Inflacja uderzy na początku przyszłego roku. Szykujmy się na rosnące ceny żywności

27 października 2019, 08:00
Źródło:MarketNews24
Inflacja uderzy na początku przyszłego roku. Szykujmy się na rosnące ceny żywności

Inflacja uderzy na początku przyszłego roku. Szykujmy się na rosnące ceny żywnościźródło: ShutterStock

Ceny będą rosnąć, zwłaszcza żywności. Na początku 2020 r. inflacja zwiększy się do 3,4-3,5 proc.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (78)

  • hens(2019-10-30 16:09) Zgłoś naruszenie 60

    Wszystko powinno być za darmo. Wtedy wszyscy byliby bogaci i mogliby pomagać biednym. To nie mój pomysł, to z amerykańskiego serialu. Ale u nas też by się sprawdził, cnie :)) :)))

    Odpowiedz
  • hens(2019-10-30 16:04) Zgłoś naruszenie 50

    No kto by pomyślał, że po wyborach ceny wywalą w kosmos, no kto? Ja i paru jeszcze spod mojej budki z piwem. I to co już, to właśnie małe piwo jest, inflacja dopiero wybuchnie! Więc JUDA, szanse masz marne!

    Odpowiedz
  • Sorro(2019-10-30 02:59) Zgłoś naruszenie 00

    Inflacja spowoduje kryzys i Tusk zostanie prezydentem.

    Odpowiedz
  • bogacz(2019-10-28 11:02) Zgłoś naruszenie 30

    haha, niech pis jeszcze podniesie więcej płacę minimalną to zakryjecie się nogami! mnie stać na podwyżki, zastanówcie się, czy was również kochani :*

    Odpowiedz
  • po_rowno(2019-10-28 09:38) Zgłoś naruszenie 011

    Powinno być tak, że każdy Polak zarabia podobnie do innych, żeby wszystkim nam żyło się lepiej. Dlaczego mam zarabiać 2 500, a ktoś inny 25 000? Chory system.

    Odpowiedz
  • Zed(2019-10-28 07:00) Zgłoś naruszenie 576

    Bitcoin też strasznie zadrżał, przez weekend +20%. :-(

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-10-27 21:37) Zgłoś naruszenie 5924

    Wow, niesamowite. BTW, kiedy odzyskacie WRAK?

    Odpowiedz
  • ziukk(2019-10-27 20:49) Zgłoś naruszenie 6052

    Precz z kartoflem!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Glapiński(2019-10-27 20:40) Zgłoś naruszenie 5254

    Inflacji ni ma i nie będzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lud wybiera (2019-10-27 20:14) Zgłoś naruszenie 14818

    przecież to było wiadome NiE od dzisiaj że żywność będzie drożeć z z kwartału na kwartał wysokie pensje programy + kosztują , niedługo Polacy z zachodniej strony granicy będą do Niemiec jeździli na zakupy spożywcze bo tam będzie taniej niż w Polsce ! Za Po było gorzej ale za kilka lat w Polsce będzie druga Grecja !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • er-yk(2019-10-27 19:09) Zgłoś naruszenie 22917

    To przecież powtórka z PRL-u, czyli dodruk pieniądza, czyli inflacja i utrata oszczędności.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antey(2019-10-27 18:02) Zgłoś naruszenie 5838

    Bla, bla... ... podwyżki cen to wbrew pozorom, NIE INFLACJA. Ceny w gospodarce rynkowej (nawet tak nominalnie tylko rynkowej, jak Polska) NIE SĄ USTALONE. Żywnosć w PL będzie drożeć (czytaj, wyrównywać ceny do światowych) bo do produkcji wykorzystujemy kupowane po kursie wymiany maszyny, nawozy, energię itp ale nadal przy Polskiej wydajności. Rozwozimy ją za pomocą kupoionego nie po sile nabywczej, tylko kursie wymiany, paliwa. I tak dalej. Te same koszty co na zachodzie + niższa wydajność = większa cena jednostkowa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2019-10-27 17:42) Zgłoś naruszenie 8725

