Rośnie udział podatków w PKB Polski. Ale do Francji wciąż nam daleko

31 października 2019, 06:43 | Aktualizacja: 31.10.2019, 07:40
Źródło:forsal.pl
podatki a PKB w 2018

Podatki w relacji do PKB w 2018 rokuźródło: Forsal.pl

W Unii Europejskiej w 2018 r. ogólny stosunek podatków do PKB wyniósł 40,3 proc. W Polsce wskaźnik ten jest niższy niż unijna średnia, ale jednocześnie jest jednym z najszybciej rosnących we Wspólnocie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • realista(2019-10-31 08:41) Zgłoś naruszenie 16333

    no mamy komunistów przy władzy którzy jedną ręką rozdają socjal a drugą podnoszą podatki cała historia- .-

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • M5an(2019-10-31 07:38) Zgłoś naruszenie 14521

    Według badań porównawczych między krajami świata korelacja miedzy wydatkami publicznymi a jakością życia zatrzymuje się w okolicy 30% PKB. Czyli kraj, który wydaje na zdrowie, szkolnictwo, sądy, wojsko itp. mniej jak 30% PKB ma tendencje do problemow. Kraj, który wydaje więcej-też. Wszystko powyżej 30% to przepłacanie. Więc jeśli Polska potrzebuje 36% PKB, to to oznacza że przepłacamy o 6%. W konstytucję należy wpisać, że suma dochodów państwa nie może przekraczać 1/3 PKB i będzie problem z głowy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Maria(2019-10-31 09:54) Zgłoś naruszenie 13750

    Przez ostatnie 30 lat tylko frajerzy w Polsce płacili podatki uczciwie w tym potomkowie chłopów folwarcznych.Zwykli cwaniaki,zwani przez PO,ZARADNYMI,to przestępcy w białych kołnierzykach.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zdzichu(2019-10-31 11:10) Zgłoś naruszenie 12639

    Przeciez opodatkowanie w Polsce to 70-80%...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ryko(2019-10-31 11:06) Zgłoś naruszenie 114151

    Bardzo dobra wiadomość! Skoro stawki podatków nie wzrosły a tylko ich udział w PKB to tylko oznacza, że czarno-szara stfrefa się zmniejsza i jest mniejsze złodziejstwo. Taki udział VAT z roku na rok zwiększył się z 7,8% do 8,1% a przecież stawki się nie zmieniły. Brawo PiS!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hahaha(2019-10-31 12:20) Zgłoś naruszenie 4211

    Jak od lat mawiają Amerykanie,w zyciu tylko 2 rzeczy są pewne:śmierć i podatki.

    Odpowiedz
  • Pełowiec(2019-11-01 08:14) Zgłoś naruszenie 20

    Oddajcie moje cysterny!!!

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-01 05:36) Zgłoś naruszenie 24

    Samo opodatkowanie pracy danina ZUS wynosi 45% i należy do najwyższych na świecie więc te 36% to ściema bo dodaje urzędników nauczycieli mundurowych wczesnych emerytów i rencistów... śmiało x2 》 ca 70%

    Odpowiedz
  • Młody(2019-10-31 08:15) Zgłoś naruszenie 18

    Youtube Biznes playlista

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-01 05:38) Zgłoś naruszenie 10

    Szwecja dość przyzwoicie ciągnie a Francja cienko... ta tabela czegoś nie pokazuje

    Odpowiedz
  • pl(2019-11-02 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dane które większości ludzi nic nie mówią a tworzą wrażenie coś odzwierciedlających.

    Odpowiedz