USA rozpoczęły proces wyjścia z paryskiego porozumienia klimatycznego

4 listopada 2019, 22:02 | Aktualizacja: 04.11.2019, 22:24
Źródło:PAP
USA flaga

USA flagaźródło: ShutterStock

Stany Zjednoczone rozpoczęły w poniedziałek formalny proces wycofywania się z paryskiego porozumienia klimatycznego, co wielokrotnie zapowiadał prezydent Donald Trump. Porozumienie to wymaga od USA ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Newsroom(2019-11-05 15:58) Zgłoś naruszenie 114

    Amerykanie mają dość tej lewackiej szajby tego obłedu , dlatego wychodzą z tej chorej pułapki zwanym paktem klimatycznym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alek55(2019-11-05 15:02) Zgłoś naruszenie 116

    Przede wszystkim: nie ma w tej chwili zadnej zmiany klimatu. Obecny klimat uformowal sie 12 tysiecy lat temu kiedy cyrkulacja atmosferyczna przeszla z glacjalu (epoka lodowcowa) do interglacjalu (Holocen). Od tego czasu wszystko jest tak samo i tak samo pozostanie do konca naszego interglacjalu (skonczy sie) i wejdziemy z powrotem w klimat kolejnej epoki lodowcowej. Tak sie musi stac bo epoki lodowcowe i interglacjaly sa regularna oscylacja (jak bicie serca) i zadna dzialalnosc czlowieka nie jest w stanie tego przerwac. Zbyt wielkie sily kosmiczne i geologiczne tym rzadza. To wszystko nie znaczy, ze klimat (czy to lodowcowy czy tez miedzylodowcowy) nie moze sie ocieplac albo oziebiac. On to robi - na skutek innych oscylacji. W naszym interglacjale sa tez oscylacje temperaturowe np. najpopularniejsza jest cotysiacletnia oscylacja temperaturowa popularnie zwana globalnym ociepleniem. My zyjemy teraz w czasie takiego ocieplenia, tysiac lat temu bylo ocieplenie sredniowieczne, 2 tysiace lat temu ocieplenie rzymskie, trzy - ocieplenie minoanskie, cztery, ocieplenie egipskie itd. Pytanie: czy my dokladamy sie do naszego, zupelnie naturalnego ocieplenia klimatu? Odpowiedz jest: najprawdopodobniej nie. Czemu? No bo nasze ocieplenie jest najslabsze z tych wymienionych a w tamtych dzialalnosc czlowieka byla raczej zadna. Teraz, czy nasze (naturalne) ocieplenie sie skoncz? Tak, skonczy sie i to niedlugo, tzn. w czsie jednego pokolenia. Skad wiem? A z historii klimatu i jego okresowosci. Wszystkie dotychczasowe cotysiacletnie ocieplenia konczyly sie czybko, wrecz raptownie. Poniewaz klimat cieply to klimat wilgotny a klimat chlodny jest suchy (tak!!!) poprzednie oziebienia klimatu powodowaly wielkie kleski suszy i glodu a w rezultacie upadek wielu imperiow a nawet cywilizacji (przyklady: imperium Rzymskie, epoka brazu). Kiedy skonczy sie nasze ocieplenie? tez wiem. Poniewaz jego maksimum mamy juz za soba jest to kwesia jajblizszych stu lat, przy czym pierwsze skutki w postaci susz i nieurodzajow zobaczymy za kilkadziesiat lat. Do szybkiego oziebienia klimatu dolozy sie tez slonce, ktore ostatnio "poszlo spac" a niska aktywnosc sloneczna to mniej chmur i mniej najsilniejszego gazu cieplarnianego- pary wodnej, w atmosferze (400X razy silniejszy od dwutlenku wegla).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DAn(2019-11-05 14:42) Zgłoś naruszenie 153

    Nie dostrzegam w tubach idei jedynych i słusznych żadnych przywiązanych do drzew aktywistów, żadnych protestów, blokad ambasad USA, nawet małej pikiety. Gdzież to podziali się dzielni obrońcy naszej matki ziemi? Dutków nie dowieziono? W całej komunie Europejskiej i na świecie? Bida panie, bida..

    Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!(2019-11-05 13:25) Zgłoś naruszenie 39

    Trump wycofuje USA z przewodnictwa demokratycznej częsci swiata. Tu nie działa natychmiast sprzedał, czy nie sprzedał. Trump jako executive jest b. słaby. Cele nie wybiera źle ale realizacja za często pożal sie Boże

    Odpowiedz
  • George(2019-11-05 10:50) Zgłoś naruszenie 2026

    Głos rozsądku w oszalałym od klimatycznych bzdur świecie. Może i Polska by poszła tym tropem? Niestety za PiS-u jest to nierealne.

    Odpowiedz
  • buahahaha(2019-11-05 10:42) Zgłoś naruszenie 24

    Lubie ciepło i migrantów

    Odpowiedz
  • Antybolszewik(2019-11-05 09:37) Zgłoś naruszenie 1911

    Może jak spalimy tą ziemie to następne formy ewolucyjne będą mądrzejsze od Trumpa i jego mocarstwa.

    Odpowiedz
  • obatel(2019-11-05 07:48) Zgłoś naruszenie 2223

    a druga strona medalu? czyżby porozumienie paryskie było nieskuteczne i USA mają dość europejskiej hipokryzji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Konrado(2019-11-04 22:56) Zgłoś naruszenie 3426

    Dla mnie spoko, jako mizantrop jestem za wszelkimi działaniami które przyspieszą zmiany, które wybiją gatunek ludzki, albo ograniczą jego populację z powrotem do kilkunastoosobowych plemion.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz