  • niktinnytylkoja(2019-09-26 10:16) Zgłoś naruszenie 101

    to zdanie o większym spowolnieniu wzrostu rosyjskiego PKB jest nielogiczne, jakby ktoś nie bardzo kumał o co pisze, bo wzrost PKB ma się zmniejszyć jeszcze bardziej, z 0,2 do 0,3 to chyba na odwrót powinno być, Bo żeby zmienić z 0,2 na 0,3 to jest wzrost wzrostu a nie spadek wzrostu... Sprawdzę w statystykach o co chodzi... 0,3% wzrostu to Rosja miała w 2016 nie wiem jak mam interpretować te liczby

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • z.(2019-09-26 09:09) Zgłoś naruszenie 7724

    Czytając te wypociny mało nie dostałem zajadów ze śmiechu. Autor artykułu mógłby występować razem z Gretą Thunberg i wciskać lewakom te bzdety. Ochrona środowiska to nie darcie ***** i ganianie z gołymi cyckami po miastach. Kiedy zobaczę, że każdy z tych drących mordę " obrońców środowiska" wyj... swojego najnowszego Iphonea ", przestanie żreć mięso, a na urlop na Malediwy będzie zap… rowerem, to wtedy uwierzę, że walczą o ochronę klimatu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz