Kto najbardziej skorzystał na rozwiązaniach wprowadzonych przez PiS?

7 października 2019, 07:33 | Aktualizacja: 07.10.2019, 11:49
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
PiS deklaracje

PiS deklaracjeźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prawie 48 mld zł to roczne korzyści gospodarstw domowych w wyniku zmian w świadczeniach i podatkach wprowadzonych w kończącej się właśnie kadencji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • realista(2019-10-07 08:37) Zgłoś naruszenie 12940

    najbardziej skorzystał pis i ich rodziny, najmniej skorzystało społeczeństwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obywatel(2019-10-07 08:50) Zgłoś naruszenie 3311

    Zaraz, zaraz.... czyli co? Znaczy, że to najbogatsza "patologia" najbardziej korzysta na "rezimie" Kaczyńskiego? To najbogatsi teraz przestaną pracować, zaczną hlać i porzucą pracę? A sorry, przecież te teksty dotyczą tylko mniej zamożnych. Bogaci jak dostają kasę to zawsze cnotliwie ją wydają i nie marnotrawią ani grosza

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-07 10:58) Zgłoś naruszenie 312

    A u was na Ukrainie wojna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Edyward(2019-10-07 11:28) Zgłoś naruszenie 148

    Jakby zlikwidowali 500+ i obniżyli PIT do 15% to bym nawet na nich zagłosował.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DAn(2019-10-07 12:26) Zgłoś naruszenie 31

    Różnica pomiędzy zyskiem grup wynika z kumulacji kapitału w grupach zamożniejszych. Duża część lokowana jest w pieniądzu w bankach, inna w obligacjach, funduszach, akcjach, nieruchomościach. "{Walec historyczny" doskonale zdaje sobie sprawę, że te wymienione elementy to ssawka i Janosik w jednym. W postaci generowania dodatkowych przychodów do budżetu (VAT, PPC, PIT - nieruchomości), ukryta forma opodatkowania (fundusze i akcje) a na koniec inflacja i systemowe bankructwo sektora (gotówka, lokaty, akcje, obligacje - bankowość). Poza tym kumulacja parkuje wygenerowanie z powietrza pieniądze, które w czasach przełomów są skwapliwie redukowane. Nic w przyrodzie nie dzieje się przypadkowo...

    Odpowiedz
  • obatel(2019-10-07 12:55) Zgłoś naruszenie 3614

    najbardziej skorzystał pis, później biedota, która nadal jest biedna klasa średnia i bogaci stracili

    Odpowiedz
  • Max(2019-10-07 13:08) Zgłoś naruszenie 197

    Edward koszt 500 + i 13 emerytur to 50 mld PLN, wpływy z PIT w tym roku to 64 mld PLN. LIKWIDUJĄC 500 + I INNE PLUSY MOŻNA PRAKTYCZNIE ZLIKWIDOWAĆ PODATEK PIT, ale Polacy wolą być okradani przez państwo, niż bogacić się własną pracą.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! też PAMIĘTAMY!!!(2019-10-07 13:45) Zgłoś naruszenie 154

    Pinokio napchał sobie kieszenie praca Polaków, których potraktował jak pańszczyźnianych chłopów okradajac ich na kredycie frankowym, a teraz pomaga to samo zrobić pomagajac kumplom z mafii

    Odpowiedz
  • kazio(2019-10-07 14:56) Zgłoś naruszenie 1324

    Ale trolli POwskich wylazło od głupiego Brejzy.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-10-07 15:25) Zgłoś naruszenie 212

    Na krotka mete wyrazni beneficjenci-netto 500plus. W perspektywie nikt, bo wszyscy straca.

    Odpowiedz
  • ben(2019-10-07 16:32) Zgłoś naruszenie 54

    Najpierw zyskali najbiedniejsi, a teraz zyskają też średni i najbogatsi. To kto straci, żeby wszyscy mogli zyskać?

    Odpowiedz
  • Putinek.(2019-10-07 19:42) Zgłoś naruszenie 21

    No to rodacy od Nowego roku będą zjeżdżać masowo ach ach socjal niski ZUS niskie podatki życzliwi urzędnicy . Z chęcią zatrudnienie dwie osoby 4tys brutto czyli 2,8 na rękę. Proszę słać CV.

    Odpowiedz
  • cot(2019-10-08 07:24) Zgłoś naruszenie 23

    Ludzie jeżeli tej sekcie pozwolimy zwyciężyć w tych wyborach to będzie koniec. Nie róbmy tego...

    Odpowiedz
  • esu(2019-10-08 16:42) Zgłoś naruszenie 11

    Wszyscy zyskali od biednych po bogatych i nikt za to nie zapłacił. Cóż za cudowna wiadomość.

    Odpowiedz