Sądy na krawędzi katastrofy. Tak źle ze sprawnością jeszcze nie było

7 października 2019, 21:52 | Aktualizacja: 07.10.2019, 21:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Sądy zwalniają

Sądy zwalniająźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Po czterech latach zmian w sądach mamy wyraźny spadek ich sprawności. Na koniec 2019 r. sędzia będzie miał w swoim referacie dwa razy więcej niezałatwionych spraw niż w 2015 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • i po co mataczyć?(2019-10-07 23:09) Zgłoś naruszenie 95

    nadzwyczajna kasta zamiast donosic na Polskę, niech sie weźmie do roboty

    Odpowiedz
  • prawda(2019-10-08 04:56) Zgłoś naruszenie 133

    Przyczyna tej rzekomej "katastrofy" jest oczywista - Nadzwyczajna Kasta sędziowska dokonuje sabotażu sądów, ponieważ broni się rękami i nogami przed oczyszczeniem z nieudaczników, ż y d o-komunistów, UBków i ludzi nieuczciwych oraz sędziowskich rodzin, które sprawują sędziowskie urzędy z dziada pradziada (mianowanego jeszcze przez Stalina). Najlepszym przykładem sędziowskiego sabotażu jest przypadek rozprawy prowadzonej przez sędziego Tuleje (syna UBków i komunistów), który na rok storpedował i zawiesił proces bandziorów porywających ludzi i obcinających im palce, aby wysłać do TSUE pytania dotyczące reformy sądownictwa.

    Odpowiedz
  • prawda(2019-10-08 04:59) Zgłoś naruszenie 41

    Przyczyna tej rzekomej "katastrofy" jest oczywista - Nadzwyczajna Kasta sędziowska dokonuje sabotażu sądów, ponieważ broni się rękami i nogami przed oczyszczeniem z nieudaczników, ż y d o-komunistów, UBków i ludzi nieuczciwych oraz sędziowskich rodzin, które sprawują sędziowskie urzędy z dziada pradziada (mianowanego jeszcze przez Stalina). Najlepszym przykładem sędziowskiego sabotażu jest przypadek rozprawy prowadzonej przez sędziego Tuleje (syna UBków i komunistów), który na rok storpedował i zawiesił proces bandziorów porywających ludzi i obcinających im palce, aby wysłać do TSUE pytania dotyczące reformy sądownictwa.

    Odpowiedz
  • cot(2019-10-08 07:21) Zgłoś naruszenie 18

    Troli pisowych dostatek tu...

    Odpowiedz
  • cot(2019-10-08 07:25) Zgłoś naruszenie 17

    Ludzie jeżeli pozwoilmy tej sekcie zwyciężyć to będzie koniec. W 4 lata oni zrobią wszystko co będą chcieli. Nie róbmy sobie tego...

    Odpowiedz
  • Jan ze Śląska(2019-10-08 08:59) Zgłoś naruszenie 61

    Tak na start to choćby pytania prejudycjalne by opóźnić rozprawę. O klasycznym strajku włoskim nie mówiąc. Jeżeli ktoś uważa, że jest OK wśród sędziów (aka nadzwyczajnej kasty bez nadzwyczajnej etyki) mieć jawnych złodziei, łapówkarzy, pasjonatów trunku za kierownicą itd, którzy z hukiem z zawodu nie wylecieli to mam dla tych osób złą wiadomość - trola to zobaczycie jak w lustro popatrzycie.

    Odpowiedz
  • neuman(2019-10-08 09:01) Zgłoś naruszenie 70

    - Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią k... nic. Będą prowadzić sprawy – i ch...

    Odpowiedz
  • tomeck(2019-10-08 09:48) Zgłoś naruszenie 11

    Stop. Stop. Stop. Proszę włączyć TVP1 o 19:30. A dowiedzie się jak jest naprawdę.

    Odpowiedz
  • Były wyborca leni z PO (2019-10-08 11:51) Zgłoś naruszenie 30

    Kasta zamiast bawić się w politykę niech weźmie się do pracy. Wiem mają ból, bo nie rządzi radykalna. Do dziś pamiętam jak po przegranych wyborach wieruszka kasty wychodziła z siedziby PO.

    Odpowiedz
  • bkb2(2019-10-08 13:21) Zgłoś naruszenie 10

    Lewactwo i Postkomuna jeszcze nie rozumie, że w 2015 roku nastąpiło coś poważnego w Narodzie Polskim... W wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wygrał PIS jako opozycja do PO, ale w polskim społeczeństwa nastąpiło przekroczenie punktu krytycznego od którego rozpoczęło się odwracanie konsekwencji II Wojny Światowej i rządów Okupanta Sowieckiego w Polsce po 1945 roku... Zauważcie jak dzisiaj rozpadają się małżeństwa i rodziny z rodowodem komunistycznym i jak dzisiaj rozpadają się powiązania dawnych służb PRL i środowisk które do dzisiaj uważały się za elity Polskiego Społeczeństwa... Lewactwo i Postkomuna w 2015 nie zauważyła że w Polsce po 1989 roku budowała się nowa grupa społeczna która prowadząc aktywne życie biznesowe i rozwijająca kontakty międzynarodowe stała się realną konkurencję i przeciwwagą dotychczasowej zdegenerowanej ekipy post sowieckiej w Polsce ...Polacy po uzyskaniu bezpieczeństwa finansowego i rodzinnego zaczęli wracać do swoich korzeni i swojej historii bohaterów z Powstania Styczniowego, żołnierzy służących w Armiach Zaborczych, w I Wojnie Światowej, Polaków biorących aktywny udział w odzyskaniu Niepodległości w 1918 roku, w Wojnie Polsko-Bolszewickiej, odbudowie IIRP, w Kampanii Wrześniowej, w AK, w konspiracji antysowieckiej, w walkach i demonstracjach anty okupacyjnych w PR i wreszcie w Solidarności i przemianach ustrojowych po 1989 roku po stronie obozu narodowo patriotycznego jak Jan Olszewski i inni ... Co roku w Polsce umiera ok 400 000 najbardziej zindoktrynowanych komuną ludzi co powoduje że ten proces przemiany polskiego społeczeństwa przyspiesza jeszcze bardziej.... PIS jednak nie jest jeszcze ostateczną formacją polityczną która pozostanie już na stałe w polskiej polityce reprezentując szeroko rozumiany obóz postępowo, narodowo, patriotyczny... Kaczyński i przywództwo PIS popełnia jeszcze zbyt dużo błędów... Niestety za 4 czy 8 lat dojdzie jeszcze na krótko do przejęcia władzy przez gangrenę postkomunistyczną która rządziła Polską po 1945 i przejęła "pokojowo" władzę po 1989 roku.....

    Odpowiedz