Zagraniczny handel usługami. Polska będzie mieć 100 mld zł nadwyżki, to epokowe osiągnięcie

8 listopada 2019, 19:26 | Aktualizacja: 08.11.2019, 19:26
Źródło:Cinkciarz.pl
Zagraniczny handel usługami. Polska będzie mieć 100 mld zł nadwyżki, to epokowe osiągnięcie

Zagraniczny handel usługami. Polska będzie mieć 100 mld zł nadwyżki, to epokowe osiągnięcieźródło: ShutterStock

Polska nadwyżka w zagranicznej wymianie handlowej sektora usług prawdopodobnie osiągnie w tym roku 100 mld złotych. To niesamowity sukces naszego kraju na przestrzeni ostatniego 30-lecia, a także jeden z najważniejszych elementów wspierających rozwój PKB oraz zewnętrzną równowagę makroekonomiczną – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • MARIAN GASIOR Z WIERZCHLADU(2019-11-08 19:39) Zgłoś naruszenie 134113

    brawo pis brawo pan morawiecki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan z Winnicy(2019-11-08 20:59) Zgłoś naruszenie 6627

    Ewa POpychadło czy pijany kwach to przeszłość obecnie mamy bardzo mądrego premiera znającego kilka języków i dobrych ministrów a prezydent na poziomie i jak ich POrównać z brunkiym flintuum czy błaznem z POmorza? no ku...lebele jak?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2019-11-08 21:36) Zgłoś naruszenie 5130

    A niemiecka gospodarka nadal zdycha, nasza natomiast kwitnie, choć jesteśmy z niemiecka gospodarką dość mocno powiązani - co na to trolliki ? Pan premier Morawiecki zaprasza niemieckich polityków do Polski na przyspieszony kurs mądrego i skutecznego rządzenia - bardzo chętnie premier wesprze Berlin - trzeba sobie pomagać, no nie ?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Jan(2019-11-09 07:54) Zgłoś naruszenie 4616

    Przyrost dochodów w budżecie w latach 2011 - 2015 r to 5 miliardów zł . Przyrost dochodów w budżecie Polski w latach 2015 - 2019 r to 85 miliardów zł. Jeśli ktoś twierdzi że rząd PiS jest przeciętny to znaczy że jest kompletnym idiotą. Kolejne 4 lata będą latami dobrobytu, pomimo że olbrzymie spowolnienie w UE trwa już od roku , to Polska gospodarka dzięki Polskiemu Rządowi ma się dobrze

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • realista(2019-11-08 21:42) Zgłoś naruszenie 2557

    Zasługa PISia w tym jest taka jak guana, które przykleiło się do okrętu i głośno krzyczy "PŁYNIEMY!". Co więcej Matołuszek chce ową branże zarżnąć nakładając haracze typu zniesienie 30-krotności na ZUS czy kolejny przekręt metodą na emeryturę, czyli PPK.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2019-11-08 22:53) Zgłoś naruszenie 2444

    zanim wpadniemy w samozachwyt Saldo Obrotów Bieżących -1.00 oraz inflacja 2.50%,,,,,,,,jedziemy na taniej sile roboczej w UE,, i żadnych nowych pomysłów,przydali by się nowi ludzie i nowe pomysły bez polityki

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-09 02:22) Zgłoś naruszenie 1736

    Gdyby nie prywatny (w tyn zagraniczny) kapitał pracujący między 1990 a 2015 nie było by nawet na waciki , przeciwnie pensje na poziomie Białorusi 200-300 euro a emerytury 150 euro. PISbolszewia szczuje przeciw zachodowi jak Moskwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Waz(2019-11-09 14:11) Zgłoś naruszenie 152

    Panowie i panie bez emocji módlcie się o pokój ,bo inaczej wszystko się zawali.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obatel(2019-11-09 16:05) Zgłoś naruszenie 137

    Zasługa ludzi, nie rządu.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-09 02:15) Zgłoś naruszenie 1235

    Wzrost gospodarczy między 1990 a 2015 wyniósł ponad 300% czyli średniorocznie ponad 5% A w latach 2015-2018 16% czyli prawie 5%. Rząd ten jest dość przeciętny choć POrawiecki to bystrzacha który zostanie niebawem wypluty przez beton PIS

    Odpowiedz
  • al(2019-11-09 11:14) Zgłoś naruszenie 827

    KIedy PIS oglosi jakie zadluzeniej jest szpitali w naszym kraju Upadek sluzby zdrowia nie rozwioazane problemy placowe placowe szkolnictwa to rezultat 4lat rzadow PIS W propagandzie sukcesu jestesmy na plus

    Odpowiedz
  • Jan88(2019-11-09 18:27) Zgłoś naruszenie 33

    Polowa tej nadwyzki na pace co noc śpi --- ale mi sukces

    Odpowiedz
  • Stefan(2019-11-11 15:15) Zgłoś naruszenie 30

    Pracuję i prowadzę firmę od 22 lat. Ktokolwiek by nie wygrał wyborów, to przychodzi i dokreca nam śrubę. Szczególnie małym firmom. A już PiS osiągnął szczyt w tym. Przepisy takie, że nie jesteś w stanie zrozumieć wszystkich zmian i zapisów w prawie. Nie da się nadążyć za legislacyjną biegunką. Za wszystkie zmiany musisz płacić (zmiana oprogramowania, prawnicy, it) . Podwyższają kary, straszą, każą ksiegowym kablować na własnych pracodawców i tempo zmian dla firm jest niebywałe. Odnoszę wrażenie, ze chcą nas wykończyć. Tragedia. Banda darmozjadów i pasożytów chwali się naszymi osiagnięciami. Taka jest prawda. Zwykły obywatel nawet nie wie z czego mu 500 + wyplacają...

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-09 17:58) Zgłoś naruszenie 14

    Prostytucja, kradzież, przemyt i handel narkotykami w tym wszystkim wliczony??? To także w pewnym sensie nasze na zachodzie Europy bardzo znane "usługi"!!! Chyba nie, bo nie za bardzo oficjalne i legalne!!! Jestem pewny że mamy dodatkowo ponad 100 mld zł do tych oficjalnych 100 mld zł nadwyżki!!! Widoczne jest to po wielu luksusowych autach i wielkich bogatych willach w Polsce i bogatych Polskich turystach w dla nas egzotycznych krajach!!! Chyba to wszystko nie zawsze legalnie i bez wyzysku??? LoooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Xxxx(2019-11-11 07:27) Zgłoś naruszenie 11

    Bo się zachlysniecie tym kłamstwem i udusicie.i taka będzie prawda

    Odpowiedz
  • Baca13(2019-11-15 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    A tymczasem u sąsiadów zza Odry zniesiono 5.5% podatku solidarnościowego. Nie wprowadzono w zamian za to żadnego innego podatku. Bagatela 19 Mld Eur zostanie w kieszeni podatnika w 2020. Dodam że w PL wchodzi podwyżka 10% akcyzy oraz kilka innych ciekawostek typu split payment i przymiarki do ustawy o zniesienie 30 krotności zarobków. Umarł król niech żyje król!

    Odpowiedz
  • Guciu(2019-11-12 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Książka Polska Gospodarka Polityczna J.Tomaszewski J. Landau mała książka twarda oprawa wycenii co o tej myśli.

    Odpowiedz
  • Marky Mark(2019-11-12 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    teraz trzeba wprowadzić zniesienie 30krotności zusu i polscy specjaliścy wyjadą za granicę, wszytsko sie unromuje. Pisowcy zniszą Polskę!!!

    Odpowiedz