Najpierw żarcie, potem moralność. Jaki jest związek między procederem a sytuacją ekonomiczną ludności?

19 października 2019, 16:57
Źródło:MAGAZYN DGP
Jaki jest związek między procederem a sytuacją ekonomiczną ludności?

Jaki jest związek między procederem a sytuacją ekonomiczną ludności?źródło: ShutterStock

Według słownika PWN „proceder” oznacza „działanie, często stanowiące czyjeś źródło utrzymania, które jest uznawane za niezgodne z prawem lub zasadami moralnymi”. W debacie publicznej z oceną procederu jest fundamentalny problem. Problem polega oczywiście na tym, jak się do tego zjawiska ustosunkować.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

  • Jan Przewodnik (2019-10-20 08:25) Zgłoś naruszenie 40

    Chciałoby się uogónić jednym zdaniem - Taka moralność, jak młodzieży chowanie. Ale tak chyba jednak nie jest. Młodzież ma naturalny pociąg do idealizmu, więc trzeba się trochę natrudzić, aby człowieka doszczętnie ,,zepsuć,,. Żyjemy w świecie szybkiego jedzenia, niezobowiązującego seksu i powszechnej hipokryzji. Podwójna moralność bankierów, biznesmenów, polityków i przede wszystkim hierarchów kościelnych, drażni coraz większą liczbę osób, w szczególności ludzi młodych, którzy darzą ich zaufaniem i pokładają w nich nadzieję. Gdy po kilku, kilkunastu latach człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że większość tych ,,autorytetów,, to zwykła banda krętaczy, wtedy sam dokonuje wyboru. Albo gra tak jak oni - bez skrupułów, rozpychając się łokciami, po trupach, byle do celu. Albo zostaje przy ideałach i walczy o prawdę, normalność i Moralność przez duże M. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że idealiści są w większości lewakami. Im bardziej na prawo, tym więcej realizmu i hipokryzji. A gruncie rzeczy jesteśmy tylko ubranymi małpami, które od powrotu do barbarzyństwa dzieli tylko pięć posiłków.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-20 12:45) Zgłoś naruszenie 10

    Zwierzak zostanie zawsze zwierzakiem nawet jak się nazywa człowiekiem!!! Taka to jest ta natura!!! LooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze