Koniec tanich lotów? Wstyd przed lataniem rewolucjonizuje podróże w Europie

27 września 2019, 06:45 | Aktualizacja: 27.09.2019, 08:35
Źródło:Bloomberg
Samoloty Ryanair

Samoloty Ryanairźródło: ShutterStock

W dobie kryzysu klimatycznego linie lotnicze nie mają powodów do radości. Nawet najnowsze samoloty emitują znacznie więcej CO2 niż pociągi, a w ciągu najbliższych dwóch dekad są małe szanse na to, że we flotach komercyjnych pojawią się odrzutowce elektryczne lub hybrydowe. Tymczasem coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na realne koszty tanich lotów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (58)

  • Ja(2019-10-31 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry pomysł! Ma ktoś rozkład statków płynących z Warszawy do Nowego Jorku? No co? Nie ma? Omegą do Gdańska by się dało... No i potem wzdłuż wybrzeża... (było kilku zapaleńców, dopłynęli do Władysławowa i sobie odpuścili walkę z żywiołem). A może by tak... Pociągiem??? Na Teneryfę! Co? Nie ma hyperloopa pod dnem oceanu??? A statekiem do Nowego Jorku da się dopłynąć już w 2 tygodnie :D Po co spędzać 2 tygodnie zwiedzając NY skoro można tyle czasu płynąć nudząc się na pokładzie statku? :D

    Odpowiedz
  • duuda(2019-09-28 19:24) Zgłoś naruszenie 14621

    "Czy Polacy na wszystko pozwolą i dalej będą łykać te kłamstwa?" - pytanie retoryczne! Łykają 24 godziny na dobę...Za 500 nie tylko będą lykac ale nawet dadzą dud.y.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-09-28 18:18) Zgłoś naruszenie 274

    Faktycznie mi wstyd że zabrałem rodzinę na wycieczkę po Włoszech (4 loty dla trzech osób) za 1200 PLN. O jak mi wstyd.

    Odpowiedz
  • ncik(2019-09-28 14:47) Zgłoś naruszenie 312

    Niech przestaną zrzucać chemtrails na całe niebo w krzyżyki to pogadamy o zmianach klimatu i wstydzie przed lataniem (?!)

    Odpowiedz
  • Polack(2019-09-28 12:21) Zgłoś naruszenie 497

    Ekoterroryzm zaczyna być podobnie niebezpieczny jak terroryzm islamski ! A, dlaczego nic nie robią z wulkanami, które bezkarnie emitują CO2 do atmosfery ? ;)

    Odpowiedz
  • Ami(2019-09-28 09:34) Zgłoś naruszenie 19041

    Najwiekszym problemem jest mnozenie sie ludzi na potege. W ostatnich 50 latach populacja ludzkosci PODWOILA sie. To jest przerazajace. Wszystko inne to zawracanie *****

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mongo(2019-09-28 08:03) Zgłoś naruszenie 24719

    Rozumiem, że w tych wyliczeniach "naukowcy policzyli ile środowisko kosztuje utrzymanie torów, tych milionów ton stali, która leży na ziemi (100 kg/m, czyli 100 ton na km!!! i to w jedną stronę), a samoloty dziwnie jej nie potrzebują. Kolei mimo wiecznych dopłat od państwa nie udaje się ograniczyć kosztów do poziomu samolotów, ciekawe dlaczego?

    Odpowiedz
  • Grota tunbergowa(2019-09-28 05:22) Zgłoś naruszenie 013

    Wobec wszem I wo.. Oglaszam bęcnych argumentow za oraz przeciwko radze maryhulinane wstrzyknąć w żyłe seee.

    Odpowiedz
  • Ekologiczna szajba (2019-09-28 00:28) Zgłoś naruszenie 1028

    lewackie brednie, kogo to interesuje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hinderburg (2019-09-27 21:51) Zgłoś naruszenie 126

    STEROWCE BYŁY BARDZO EKO TYLKO ZAMIAST WODORU HEL

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • filip(2019-09-27 19:34) Zgłoś naruszenie 6825

    przypisujemy sobie, jako ludzie, moc niemalże Boską, to my jesteśmy własnością planety, a nie odwrotnie, nie mamy ŻADNEGO, wpływu na klimat, to naturalny cykl układu planet, słońca i ziemi, chodzi tylko o kasę

    Odpowiedz
  • e(2019-09-27 17:57) Zgłoś naruszenie 893

    Załoga żaglowca którym płynęła Greta wracała do domu samolotem

    Odpowiedz
  • Ateista(2019-09-27 17:10) Zgłoś naruszenie 217

    Zapisalem sie do sekty ekologicznej. Jutro mam bierzmowanie. Za miesiac chrzcze moje dzieci. Chrzcic bedzie biskup Rockefeler z arcybiskupem Rotschildem. Wikarym ksiadz Soros.

    Odpowiedz
  • autor(2019-09-27 16:28) Zgłoś naruszenie 132

    Putin , Szorosz za tym stoją.

    Odpowiedz
  • Grisha(2019-09-27 15:50) Zgłoś naruszenie 2464

    Jesteśmy na etapie cofania się w rozwoju. Jedni mówią, że to ekologia, drudzy, że komunizm, a jeszcze inni, że jest nas i wszystkiego za dużo. Każdy ma trochę racji, ale która firma pochwali się tym, że chce mniej zarabiać, który kraj, który pracownik? Może czas na przemyślenia i na rozmowy i na rodzinne spotkania, lokalnie, regionalnie i bez samolotów.

    Odpowiedz
  • Konstytucja RP art. 54 punkt 1(2019-09-27 15:44) Zgłoś naruszenie 20

    głupa rżnięcie też zajęcie

    Odpowiedz
  • Pavi (2019-09-27 12:40) Zgłoś naruszenie 1095

    Nie ma to jak jechac pociagiem z londynu do warszawy 21 godzin z cala rodzina i to jeszcze przed swietami bozego narodzenia... (facepalm)

    Odpowiedz
  • atomowy krasnal(2019-09-27 11:32) Zgłoś naruszenie 396

    Samoloty elektryczne? Czy ten człowiek w ogóle wie co pisze? Można sobie konstruować eksperymentalne aeroplany na baterie słoneczne, ale w przypadku wielkich samolotów pasażerskich to jest totalna bzdura.

    Odpowiedz
  • IB(2019-09-27 11:21) Zgłoś naruszenie 4118

    Ktoś w ogóle w tym szaleństwie ograniczania CO2 zwrócił w ogóle uwagę na inne gazy cieplarniane jak metan z przemysłowej hodowli zwierząt? A także na olbrzymią i ciągle rosnącą ilość ciepła uwalnianą przez anteny nadawcze stacji bazowych telefonii komórkowej, których liczba wystrzeliła w ostatnim czasie wykładniczo? Te miliony watów energii strat podgrzewają atmosferę nie mniej niż CO2 a jak nadejdzie 5G to już będzie koszmar.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • CODWA (2019-09-27 11:15) Zgłoś naruszenie 27332

    Kuhwa co to się dzieje ze światem... Niedługo trzeba będzie przestać oddychać bo CODWA

    Odpowiedz