Niemiecka machina przemysłowa pęka. Branżę motoryzacyjną nad Renem czeka wstrząs

2 października 2019, 06:49 | Aktualizacja: 14.10.2019, 12:52
Źródło:Bloomberg

Niemiecka potęga gospodarcza została zbudowana na plecach doskonałego przemysłu wytwarzającego auta z silnikami spalinowymi. Nieuchronne odejście od tego rodzaju pojazdów sprawi, że pozycja Niemiec jako europejskiego silnika gospodarczego staje się zagrożona.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (72)

  • Hjd(2019-10-02 07:10) Zgłoś naruszenie 1577

    Szkoda, że kryzys nadciąga do Europy..dostaniemy rykoszetemmm

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • taksepisze(2019-10-02 07:32) Zgłoś naruszenie 15735

    Dobrze, że "niedozwolona pomoc publiczna" jest dozwolona w Niemczech.

    Odpowiedz
  • Partiałocz(2019-10-02 07:39) Zgłoś naruszenie 40136

    Jestem spokojny o sytuację gospodarczą w Polsce. Jarosław Kaczyński dzierży klucz do sukcesu i recepty na wzrost PKB. Od jesieni 2015 r. wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia to zasługi Partii. UWAGA. Wiadomość dla dziennikarzy TVP, którzy chcieliby użyć mojego wpisu w "Wiadomościach" do zilustrowania często używanej przez nich frazy: "internauci chwalą rząd Prawa i Sprawiedliwości": MÓJ WPIS TO OCZYWISTA IRONIA.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • jbndk34(2019-10-02 07:47) Zgłoś naruszenie 14450

    Nie wydaje mnie sie. Auta ludzie beda musieli kupowac dalej, a BMW i Audi pokazaly juz, ze wcale nie sa w tyle za Tesla, malo tego, udalo im sie osiagnac nizsza cene kWh i pracuja nad nowego typu akumulatorami. Prawda jest taka, ze kto wymysli nowe wydajniejsze akumulatory, bedzie rzadzil rynkiem. Obstawiam, ze stety-niestety beda to znowu Niemcy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ribik(2019-10-02 07:55) Zgłoś naruszenie 65178

    Polaczki uratują niemiecką gospodarkę, kupując przechodzone niemieckie dieslowwskie szrotwageny

    Odpowiedz
  • jjh(2019-10-02 08:20) Zgłoś naruszenie 648

    Bądźmy patriotami! Kupujmy 15 letnie złomki z Niemiec!!

    Odpowiedz
  • Antoni(2019-10-02 08:22) Zgłoś naruszenie 1487

    Jesli dzis sroda, to Niemcy w ruinie.

    Odpowiedz
  • ET(2019-10-02 08:45) Zgłoś naruszenie 11020

    A kto mówi o odejściu od diesla? Z dieslem było i jest tak: 1. diesel jest bardzo ekologiczny. 2. odkryto, że diesel strasznie truje (wykazały to „nowe” badania) i zakazano wjazdu do centrów niektórych niemieckich miast. 3. diesel jest bardziej ekologiczny niż benzynowy co wykazały NAJNOWSZE niemieckie badania, przeprowadzone w kilku niemieckich miastach. Więc jak to jest i KTO płaci ekspertom. I artykuł z „WPROST” z 30.04.2019 r. pod tytułem: „Ekolodzy w szoku. Elektryki emitują więcej dwutlenki węgla niż diesle”. Teza powielana przez inne środki masowego przekazu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Hahaha(2019-10-02 09:03) Zgłoś naruszenie 23221

    Oj niedobrze zabraknie na socjale dla książąt orientu. Będą bardzo wnerwieni jak zabraknie im kasy na nowe iPhon.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-10-02 09:10) Zgłoś naruszenie 11533

    Jeżeli w Chinach mercedes sprzedał w 2018 roku ca 700.000 a w USA ca 300.000 samochodów to z kim powinni Niemcy trzymać???

