Bank Millennium oczekuje 2,9-3% marży odsetkowej netto kwartalnie w 2020 r.Warszawa, 03.02.2020 (ISBnews) - Bank Millennium oczekuje stabilizowania się marży odsetkowej netto (NIM) na poziomie 2,9-3% kwartalnie w 2020 roku, poinformował wiceprezes Fernando Bicho. Bank nie planuje dodatkowych rezerw dotyczących zwrotu części prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu konsumpcyjnego.

"Jeśli spojrzymy na ostatnie dwa kwartały ubiegłego roku, to widać, że NIM stabilizuje się kwartalnie między 2,9 a 3%. W IV kw. ubiegłego roku mieliśmy 2,94% i oczekujemy w kolejnych kwartałach, że będziemy blisko tego zakresu" - powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

Marża odsetkowa netto wyniosła 2,94% w IV kw. 2019 r. wobec 2,99% kwartał wcześniej i w porównaniu z 2,64% na koniec IV kw. 2018 r.

Bicho poinformował, że w wyniku odsetkowym za IV kw. ub. r. została w pełni odzwierciedlona rezerwa, zawiązana na zwrot opłat od wcześniejszej spłaty kredytów.

"Od grudnia robiliśmy automatyczne spłaty, pozytywnie odpowiadamy na roszczenia klientów. Nie widzimy potrzeby zmian w przyszłości, jeśli chodzi o rezerwy na zwrot części prowizji" - powiedział prezes Joao Bras Jorge podczas konferencji.

Wynik odsetkowy wyniósł 710 mln zł w IV kw. ub. roku wobec 705 mln zł rok wcześniej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)