W sposób naturalny odnoga Via Carpatia dotrze do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym - powiedział PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że będzie to dogodne połączenie łączące Morze Czarne z Bałtykiem.
wróć do artykułuReklama
Polska nie zmienia koszyka energetycznego, aby zadowolić inne kraje Europy, tylko by poprawić zdrowie Polaków – powiedział PAP w czwartek w Madrycie wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Jego zdaniem, "węgiel nie ma przyszłości".
W USA to edukacja zapewnia ochronę miejsc pracy przed automatyzacją, ale w Europie odpowiada za to prawo pracy. To uderza w młodych – pisze w felietonie dla Bloomberga Ferdinando Giugliano.
Bydgoska Pesa wspólnie z Orlenem planuje opracować pojazdy o napędzie wodorowym. Na początek ma powstać lokomotywa, a w kolejnym etapie także pasażerski skład zasilany tym paliwem.
Tom-ch(2019-10-04 08:24) Zgłoś naruszenie 33
Ok fajnie cieszy itd itp... Dla nas najważniejsze jednak by dotarły do Odessy Mikołajowa czy Zaporoza. To jest nasz pomost Baltycko Czarnomorski
Pokaż odpowiedzi (2)OdpowiedzTom-ch(2019-10-04 22:39) Zgłoś naruszenie 00
Geografii nie zmienisz... Myślę że ten pomost może mieć odgalezienie zakarpackie ale celem jest ujście Dniepru. ......... Zresztą u nas też będzie to Gdańsk Królewiec czy Elbląg a Szczecin to tylko odgalezienie
taksepisze(2019-10-04 08:50) Zgłoś naruszenie 50
Pewnie tak, tyle że Rumunia to nasz naturalny sojusznik, a Ukraina to wielki znak zapytania.