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jan88(2019-10-02 09:12) Zgłoś naruszenie 2128

    Polska powinna wyjść ze Strefy Szchengen w celu odzyskania kontoli nad swoją granicą penetrowaną obecnie przez ludzi nie wiadomego pochodzenia

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Alek(2019-10-02 09:30) Zgłoś naruszenie 1947

    Przede wszystkim brakuje takich informacji w artykule: - czesci do silnikow spalinowych produkuje sie w krajach UE - czesci do pojazdow elektrycznych - w Azji lub w USA. EUropa odstaje pod wzgledem technologii elektronicznych od Azji i USA. I dlatego produkcja aut elektrycznych mocno uderzy w produkcje aut na kontynencie, bo firmy produkujace podzespoly do aut spalinowych nie przestawia produkcji np. na wytwarzanie falownikow, silnikow elektrycznych czy akumulatorow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-02 09:48) Zgłoś naruszenie 525

    A co to już deutschmüslümüafroland powoli się rozpada??? Wiedziałem że to nie prawdziwe państwo tylko taka sklejka różnych landów!!! LooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Robol(2019-10-02 09:50) Zgłoś naruszenie 19431

    Prawie od 10 lat można kupić hybrydowe i w 100% elektryczne samochody a w kraju którego największy eksport to samochody nie ma nawet jednej fabryki produkującej baterie do aut elektrycznych. Niemiecki sektor przemysłowy przypomina Nokie. Brak innowacji brak postępu, stagnacja i spadki a kraj jest zalewany imigrantami z Afryki i Azji. Niemcy stali się leniwi. Dom z kart zaczął się sypać. Tylko Koreańska LG Chem produkuje baterie w Europie i to w Polsce, ta fabryka jest aktualnie rozbudowywana i będzie największą taką fabryką na świecie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Volksdojcz(2019-10-02 09:58) Zgłoś naruszenie 12016

    Dobijcie Niemców niech się nie męczą ! Przykro patrzeć na te cierpienia !

    Odpowiedz
  • Jaroslaw K.(2019-10-02 10:02) Zgłoś naruszenie 410

    Przyszłością są ogniwa wodorowe. Ale jeszcze zostają ciężarówki, traktory, maszyny budowlane. No tam maksymalnie można zastosować silnik zasilany CNG. Ten kto wymyśli bezpieczne nie litowe ogniwa ten wygra. Teraz przeszkodą jest silnie grzanie się tych ogniw. Przyszłością są ogniwa bez elektrolitu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-10-02 10:02) Zgłoś naruszenie 118459

    A Polska kwitnie i rozwija się z prędkością 4,5% PKB. A jeszcze niedawno trolle twierdzili że jak Niemcy dostaną zapalenia płuc, to nasza gospodarka padnie - jest akurat odwrotnie - mimo że Niemcy zapadły na zapalenie płuc, my mamy się swietnie - zdrowie naszej gospodarki jest olimpijskie !

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Tatanka(2019-10-02 10:05) Zgłoś naruszenie 29017

    To jest juz chba biliardowy artykuł o upadku Niemiec. Jezeli do przyszłego czwartu we wszystki niemieckich miastach nie pekna wodociagi, nie zerwie dachu, nie wywioza fabryk i maszyn, nie zerdzewieja piece hutnicze, nie pekną autostrady, nie przepija zlota w bankach to ja juz w ten kryzys nie wierze. Czym jest kryzys? Ze 0,002% mniej zaroba to nie znaczy ze stana sie krajem rolniczym z wykorzystaniem drewnianego pluga. Ich nadwyzka budzetowa z 1 rok to tyle samo co nasz caly budzet. Wydoroslijcie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-10-02 10:29) Zgłoś naruszenie 20120

    Za chwilę zacznie się bałagan nad Renem, dokładnie taki jak w latach 30 tych, minionego wieku - bałagan związany z brakiem pracy, socjalu i brakiem pieniędzy na wiele rzeczy . Kryzys gopspodarczy i polityczny. to są rzeczy nierozłączne. To jest dopiero początek najgorsze dopiero przed nami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-10-02 10:42) Zgłoś naruszenie 90786

    Niedługo to Niemcy będą do nas walić na wykopki drzwiami i oknami by dorobić troszkę grosza dorobić, a nie Polacy do Niemiec na szparagi jak to do niedawna bywało.

    Odpowiedz