Elektryczna rewolucja na norweskich drogach. Auto od Fresco Motors może pobić Teslę

8 listopada 2019, 06:00 | Aktualizacja: 20.11.2019, 15:22
Źródło:Instytut Studiów Wschodnich
Fresco Motors, wizualizacja auta Reverie

Fresco Motors, wizualizacja auta Reverieźródło: Materiały Prasowe

Mimo umiarkowanej sprzedaży w miesiącach wakacyjnych, Norwegia przekroczyła niedawno próg 250 tysięcy zarejestrowanych samochodów elektrycznych. Tym samym utrzymała nie tylko swoją pozycję lidera w Europie, ale również może pochwalić się najwyższym współczynnikiem pojazdów elektrycznych w ujęciu globalnym.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • tad(2019-12-06 23:22) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Moskal, te "baterie elektryczne" to po polsku akumulatory :)

    Odpowiedz
  • Look(2019-11-26 19:07) Zgłoś naruszenie 10

    Turkom sie Sobieski przypomnial?

    Odpowiedz
  • Jshktl (2019-11-20 22:24) Zgłoś naruszenie 51

    Niech Polacy się uczą jak należy wspierać własne pomysły. A Polacy to tylko krytyka i patrzenie na 1 rok do przodu. Jak ca 6 lat temu Morawiecki juz mówił o autach elektrycznych i pomysłach jak w to wejść to wszyscy się śmiali. Dziś koncerny tak cisną w segmencie elektryków ze za kilka lat i tak będziemy zmuszeni kupować elektryczne zabawki.

    Odpowiedz
  • Ak(2019-11-14 11:28) Zgłoś naruszenie 30

    A za kilka lat zużyte norweskie akumulatory trafią do jakiego kraju, żeby nie zanieczyszczać swojego?

    Odpowiedz
  • Piotr(2019-11-09 07:43) Zgłoś naruszenie 72

    Tylko nie dodali że każdy kto posiada tesle jeździ w zimie w futrze i czapce a co bogatsi posiadają awaryjne auto spalinowe ot taka ekologia

    Odpowiedz
  • Billy Zet (2019-11-08 20:24) Zgłoś naruszenie 30

    Prawie jak w Polsce. Dopłaty, specjalne państwowe programy rabatowe, spacjalne/uprzywilejowane miejsca parkingowe ze stacjami ładowania itp... niebawem nas przegonią...

    Odpowiedz
  • hev(2019-11-08 20:18) Zgłoś naruszenie 62

    A nasze , polskie syrenki elektryczne już przebiły wszystkie?

    Odpowiedz
  • Adrian (2019-11-08 18:45) Zgłoś naruszenie 61

    No właśnie mały kraj. Ilu ma mieszkańców i gdzie ich porównywać do krajów od 30 mil. Mieszkańców wzwyż

    Odpowiedz
  • Emilian58 (2019-11-08 13:53) Zgłoś naruszenie 1310

    Inowacyjni w zabieraniu dzieci i owszem.

    Odpowiedz
  • b22(2019-11-08 12:27) Zgłoś naruszenie 192

    Gdzie te 300 km/h chce ktoś w Norwegii pojeżdzić?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ugluk(2019-11-08 11:00) Zgłoś naruszenie 211

    "Norwegowie, jak na jeden z najbardziej innowacyjnych narodów przystało" - ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega na innowacyjność Norwegów? Poza kupą kasy z ropy i gazu? Czy istnieje jakaś globalna firma norweska poza Statoilem?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • uuu(2019-11-08 10:50) Zgłoś naruszenie 102

    W Norwegi benzyna jest szczególnie droga, a energią elektryczną podgrzewają podjazdy prywatnych garaży żeby nie odśnieżać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Max (2019-11-08 06:23) Zgłoś naruszenie 133

    Właśnie w takim celu rząd norweski "dopłaca" do zakupu samochodów zeroemisyjnych - aby powstał u nich rynek takich samochodów. Przecież podczas eksploatacji trzeba je serwisowac, poznac zasade dzialania, rozebrac na czesci. Wyksztalca sobie kadre, finalnie jakis magik stworzy własną markę.

    Odpowiedz