Koniec tanich lotów? Wstyd przed lataniem rewolucjonizuje podróże w Europie

27 września 2019, 06:45 | Aktualizacja: 27.09.2019, 08:35
Źródło:Bloomberg
Samoloty Ryanair

Samoloty Ryanairźródło: ShutterStock

W dobie kryzysu klimatycznego linie lotnicze nie mają powodów do radości. Nawet najnowsze samoloty emitują znacznie więcej CO2 niż pociągi, a w ciągu najbliższych dwóch dekad są małe szanse na to, że we flotach komercyjnych pojawią się odrzutowce elektryczne lub hybrydowe. Tymczasem coraz więcej konsumentów zwraca uwagę na realne koszty tanich lotów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (58)

  • Bubu(2019-09-27 10:48) Zgłoś naruszenie 35632

    problemy z CO2 są dwa: 1. demografia. Po co w Polsce 50 ml ludzi a nie lepiej byłoby 10 mln? Po co w Chinach miliard? nie lepiej 100 ml? 2. Największym trucicielem są elektrownie. Państwa powinny postawić na OZE + elektrownie atomowe. W takiej Polsce za kasę z 500+ na produkcję niepotrzebnych dzieci , można byłoby w 10 lat zbudować 3 elektrownie atom.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nikt (2019-09-27 11:14) Zgłoś naruszenie 28051

    Lewactwo chce zdobywać głosy dzięki szajbie na eko. Szkoda, że nawet ekologia to zakamuflowane lewactwo.

    Odpowiedz
  • CODWA (2019-09-27 11:15) Zgłoś naruszenie 27332

    Kuhwa co to się dzieje ze światem... Niedługo trzeba będzie przestać oddychać bo CODWA

    Odpowiedz
  • mongo(2019-09-28 08:03) Zgłoś naruszenie 24719

    Rozumiem, że w tych wyliczeniach "naukowcy policzyli ile środowisko kosztuje utrzymanie torów, tych milionów ton stali, która leży na ziemi (100 kg/m, czyli 100 ton na km!!! i to w jedną stronę), a samoloty dziwnie jej nie potrzebują. Kolei mimo wiecznych dopłat od państwa nie udaje się ograniczyć kosztów do poziomu samolotów, ciekawe dlaczego?

    Odpowiedz
  • Grisha(2019-09-27 15:50) Zgłoś naruszenie 2464

    Jesteśmy na etapie cofania się w rozwoju. Jedni mówią, że to ekologia, drudzy, że komunizm, a jeszcze inni, że jest nas i wszystkiego za dużo. Każdy ma trochę racji, ale która firma pochwali się tym, że chce mniej zarabiać, który kraj, który pracownik? Może czas na przemyślenia i na rozmowy i na rodzinne spotkania, lokalnie, regionalnie i bez samolotów.

    Odpowiedz
  • 25lat(2019-09-27 09:55) Zgłoś naruszenie 200212

    Lewicowe świry. Klimat się zmienia niezależnie od człowieka. Niech tak Afryka i Azja przestanie się rozmnażać, a USA, Ruski, Chiny i reszta przestanie testować bomby atomowe i inne wojskowe eksperymenty.

    Odpowiedz
  • George(2019-09-27 09:18) Zgłoś naruszenie 193248

    Ekologiczna szajba przeradza się w psychozą maniakalną! Chyba zacznę latać samolotami tylko po to, żeby lewackim ekoszajbusom nie wydawało się, mogą narzucać innym jak mają żyć. No i dzisiaj na działce rozpalę ognisko i spalę stare gałęzie. Uhu ha, uhu, ha, bardzo lubię CO2.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ami(2019-09-28 09:34) Zgłoś naruszenie 19041

    Najwiekszym problemem jest mnozenie sie ludzi na potege. W ostatnich 50 latach populacja ludzkosci PODWOILA sie. To jest przerazajace. Wszystko inne to zawracanie *****

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antybolszewik(2019-09-27 08:54) Zgłoś naruszenie 167140

    Polski LOT jak zwykle w epoce kamienia łupanego. Gdyby nie transfery z budżetu co kilka lat ta kiepska firma już dawno by upadła. Polacy są najbardziej zatruwani w Europie (Smog, benzo(A)piren). A Prezesi firm państwowych są jeszcze z tego dumni, że zwiększają emisje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • rex(2019-09-27 07:54) Zgłoś naruszenie 157170

    Ale brednie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pp(2019-09-27 09:48) Zgłoś naruszenie 148127

    Powoływanie się na taką pacynkę jak 16-letnia dziewuszka, której sponsorzy kupili jacht wraz z załogą dyskwalifikuje intelektualnie.

    Odpowiedz
  • duuda(2019-09-28 19:24) Zgłoś naruszenie 14621

    "Czy Polacy na wszystko pozwolą i dalej będą łykać te kłamstwa?" - pytanie retoryczne! Łykają 24 godziny na dobę...Za 500 nie tylko będą lykac ale nawet dadzą dud.y.

    Odpowiedz
  • Visjoner(2019-09-27 08:36) Zgłoś naruszenie 14589

    Ciekawe kto jest odpowiedzilny za pranie mózgu tej Gretę Thunberg? Nie chodzi mi tu o cele bo są szczytne tylko o to, że posługują się nastolatką, która powinna się czym innym na tym etapie życia zajmować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • z.(2019-09-27 08:44) Zgłoś naruszenie 141213

    J... lewaków i ich chore teorie !

    Odpowiedz
  • ribik(2019-09-27 08:03) Zgłoś naruszenie 13111

    Zamiast samolotem, latać balonem.

    Odpowiedz
  • Pavi (2019-09-27 12:40) Zgłoś naruszenie 1095

    Nie ma to jak jechac pociagiem z londynu do warszawy 21 godzin z cala rodzina i to jeszcze przed swietami bozego narodzenia... (facepalm)

    Odpowiedz
  • Ekologiczna szajba (2019-09-28 00:28) Zgłoś naruszenie 1028

    lewackie brednie, kogo to interesuje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • e(2019-09-27 17:57) Zgłoś naruszenie 893

    Załoga żaglowca którym płynęła Greta wracała do domu samolotem

    Odpowiedz
  • filip(2019-09-27 19:34) Zgłoś naruszenie 6825

    przypisujemy sobie, jako ludzie, moc niemalże Boską, to my jesteśmy własnością planety, a nie odwrotnie, nie mamy ŻADNEGO, wpływu na klimat, to naturalny cykl układu planet, słońca i ziemi, chodzi tylko o kasę

    Odpowiedz
  • Marian(2019-09-27 09:50) Zgłoś naruszenie 615

    Czy autor może podać różnicę w emisji na osobę podróży statkiem a samolotem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz