Prestiż zawodu nauczyciela jest przerażająco niski [WYWIAD]

1 listopada 2019, 17:08
Źródło:MAGAZYN DGP
Szkoła

Szkołaźródło: ShutterStock

Dorośli kontrolują dziś każdy ruch dziecka w dzienniku elektronicznym. Reagują na każdy minus, spóźnienie, brak pracy domowej. Często zyskują w ten sposób iluzoryczne poczucie kontroli. Bo dziecko w domu i na lekcji, w grupie, to dwie różne osoby - mówi Ewa Klinger, nauczycielka fizyki, matematyki i techniki, od 49 lat w zawodzie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • sdfsd(2019-11-02 00:20) Zgłoś naruszenie 6133

    A jaki prestiz ma miec pasozyt z budzetowki?, no chyba ze uczy w szkole prywatnej, to taki nauczyciel jest cenny i pozyteczny!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wawa(2019-11-01 20:57) Zgłoś naruszenie 5811

    Lekarzy też te Państwo nie szanowało i dzisiaj płacicie 200 zł. za wizytę. Morał z tego taki, že edukacja powinna być płatna, a szacunek wróci.

    Odpowiedz
  • NIEciong(2019-11-01 20:47) Zgłoś naruszenie 5050

    Albo coś umiesz, albo uczysz innych. Ja ich nie szanuję, bo w większości to: wredne, sfrustrowane, baby których nawet na sekretarkę bym nie polecił.

    Odpowiedz
  • Marzena(2019-11-01 20:22) Zgłoś naruszenie 4612

    Zyjemy w kraju gdzie bezrobotny dzieciorob zyjacy z 5oo+ uwazany jest za sprytnego wiec o jakim prestizu ludzi pracujacych mowimy? Po co nam nauczyciele? pielegniarki? lekarze? Defekujmy pod siebie, mowmy ze szczepionki powoduja autyzm, miejmy nauczycieli za nic. #DojnaZmiana

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanka(2019-11-01 20:09) Zgłoś naruszenie 3431

    Bo sami siebie nie szanują.Widać było w czasie tego strajku jak się zachowują.

    Odpowiedz
  • FF(2019-11-01 17:46) Zgłoś naruszenie 3464

    Jaki może być prestiż grupy zawodowej, po studiach pedagogicznych na które trafiają odrzuty z innych kierunków, lub największe tępaki i kończą na piątkach. Jak może być prestiż zawodu, o którym wszyscy wiemy jak się w pracy starają, bo akurat wszyscy chodziliśmy do szkoły i potrafimy to porównać z nakładem pracy i zaangażowaniem jaki wykonujemy w naszych firmach. Jaki może być prestiż grupy zawodowej, która ma 3 m-ce płatnego urlopu w roku i mnóstwo innych przywilejów?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2019-11-01 23:51) Zgłoś naruszenie 239

    Plica polonica, czyli nowe elity pisia gardzą wykształceniem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bogaty Niemiec(2019-11-01 20:52) Zgłoś naruszenie 1330

    Edukacja dla Polaków jest jak trucizna i nauczyciel marnują tylko swój czas. Jedyną szansą dla Was jest tylko bogaty Niemiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maria(2019-11-02 08:42) Zgłoś naruszenie 89

    Mój sąsiad-nauczyciel na urlopie tzw.dla poratowania zdrowia-codziennie nawalony jak meserszmit.Skąd on ma takie konskie zdrowie????

    Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2019-11-02 16:45) Zgłoś naruszenie 51

    Upada prestiż księży katolickich, polityków, czeredy małp ze Zgromadzenia Narodowego. Kłamstwo, chamstwo i obłuda elit budzi odrazę. Ci na świeczniku nie maja świadomości, że arogancja, tupet, okradanie zgodnie z prawem, nie budzi szacunku. Nie dajmy się zwariować frustratom. Dobry nauczyciel był i będzie zawsze szanowany.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-01 21:53) Zgłoś naruszenie 119

    A u was na Ukrainie wojna. LooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Jan buła(2019-11-02 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele lekarze powinni być wzorem dla młodych można dokoptować jeszcze księży policjantów A ci wszyscy gonią za pieniądzem biorą łapówki robią przekręty itp.to wzór dla młodych

    Odpowiedz