Mediana wieku populacji UE. Do 2050 roku będziemy jednym z najstarszych narodów Europy

7 listopada 2019, 06:20
Źródło:forsal.pl
Mediana wieku populacji w 1990 r., 2018 r. i prognoza na 2050 r. (Eurostat)

Mediana wieku populacji w 1990 r., 2018 r. i prognoza na 2050 r. (Eurostat)źródło: Inne

Mediana wieku populacji stanowi przydatne podsumowanie ogólnego profilu wiekowego ludności. W 2018 r. mediana wieku mieszkańców Unii Europejskiej wynosiła 43,1 lat. W Polsce mediana wieku jest niższa od średniej UE, ale prognozy pokazują, że do 2050 roku mamy stać się jednym z najstarszych narodów Wspólnoty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (33)

  • Jacek(2019-11-07 06:40) Zgłoś naruszenie 582

    Ale czy te młodsze Niemcy to jeszcze będą Niemcy.......?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • bert(2019-11-07 06:59) Zgłoś naruszenie 2319

    No to coś czuję że za co najmniej 10 - 15 lat nie będzie problemu z imigrantami z Afryki w naszym pięknym nadwiślańskim kraju:)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Babunia(2019-11-07 07:18) Zgłoś naruszenie 170

    Ja juz stara!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • feder(2019-11-07 08:09) Zgłoś naruszenie 1932

    Prosta sprawa. Kto nie postarał się o potomka pracującego na jego emeryturę - spadać na szczaw. To nie sprawiedliwe, żyć kosztem innych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stary(2019-11-07 09:08) Zgłoś naruszenie 2515

    Przyjmiemy 3 ml młodych Ukraińców i podniesiemy wiek emerytalny ( po powrocie Tuska )do 80 lat i wszystko się wyrówna , poza tym kto wie co będzie za 40 lat .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MW(2019-11-07 09:17) Zgłoś naruszenie 10819

    Wiecej BIEDRONIOW ,SMIESZKOW ,RABIEJOW oraz tych dewiantow seksualnych ,ktorzy popierani przez PO ,SLD i inych to z pewnoscia nie tylko Polska bedzie miala starych ludzi , Do tego to przeciez prowadzi ,

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Misio.,,,,,,,,.........,,,,,..,(2019-11-07 10:53) Zgłoś naruszenie 13111

    Jak nastąpi arabizacja w Niemczech i Francji, to rodowici Francuzi i Niemcy przyjadą do Polski, bo trudno jest funkcjonować Europejczykowi w Islamie. Wówczas ludność Polski się podwoi.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-07 10:56) Zgłoś naruszenie 4121

    Do 2050 roku będziemy jednym z najstarszych narodów Europy. Za to w 99% białym europejskim a nie czarnym i ciapatym jak D i SE!!! LooooooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Klaudia(2019-11-07 11:15) Zgłoś naruszenie 1719

    Nie masz dzieci pracoj dłużej, dlaczego bezdzietna kobieta ma przechodzić na emeryturę wcześniej niż facet czy normalna kobieta z dziećmi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oszukany(2019-11-07 12:36) Zgłoś naruszenie 925

    Trzeba zaznaczyć też że najbiedniejszym, bo ci starzy ludzie zostali okradzeni przez państwo .Dlaczego Niemca pracującego na takim samym stanowisku jak w Polsce pracuje polak jest stać by młode Polki się nim opiekowały, zostawiając w biedzie swoich rodziców bez opieki w kraju.

    Odpowiedz
  • M5an(2019-11-07 18:54) Zgłoś naruszenie 1062

    Korekta: będziemy jedynym homogenicznym społeczeństwem Europy. Reszta będzie "młoda" obcymi, a stara "swoimi". Więc ci "młodzi" zrobią prawdziwy "konflikt pokoleń". Czytaj czystkę etniczną. Wtedy się okaże że "stara" Polska jest bezpieczna, spokojna i stabilna. A dzieci zawsze można narobić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Makumba Bambowski(2019-11-07 19:31) Zgłoś naruszenie 414

    Wymrom Polaki i kraj stanie się otwarty na caaały świat. My z równika dzienkujemy jusz teraz panowi Kaczyńskiemu.

    Odpowiedz
  • gość(2019-11-07 21:56) Zgłoś naruszenie 30

    Ten "problem" już mnie nie dotknie. ;)

    Odpowiedz
  • Hanys(2019-11-08 08:38) Zgłoś naruszenie 1011

    A co o tym myślą .tęczowi , pederaści , skrobanki ?

    Odpowiedz