Dubaj zmierza w stronę katastrofy gospodarczej? Jest za dużo mieszkań

4 listopada 2019, 06:45 | Aktualizacja: 12.11.2019, 10:36
Źródło:Bloomberg
Dubaj z lotu ptaka

Dubaj z lotu ptakaźródło: ShutterStock

Dubaj musiałby zatrzymać budowę wszystkich nowych domów na okres jednego lub dwóch lat. Inaczej grozi mu gospodarcza katastrofa spowodowana ciągłą nadpodażą nieruchomości - twierdzi jeden z największych deweloperów w emiracie.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (36)

  • Varan z komody(2019-11-04 08:19) Zgłoś naruszenie 2588

    Jeżeli wszyscy nie przystosują to wszyscy padną na pysk i ten co przeinwestiwał i ten co niedoinwestowane załamie się system bankowy nie będzie można ściągnąć należności z kredytobiorców banki stracą kapitał i zysk zostaną z domami których nikt nie będzie chciał kupować a za które trzeba płacić podatek od nieruchomości sprzątać itp. akcja kredytowa się zatrzyma gospodarka zanurkuje recesja bezrobocie cięcie wydatków etc. Brzmi znajomo? To już było ale Arabowie widać nie wyciągają wniosków z historii i są mædrzejsi od praw rynku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nickiewicz(2019-11-04 13:30) Zgłoś naruszenie 22812

    Bylem w Dubaju, musialem tam pracowac i wierzcie mi, lepiej tam nie jedzcie! Upal, wilgoc i pyl z pustyni. Bez klimatyzacji z dobrym filtrem powietrza nie da sie zyc - i to doslownie! Choroby pluc sa nagminne. Nie pojade tam i do innych podobnych krajow nigdy w zyciu, nawet gdyby mi za to duze pieniadze placili!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Katolik(2019-11-04 15:52) Zgłoś naruszenie 22510

    Tyle Islamskich uciekinierów ucieka do wrogiej im katolickiej Europy,a tam Islam im przyjazny, tyle mieszkań i tyle pieniędzy,co jest?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuskus niedźwiedzi(2019-11-04 11:09) Zgłoś naruszenie 21029

    Idealnie dla innych arabskich imigrantów z krajów objętych wojną. Zaprosić i dać jako socjal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2019-11-04 11:26) Zgłoś naruszenie 21028

    Połowa budynków stoi pusta. Niech przyjmą młodych byków z pontonów. W końcu to ich bracia w wierze.

    Odpowiedz
  • Nikt (2019-11-04 12:24) Zgłoś naruszenie 1099

    Kto by chciał mieszkać w radykalnym wahabicki kraju na pustyni? Jeszcze jedyna atrakcją galeria handlowa. Do tego baby z szparami tylko na oczy wyglądające jak duchy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • q2(2019-11-04 08:44) Zgłoś naruszenie 1077

    Ludziom znudził si e Dubaj. Miasto na stopover. lub max 2 dni, no chyba że masz shopoholizm i żyjesz w centrum handlowym lub jesteś polską "elitą".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian Paździoch syn Józefa(2019-11-04 21:53) Zgłoś naruszenie 757

    Dubaj to miasto na jeden weekend bo jedyna atrakcja to zakupy to taras widokowy w Burj Khalifa. Dziwię się, że w ogóle ktokolwiek chce mieszkać na kawałku zabetonowanej pustyni gdzie przez większość roku poza pomieszczeniami z klimatyzacją nie da się wytrzymać bo upały sięgają 50 stopni.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rodziom(2019-11-04 14:32) Zgłoś naruszenie 6812

    Bez paniki ta nadwyżka to mieszkania z programu mieszkanie plus

    Odpowiedz
  • Jan Niepoważny(2019-11-04 07:18) Zgłoś naruszenie 5820

    aha, ponieważ jedni przeinwestowali inni mają w tym czasie przestać działać, żeby tym pierwszym nic się nie stało ... Dobre...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hdhd(2019-11-04 13:24) Zgłoś naruszenie 478

    Idealna dla kupujących.

    Odpowiedz
  • tadzio(2019-11-04 19:47) Zgłoś naruszenie 4215

    Niech przyjmie emigrantów, nie będzie "problemu".

    Odpowiedz
  • Qwertyk(2019-11-04 08:24) Zgłoś naruszenie 4157

    Dla mieszkańców Dubaju nadpodaż mieszkan jest bardzo dobra. Mogą oszczędzić na wynajmie albo przenieść sie do bardziej atrakcyjnego mieszkania za te same pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ojciec(2019-11-04 14:03) Zgłoś naruszenie 396

    Krupa w Katowicach w drodze wdzięczności wydaje deweloperom zgody na budowę wieżowców. Bez pomysłu i bez planu. Ale kampanię wyborczą trzeba się odwdzięczyć

    Odpowiedz
  • Xyz (2019-11-04 16:14) Zgłoś naruszenie 3416

    Niech se tam robią co chcą. Jak za parę lat wejdą auta na prąd to dopiero będzie kryzys w Arabii która żyje z ropy. Szejkowie do roboty... A oni się budowlana przejmują....

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Janusz(2019-11-04 13:36) Zgłoś naruszenie 1730

    Świetna informacja dla naszych inwestorów, gdyby nie ta lokalizacja.

    Odpowiedz
  • Inwestor(2019-11-06 11:21) Zgłoś naruszenie 21

    I jak zawsze zalew polaczkowych glabow bez pojecia o teamcie ale muszacych sie wypisac.

    Odpowiedz
  • zastava(2019-11-04 15:26) Zgłoś naruszenie 223

    wiecie jaki *********** dzisiaj miałem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolek(2019-11-11 22:06) Zgłoś naruszenie 10

    Ja to Dubaj p....... !

    Odpowiedz