Trump "unicestwi" gospodarkę Turcji? To może być trudniejsze, niż się wydaje

14 października 2019, 06:45 | Aktualizacja: 14.10.2019, 10:26
Tylko na Forsal.pl
Turcja

Turcjaźródło: Bloomberg

W zeszłym roku przez Turcję przetoczył się kryzys walutowy, który wprowadził spore zamieszanie w gospodarce tego kraju. Kraj ten jednak odrobił pracę domową i dziś jest znacznie bardziej odporny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

 • Aleks(2019-10-14 10:06) Zgłoś naruszenie 3522

  Zbojkotujmy Turcję jako cel wakacyjny!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Szkoda gadać (2019-10-14 10:27) Zgłoś naruszenie 284

  On sam ryzykuje ma tam parę starych biznesów np. spektakularny Trump Towers Istanbul.Turcja to wrzod w NATO i jeszcze grozi EU młodymi bykami. Czas ich nauczyć pokory..

  Odpowiedz
 • lewar(2019-10-14 15:35) Zgłoś naruszenie 167

  Turcja to silny narod. Dadza rade

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • NieDlaCebulastwa(2019-10-14 16:32) Zgłoś naruszenie 1218

  Turcja nie „dokonuje inwazji” na terytorium północnej Syrii, ani nie „atakuje” Kurdów. Prowadzi tam operację wojskową w celu ochrony swojej granicy przed PYD/YPG, organizacją, która nawet przez przedstawicieli administracji USA jest uznawana za powiązaną z PKK, a więc organizację terrorystyczną. Turcja nie ma absolutnie żadnych planów modyfikacji struktury demograficznej na terenie, na którym prowadzona jest operacja. W północnej Syrii utworzona będzie „Strefa Bezpieczeństwa”, by umożliwić wysiedlonym Syryjczykom niezagrożony, dobrowolny powrót do domów. Oprócz 3,5 milliona syryjskich Arabów, Turcja od wielu lat daje schronienie 300 tysiącom syryjskich Kurdów, którzy uciekli do Turcji przed brutalnymi atakami PKK/PYD/YPG oraz DEASH. Do tej pory na potrzeby uchodźców Turcja wydała ok. 40 miliardów USD. Pomoc ofiarowana przez Unię Europejską i społeczność międzynarodową stanowi tylko jedną dziesiątą tej sumy.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • dr Hjet(2019-10-14 12:37) Zgłoś naruszenie 913

  Jedynie sankcje Unii Europejskiej by wykonczyly Turcje , bo USA daleko, Trump moze szantazowac Meksyk który jest blisko i od nich zalezny ekonomicznie ale Turcja to co innego, wogóle to byl idiotyzm by do NATO brac kraj muzylmanski…, wtedy panstwo laickie ale islam zawsze sie odrodzi, i natury nienawidzi zachodniej cywilizacji. Teraz Turcja ma 3.6 miliona zakladników , uchodzców którymi moze zalac europé i nikt im nie podskoczy

  Odpowiedz
 • Terminator(2019-10-14 11:40) Zgłoś naruszenie 66

  Problemem Nr. 1 w Turcji to obecnie wysokie bezrobocie i niskie dochody!!! No i dodam jeszcze jedno: niemieckie i zachodnie ELITY tylko czekają na miliony nowych byczków ISI i z Afryki! Erdogan tylko im pomaga w osiągnięciu pewnego celu!!! LoooooooooooooooooooL.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Emeryt(2019-10-16 10:16) Zgłoś naruszenie 20

  Silna Turcja daje równowagę dla Polski poprzez presję na kraje zachodniej Europy. Największy błąd Polski z historii ciągnie się do tej pory a tym błędem była odsiecz Wiedeńska która ocaliła Watykań, ród Hasburgów,Sach- -Coburg - Got , Burbonów i inne grupy wpływu i stworzyła przyczynę rozbiorów Polski przez podane rody.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze