Koniec tanich lotów? Wstyd przed lataniem rewolucjonizuje podróże w Europie

27 września 2019, 06:45 | Aktualizacja: 27.09.2019, 08:35
Źródło:Bloomberg
Samoloty Ryanair

Samoloty Ryanairźródło: ShutterStock

W dobie kryzysu klimatycznego linie lotnicze nie mają powodów do radości. Nawet najnowsze samoloty emitują znacznie więcej CO2 niż pociągi, a w ciągu najbliższych dwóch dekad są małe szanse na to, że we flotach komercyjnych pojawią się odrzutowce elektryczne lub hybrydowe. Tymczasem coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na realne koszty tanich lotów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (58)

  • Jan z Winnicy(2019-09-27 07:39) Zgłoś naruszenie 2077

    Wstyd bo nie potrafią konkurować i chcą zrobić to co zrobili z polskim transportem w europie ! w PL robimy swoje i szykujemy się do wyjścia z szamba JEWROPEJSKIEGO

    Odpowiedz
  • rex(2019-09-27 07:54) Zgłoś naruszenie 157170

    Ale brednie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ribik(2019-09-27 08:03) Zgłoś naruszenie 13111

    Zamiast samolotem, latać balonem.

    Odpowiedz
  • Visjoner(2019-09-27 08:36) Zgłoś naruszenie 14589

    Ciekawe kto jest odpowiedzilny za pranie mózgu tej Gretę Thunberg? Nie chodzi mi tu o cele bo są szczytne tylko o to, że posługują się nastolatką, która powinna się czym innym na tym etapie życia zajmować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Visjoner(2019-09-27 08:42) Zgłoś naruszenie 5528

    Wszystko fajnie tylko, że w krajach 2 i trzeciego Świata nie robi się i nie zrobi się praktycznie nic w kierunku zapobiegania zmianom klimatycznym bo kraje te po prostu nie mają na to kasy i kraje rozwinięte nadal chcą z nich doić - więc można sobie te wysiłki w tyłek włożyć! Zrezygnujecie z T-shirtów po dychu itd? Najpierw trzeba się zająć biedą na Świecie a tak naprawdę nie robi się nic w tym kierunku - także nadmierne trucie nadal będzie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • z.(2019-09-27 08:44) Zgłoś naruszenie 141213

    J... lewaków i ich chore teorie !

    Odpowiedz
  • Antybolszewik(2019-09-27 08:54) Zgłoś naruszenie 167140

    Polski LOT jak zwykle w epoce kamienia łupanego. Gdyby nie transfery z budżetu co kilka lat ta kiepska firma już dawno by upadła. Polacy są najbardziej zatruwani w Europie (Smog, benzo(A)piren). A Prezesi firm państwowych są jeszcze z tego dumni, że zwiększają emisje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • George(2019-09-27 09:18) Zgłoś naruszenie 193248

    Ekologiczna szajba przeradza się w psychozą maniakalną! Chyba zacznę latać samolotami tylko po to, żeby lewackim ekoszajbusom nie wydawało się, mogą narzucać innym jak mają żyć. No i dzisiaj na działce rozpalę ognisko i spalę stare gałęzie. Uhu ha, uhu, ha, bardzo lubię CO2.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Belek(2019-09-27 09:33) Zgłoś naruszenie 205

    Podróż pociągiem pomiędzy Katowicami, Krakowem, Gdańskiem, Poznaniem a Warszawą powinna zostać skrócona o połowę. Kraków - Katowice - 30 minut. Katowice - Wrocław - 70 minut.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Qwerty (2019-09-27 09:39) Zgłoś naruszenie 3557

    Tak się rodzi klimacizm. Ciekawe czy klimacisci po dojściu do władzy wprowadza przymusowa eutanazje wraz z aborcja i kastracja, w celu ochrony planety przed nadmierna emisja co2.

    Odpowiedz
  • Q(2019-09-27 09:45) Zgłoś naruszenie 49109

    Lewactwo chce nam zrobić świat rodem z Orwella. Ciekawe ilu tych "ekologów" nie ma samochodu, nie jeździ taksówkami, nie korzysta z klimatyzacji i dokładnie segreguje wszystkie śmieci. A nam zaraz karzą płacić za oddychanie.

    Odpowiedz
  • pp(2019-09-27 09:48) Zgłoś naruszenie 148127

    Powoływanie się na taką pacynkę jak 16-letnia dziewuszka, której sponsorzy kupili jacht wraz z załogą dyskwalifikuje intelektualnie.

    Odpowiedz
  • TAK(2019-09-27 09:50) Zgłoś naruszenie 166

    JESZCZE CZAS NA PRACE ZDALNA I OPODATKOWANIE BIUREK W BIUROWCACH. PO *UJ CODZIENNIE RANO KORPOPRACOWNICY JEZDZA DO PRACY DO BIUROWCA ZEBY SIEDZIEC I KLEPAC KOD W JS I KOMUNIKOWAC SIE PRZEZ SLACKA. JAK MOGA TO ROBIC Z DOMU NIE EMITUJAC CO2! OPODADKOWAC BIURKA I DAWAC ULGI NA ZDALNE MIEJSCA PRACY!!!!!!!!! WORK FROM HOME MUSI BYC POWSZECHNY A NIE JAK TERAZ ZACOFANY XIX WIECZNY MODEL PRACY Z BIUR I DOJAZDOW EMITUJACYCH CO2

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian(2019-09-27 09:50) Zgłoś naruszenie 615

    Czy autor może podać różnicę w emisji na osobę podróży statkiem a samolotem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 25lat(2019-09-27 09:55) Zgłoś naruszenie 200212

    Lewicowe świry. Klimat się zmienia niezależnie od człowieka. Niech tak Afryka i Azja przestanie się rozmnażać, a USA, Ruski, Chiny i reszta przestanie testować bomby atomowe i inne wojskowe eksperymenty.

    Odpowiedz
  • xx(2019-09-27 10:40) Zgłoś naruszenie 464

    "w ciągu najbliższych dwóch dekad są małe szanse na to, że we flotach komercyjnych pojawią się odrzutowce elektryczne " Odrzutowce elektryczne??? Really?

    Odpowiedz
  • Bubu(2019-09-27 10:48) Zgłoś naruszenie 35632

    problemy z CO2 są dwa: 1. demografia. Po co w Polsce 50 ml ludzi a nie lepiej byłoby 10 mln? Po co w Chinach miliard? nie lepiej 100 ml? 2. Największym trucicielem są elektrownie. Państwa powinny postawić na OZE + elektrownie atomowe. W takiej Polsce za kasę z 500+ na produkcję niepotrzebnych dzieci , można byłoby w 10 lat zbudować 3 elektrownie atom.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pietruszka(2019-09-27 10:54) Zgłoś naruszenie 373

    Ale rozwój wydarzeń! Szanowni państwo po kilku latach "zmian klimatycznych" międzynarodówka ogłosiła, że rozpoczęła się era kryzysu klimatycznego. Zapinać pasy bo za kilka lat będzie apokalipsa klimatyczna.

    Odpowiedz
  • Nikt (2019-09-27 11:14) Zgłoś naruszenie 28051

    Lewactwo chce zdobywać głosy dzięki szajbie na eko. Szkoda, że nawet ekologia to zakamuflowane lewactwo.

    Odpowiedz
  • CODWA (2019-09-27 11:15) Zgłoś naruszenie 27332

    Kuhwa co to się dzieje ze światem... Niedługo trzeba będzie przestać oddychać bo CODWA

    Odpowiedz