Vigo System miał 3,72 mln zł zysku netto, 4,37 mln zł EBIT w III kw. 2019 r.Warszawa, 08.11.2019 (ISBnews) - Vigo System odnotował 3,72 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2019 r. wobec 3,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,37 mln zł wobec 3,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,92 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 9,34 mln zł rok wcześniej.

"Motorem napędowym sprzedaży Vigo System są detektory adresowane do odbiorców przemysłowych oraz klientów z branży zbrojeniowej, sprzedaż których wzrosła w minionym kwartale odpowiednio o 43% i 31%" - czytamy w komunikacie poświęconym wynikom.

Największą grupą odbiorców były firmy z szeroko pojętej branży przemysłowej, tacy jak producenci analizatorów gazów, systemów monitoringu emisji oraz wykrywania wycieków gazów, jak również urządzeń wykorzystywanych w produkcji półprzewodników najnowszej generacji. Segment ten w III kwartale odpowiadał za 56% przychodów. Drugą pod względem wielkości sprzedaży grupą odbiorców były firmy z branży zbrojeniowej - segment ten odpowiadał za 29% przychodów. Na trzecim miejscu pod względem wielkości obrotów, uplasowali się producenci rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu, odpowiadając za 7% całkowitej sprzedaży w III kw., podano także.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 9,8 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 10,57 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 31,82 mln zł w porównaniu z 28,2 mln zł rok wcześniej.

"Konsekwentna budowa rynku na nasze rozwiązania przynosi efekty w postaci systematycznych, trwałych wzrostów sprzedaży. Detektory Vigo System są stosowane w dziesiątkach produktów, częstokroć zapewniając im znaczącą przewagę konkurencyjną. Sukces biznesowy naszych kontrahentów, część których współpracę z nami nawiązała jeszcze na wczesnym etapie swojego rozwoju, nie tylko zwiększa naszą obecną sprzedaż, ale również stanowi skuteczną zachętę dla szeregu innych producentów zaawansowanych urządzeń z szeregu branż do rozwoju swoich produktów w oparciu o technologię Vigo System. Wierzymy, że konsekwentna realizacja strategii rozwoju spółki, zakładającej rozwój mocy produkcyjnych i technologii w celu uczynienia naszych detektorów bardziej dostępnych cenowo przy zachowaniu wysokiej rentowności, w krótkiej perspektywie czasu umożliwi nam dalszy, skokowy wzrost skali naszej działalności" - skomentował prezes Adam Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 37,42 mln zł w 2018 r.

(ISBnews)