    Ale obniżone zostaną ceny książeczek do nabożeństwa i klęczników

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Korwinek(2019-10-27 17:16) Zgłoś naruszenie 20869

    Jedyną recepta na ten moment to KONFEDERACJA! Trzeba odsunąć pis od władzy!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Tullik(2019-10-27 16:55) Zgłoś naruszenie 1429

    Nic o tym, ze inflacja musi sie zwiekszyc raz w wyniku radykalnie zwiekszonej podazy pieniadza a dwa w rezultacie zmniejszonej podazy dobr, czytaj spowolnienia gospodarczego, ktore juz puka do drzwi. Tylko jedna z tych dwu sytuacji nie zdolala jeszcze wywolac mocnej inflacji, ale dwie naraz spowoduja inflacyjna eksplozje.

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-10-27 16:43) Zgłoś naruszenie 3527

    Po co kochani te nadymanie wasze - to i tak wam nic nie pomoże ! Totalna opozycja zdycha i jest skazana na totalną opozycję bo nie ma kompletnie zaufania społecznego Te komentarze dennne niczego nie zmienią - opozycja jest skazana na wieczne bycie w opozycji. Nawet jak założą nową partię to i tak skończą jak Nowoczesna Unia Wolności czy Unia Demokratyczna, czy palikociarnia - wszyscy kończyli na politycznym aucie ! To samo czeka Platformę i podnoszących mordki komuchów !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!(2019-10-27 15:46) Zgłoś naruszenie 15531

    Minister Gliński subtelny! Kaczyński uczciwy, Kaczyńska wierna, Suski inteligentny (inaczej), Banaś moralny, Ziobro prawy i sprawiedliwy, Kuchciński skromny, Morawiecki prawdomówny, Macierewicz normalny, Pawłowicz "profesor, etc! Już w 2015 r. ekonomiści mówili prawdę, ze pieniędzy nie ma na wszystkie pisie obiecanki i dziś widać, że mówili prawdę, bo gdzie są: 1. Kwota wolna od podatku 8 tys.? 2. VAT zmniejszony o 1% 3. Pomoc frankowiczom 4. 100 tys. mieszkań 5. Milion samochodów elektrycznych 6. Dopłaty do hektara jak we Francji 7. zamach i wrak smoleński, powoli pisim wrakiem zaczyna być Polska 8. Poziom inwestycji Pinokio obiecał 25% a jest 18, czyli mniej jak w 2015r 9. Dentysta w każdej szkole 10. Doganianie Zachodu za PO było za światowego kryzysu 2% rocznie a jest w koniunkturze 0,67% 11. Odbudowa przemysłu stoczniowego, skończyła się na stępce, poklejonym taśma lodołamaczu 12. PiS krytykował poprzedni polski rząd za przekazanie połowy OFE do ZUS a dziś sam likwiduje druga polowe OFE przy okazji okradając Polaków z 15% wartości – fakt tego nie było w programie wyborczym W 2015 jak PO oddawała władzę, to Polska była czwartym najbiedniejszym krajem Europy. Dzisiaj po czterech latach "dobrej zmiany" rządów PiS, Polska nadal jest czwartym najbiedniejszym krajem Europy. Natomiast bardzo spadły inwestycje aż o 10%. Dlatego, że pieniądze na inwestycje zostały rozdane jako 500+ itp, jednocześnie prywatne pieniądze na inwestycje nie pojawiły się ze względu na niestabilność prawa. Za to pojawiła się INFLACJA czyli okradanie kieszeni Polaków

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-10-27 15:33) Zgłoś naruszenie 3046

    Szykujmy się też na koniec świata i koniec Platformy, ten dzień tez kiedyś nadejdzie !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Konfederacja(2019-10-27 15:16) Zgłoś naruszenie 22355

    Głosujcie dalej na socjalistów z PO, PIS, PSL i SLD.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • asdf(2019-10-27 14:41) Zgłoś naruszenie 1777