Polska w gronie 25 największych eksporterów świata [RAPORT PEKAO 2018]

8 października 2019, 10:40 | Aktualizacja: 14.10.2019, 12:55
Źródło:ISBnews
eksport, transport

eksport, transportźródło: ShutterStock

Polska dołączyła do grona 25. największych eksporterów na świecie w 2018 roku, a eksport pozostaje dźwignią rozwojową polskiej gospodarki, wynika z analiz Banku Pekao.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • Marek(2019-10-08 11:09) Zgłoś naruszenie 26956

    I znowu ta prymitywna propaganda przedwyborcza - polski export jest w 70% realizowany przez firmy zagraniczne w Polsce. Nie robcie z ludzi baranow.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • thanks(2019-10-08 11:31) Zgłoś naruszenie 3038

    Gdyby nie zagraniczne inwestycje w PL, bylibyśmy biedniejsi od Ukrainy czy Sudanu :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-08 11:44) Zgłoś naruszenie 1511

    Polska powinna zarabiać na eksporcie a nie dokładać bo u nas produkcja jest jako na kraj rozwinięty jeszcze bardzo, bardzo tania i opłacalna!!! Ale jak porównuje statystyki z Niemcami to eksportujemy nadal ilościowo (srubki, części, jedzenie) a nie jakościowo (produkty gotowe (Auta, roboty, gotowe urządzenia dla przemysłu, Patenty, produkty High Tech (produkty wysoko przetworzone) a to kosztuje nas kilka krotnie więcej energii niż produkcja w państwach Zachodnich!!! Dlatego u nas pensje nadal są 2x-3x niższe niż na Zachodzie!!! Dodatkowo jesteśmy jednym z 22 najbogatrzych państw na świecie z ponad 190 państw ale nasz cel powinien być znaleźć się za ok. 10 lat w G20 i współdecydować o gospodarce i polityce Świata!!! Jesteśmy nawet w tyle za o wiele mniejszymi państwami takimi jak mała Szwajcaria, Belgia, Irlandia lub Hongkong jako eksporter!!! Czas na zmiany w gospodarce, produkcji i w eksporcie!!! Czas na wielkie reformy!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Dax(2019-10-08 12:51) Zgłoś naruszenie 10349

    Szanowne POKO-trolle martwię się o wasze paluszki. Wyprzedzacie w ilości komentarzy nawet Kremlinsów. Z drugiej strony rozumiem, że sukcesy Polski wolnej od POstKOmuny musicie jakoś zdezawuować. Trudna praca, niewdzięczna, ale klient płaci i wymaga...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!(2019-10-08 13:05) Zgłoś naruszenie 11569

    Agenci, którzy wymyślili kłamstwo smoleńskie, oszukali przy jego pomocy miliony bardziej naiwnych Polaków. Na tym kłamstwie założycielskim doszli do władzy, by dziś zgodnie z tajnym poleceniem z centrali skrycie osłabiać Polskę i jak nikt przed nimi napychać sobie przepastne kieszenie. Gdyby, dajmy na to, taki plan realizowała agentura kremlowska, to czy mogła bardziej zaszkodzić Polsce niż to zrobiono w ostatnich 4 latach? Oczywiście, jednocześnie przekupując wielu Polaków, podobnie zresztą jak agentura moskiewska przekupywała posłów sejmowych w tym na sejm w Grodnie w roku 1793r który ostatecznie de facto zaakceptował rozbiory i za 2 lata zakończył istnienie Polski jako państwa w XVIII w. wieku. Jak chcesz powtórki z upadku Polski to głosuj na obecny reżim

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bkb2(2019-10-08 13:23) Zgłoś naruszenie 15024

    Lewactwo i Postkomuna jeszcze nie rozumie, że w 2015 roku nastąpiło coś poważnego w Narodzie Polskim... W wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wygrał PIS jako opozycja do PO, ale w polskim społeczeństwa nastąpiło przekroczenie punktu krytycznego od którego rozpoczęło się odwracanie konsekwencji II Wojny Światowej i rządów Okupanta Sowieckiego w Polsce po 1945 roku... Zauważcie jak dzisiaj rozpadają się małżeństwa i rodziny z rodowodem komunistycznym i jak dzisiaj rozpadają się powiązania dawnych służb PRL i środowisk które do dzisiaj uważały się za elity Polskiego Społeczeństwa... Lewactwo i Postkomuna w 2015 nie zauważyła że w Polsce po 1989 roku budowała się nowa grupa społeczna która prowadząc aktywne życie biznesowe i rozwijająca kontakty międzynarodowe stała się realną konkurencję i przeciwwagą dotychczasowej zdegenerowanej ekipy post sowieckiej w Polsce ...Polacy po uzyskaniu bezpieczeństwa finansowego i rodzinnego zaczęli wracać do swoich korzeni i swojej historii bohaterów z Powstania Styczniowego, żołnierzy służących w Armiach Zaborczych, w I Wojnie Światowej, Polaków biorących aktywny udział w odzyskaniu Niepodległości w 1918 roku, w Wojnie Polsko-Bolszewickiej, odbudowie IIRP, w Kampanii Wrześniowej, w AK, w konspiracji antysowieckiej, w walkach i demonstracjach anty okupacyjnych w PR i wreszcie w Solidarności i przemianach ustrojowych po 1989 roku po stronie obozu narodowo patriotycznego jak Jan Olszewski i inni ... Co roku w Polsce umiera ok 400 000 najbardziej zindoktrynowanych komuną ludzi co powoduje że ten proces przemiany polskiego społeczeństwa przyspiesza jeszcze bardziej.... PIS jednak nie jest jeszcze ostateczną formacją polityczną która pozostanie już na stałe w polskiej polityce reprezentując szeroko rozumiany obóz postępowo, narodowo, patriotyczny... Kaczyński i przywództwo PIS popełnia jeszcze zbyt dużo błędów... Niestety za 4 czy 8 lat dojdzie jeszcze na krótko do przejęcia władzy przez gangrenę postkomunistyczną która rządziła Polską po 1945 i przejęła "pokojowo" władzę po 1989 roku.==

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Republika Banasiowa w akcji(2019-10-08 13:35) Zgłoś naruszenie 1958

    Przed 2015 r. Polska doganiała zamożny Zachód w tempie 2% rocznie obecnie jest to 0, 67% ale tych danych nie podadzą pisojęzyczne media

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-10-08 13:39) Zgłoś naruszenie 10968

    Co na to trolle ? No nie tak miało być - miała być druga Grecja wg opozycji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Republika Banasiowa w akcji( cd(2019-10-08 13:51) Zgłoś naruszenie 13132

    W 2015 r. Polska była 4-tym najbiedniejszym krajem w Europie i po 4 lata postępu i rozwoju, w 2019 r. Polska nadal jest na 4-tym miejscu. Międzynarodowej koniunkturze i ciężkiej pracy polskich przedsiębiorców zawdzięczamy, że mimo starań tzw.” dobrej zmiany” nie staliśmy się np. 2-gim najbiedniejszym krajem w Europie Udało się też 3 pierwszych latach, czyli 2016-2018 zwiększyć dług Polski o 110 mld zł i właśnie tyle kosztował w tych latach program 500+ i wcześniejsze emerytury

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Republika Banasiowa w akcji( cd(2019-10-08 13:52) Zgłoś naruszenie 11236

    Wg totalnej agitki obecnie rządzących w Republice Banasiowej np. uszczelnienie VAT zawdzięczamy wyłącznie im, a jest to proces rozpoczęty przez poprzedników i szczęśliwie kontynuowany dalej Logika tzw. „dobrej zmiany” wskazuje na to, ze w zasadzie wszyscy Polacy powinni obecnie głosować na komunistów, dzięki, którym mamy przecież w Polsce TV, lodówki, odkurzacze, elektryfikacje wsi, ostateczne wyeliminowanie analfabetyzmu itp. itd. W domyle do dziś pozostalibyśmy z chłopami pańszczyźnianymi, gdyby nie było dobrego cara w 1863 roku

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-10-08 13:57) Zgłoś naruszenie 10749

    Trollom też chcę zakomunikować choć to nie jest związane z tematem artykułu, że pan Janusz Wojciechowski został komisarzem ds rolnictwa w UE, wbrew lewackim idiotom i wbrew Frankowi Timmermansowi. Wczoraj pisałem że pan Wojciechowski, będze szefem ds. rolnictwa i mój głos został jak widać wysłuchany - co na to trolle - no tak mi psssykro /śmiech/

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Antoni(2019-10-08 14:22) Zgłoś naruszenie 1723

    Wow, niesamowite. BTW, kiedy odzyskacie WRAK?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nisin(2019-10-08 14:51) Zgłoś naruszenie 8212

    Nie wiedziałm, że jest tak duzy popyt na palety i krasnale. Ale cos w tym jest bo wycinaja Białowieże i Bieszczady.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-08 15:15) Zgłoś naruszenie 327

    A u was na Ukrainie wojna.

    Odpowiedz
  • Celniczyna(2019-10-08 20:32) Zgłoś naruszenie 2914

    Polski export to w dużej mierze towary, które przejeżdżają przez Polskę, są tu magazynowane, refakturowane i wysyłane dalej. Czasem poddawane jakiejś obróbce czy przepakowaniu. Takie transakcje wchodzą do statystyk Extrastat i Intrastat jako eksport. Przypomina mi się statystyczny obraz gospodarki z lat 90-tych. Plajta zakładu i wyprzedaż maszyn za granicę, to był polski "eksport" urządzeń. Nie do odróżnienia od urządzenia rzeczywiście zaprojektowanego i wyprodukowanego w Polsce

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-10-08 23:02) Zgłoś naruszenie 28915

    Państwowe marxistowskie spółeczki exportuja tyle że starczy na waciki. Gdyby nie zachodni kapitał tworzacy export zarabialibyśmy tyle co nad Wolgą i Mińsku 400 euro brutto czyli 200 netto

    Odpowiedz
  • Republika Banasiowa w akcji( cd(2019-10-09 00:27) Zgłoś naruszenie 17240

    Wg totalnej agitki obecnie rządzących w Republice Banasiowej np. uszczelnienie VAT zawdzięczamy wyłącznie im, a jest to proces rozpoczęty przez poprzedników i szczęśliwie kontynuowany dalej Logika tzw. „dobrej zmiany” wskazuje na to, ze w zasadzie wszyscy Polacy powinni obecnie głosować na komunistów, dzięki, którym mamy przecież w Polsce TV, lodówki, odkurzacze, elektryfikacje wsi, ostateczne wyeliminowanie analfabetyzmu itp. itd. W domyle do dziś pozostalibyśmy z chłopami pańszczyźnianymi, gdyby nie było dobrego cara w 1863 roku

    Odpowiedz
  • ottof(2019-10-09 08:39) Zgłoś naruszenie 12

    Co dzien to lepiej wczoraj była w 30 tce , a dziś juz jest w 25 tce, ho, ho.

    Odpowiedz
  • oznic(2019-11-26 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Nooooooooooo tak, a ja jestem najbogatszym POlakiem, hahahahahah

    Odpowiedz