USA przekażą do 1 mld dol. krajom Trójmorza na inwestycje energetyczne

15 lutego 2020, 10:29 | Aktualizacja: 15.02.2020, 15:39
Źródło:PAP
Mike Pompeo. Waszyngton, 13.02.2018

Mike Pompeo. Waszyngton, 13.02.2018źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Zach Gibson

Stany Zjednoczone zamierzają przekazać krajom Europy Środkowo-Wschodniej zaangażowanych w Inicjatywę Trójmorza do 1 mld USD na inwestycje energetyczne - ogłosił sekretarz stanu USA Mike Pompeo w sobotę, w drugim dniu Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • Jojojo(2020-02-15 10:43) Zgłoś naruszenie 11815

    No to Berlin się gotuje.Ktoś bezczelnie wchodzi do państw wasalnych..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Sarmata(2020-02-15 11:19) Zgłoś naruszenie 11525

    Tak jest! Walic Prusaka az mu pikielhauba spadnie a kacapa gonic az mu sie onuce porwą! Tutaj rzadzi demokratyczna wolna republikanska Polska i jej sojusznicy Ukraina Bialorus Litwa (ULB) wspierani przez USA. Budowac atom budowac farmy wiatrowe na Baltyku budowac LNG i rurociagi. Niech zyje wolne silne MOEDZYMORZE

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Kamil(2020-02-15 13:39) Zgłoś naruszenie 11010

    Kibicuje idei Trójmorza z uwagi na mozliwy bufor między agresorami..Niemcami i Rosją,bo takie są doświadczenia

    Odpowiedz
  • Alf(2020-02-15 14:32) Zgłoś naruszenie 989

    Interesy Niemiec i wielu członków w UE nie są zbiezne. Niemcy coraz bardziej pragną współpracy z bandycką Rosją,i chcą zniesienia sankcji,co jest sprzeczne z interesem wielu krajów UE, Pozostali członkowie UE,z kolei chcą współpracy z USA,oraz współpracy Euroatlanyckiej ! Niemcy sami eliminują się z gry i stają po drugiej stronie barykady, przeciw pozostałym członkom UE oraz NATO !

    Odpowiedz
  • Newsroom(2020-02-15 12:08) Zgłoś naruszenie 4814

    Hiszpański "El Confidecial" , pisze że Niemcy coraz bardziej ,egoistycznie i coraz brutalniej, postępują z niektórymi członkami z UE w tym z Polski !To wyraz słabnięcia Niemiec gospodarczo i politycznie,na arenie międzynarodowej,co skrzętnie wykorzystuje Francja, która wycofała się nawet z poparcia Nord Stream 2 Wściekłe słabnace Niemcy nie mogą pogodzić się z utratą wpływów na nasz region wraz z Rosją ! Miliard dolarów od USA, to początek coraz mocniejszego angażowania się w nasz region USA,oraz w projekt Trójmorze !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sid(2020-02-15 14:40) Zgłoś naruszenie 2344

    no to się rzucili sama polska na gaz z USA wydaje około 3 a to ma być na 12 państw,,śmiech mnie ogarnia jak widzę te wpisy anty UE czy anty niemieckie za te dziady co rzucili z USA maja w Polsce wielbicieli,,od początku wejścia Polski do Unii Europejskiej nad Wisłę napłynęło 163,6 mld a ci wyskoczyli z tymi dziadami żeby poróżnić wschodzi z zachodem UE kpina

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Terminator(2020-02-15 12:38) Zgłoś naruszenie 2051

    Jeden mld $ na inwestycje energetyczne w naszym regionie a gaz kupimy za ok 100 mld $ od USA!!! Ale fajna sprawa!!! LoooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Marek(2020-02-15 18:18) Zgłoś naruszenie 1530

    i wy myślicie że usa takie głupie i dadzą wam coś za darmo ? jak miliard wpompują to 10 miliardów zarobią gdyby to dali izraelowi to może bym uwierzył że robią to bezinteresownie bo to jest ich jedyny pupil reszcie nic zadarmo niedadzą !!!ponadto niemiecki die welt pisze że dzięki amerykańskim sankcjom zwiększył się eksport rosyjskiej ropy do usa-fajne sankcje

    Odpowiedz
  • Kol(2020-02-15 17:39) Zgłoś naruszenie 1418

    1 mld to na waciki... A poza tym nikt nie da o tak darmo takiej kasy bez możliwości zarobienia na tym...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bastard(2020-02-15 21:56) Zgłoś naruszenie 138

    Widze ze wszędzie trole pracuja !!! 1 MLD USD :))))) ZAlosne ! Dla Izraela co roku oficjalnie kongres daje 8 MLD USD ! Niech sobie w D wsadza ten miliard ! UE zamierza zwiększyć kase na badania nad własnymi technologiami . I to bedzie ponad 20 MLD EU . Chce za miliard przejąć patenty europejskich naukowców ! Bo tak to ma wyglądać i jednocześnie zmusić do podpisania klauzuli ze nie wezmą sprzętu od Huawei !!!! Bo to o to chodzi !

    Odpowiedz
  • Terminator(2020-02-15 13:32) Zgłoś naruszenie 1118

    I Z R A E L O W I USA dają co rok prawie 3 mld $ a naszemu regionowi 1 mld $!!! Coś nie tak panie Pompeo!!! LooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • bastard(2020-02-15 22:00) Zgłoś naruszenie 1137

    Jak polska wychodzi na interesach z USA to widac po kondycji PGNiG !!! Miało byc 390 MLN PLN zysku a jest 30 MLN PLN !!! Taki to tani gaz kupujemy z USA !!!!! Cudowny kontrakt !

    Odpowiedz
  • jan(2020-02-15 15:05) Zgłoś naruszenie 1114

    Zbudujemy sobie w Bełchatowie jeden taśmociąg do węgla brunatnego albo wywrotnicę wagonów z węglem z Rosji w Ostrołece.

    Odpowiedz
  • antyPiterek(2020-02-15 17:29) Zgłoś naruszenie 96

    z ta pomocą pana Pompki, to będzie tak jak w tym starym kawale o Gomółce: My Polacy, przekazaliśmy bratniemu narodowi radzieckiemu 100,000 ton węgla, a bratni naród radziecki przekazał nam w ramach braterskiej pomocy 100,000 par butow….do podzelowania

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek(2020-02-15 18:40) Zgłoś naruszenie 86

    a to trójmorze to jest to bardziej widmo niż cokolwiek poważnego takie kraje jak austria węgry czy bułgaria raczej inaczej myślą o rosyjskim gazie niż polska a ostatnim dowodem na to jest gazociąg turkish strem który został otwarty w tym roku Jest to gazociąg z rosji do europejskiej części turcji po dnie morza czarnego i bułgaria się do niego podłącza Budowa tego gazociągu też była objęta amerykańskimi sankcjami i powstał !!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Olekk(2020-02-15 18:48) Zgłoś naruszenie 73

    No, no taka bomba atomowa to na energie, ja pier.. ole!

    Odpowiedz
  • Kuskus niedźwiedzi(2020-02-16 00:14) Zgłoś naruszenie 73

    Lepszy rydz niż nic.

    Odpowiedz
  • Praktyk(2020-02-15 12:55) Zgłoś naruszenie 68

    A ja i tak mam za mało na filantropię. Zwłaszcza międzynarodową. Nie mam. Nie mogę. Zatem im nie pomogę.

    Odpowiedz
  • Zdzisek.,,,,,,,,,...,,...(2020-02-16 21:31) Zgłoś naruszenie 10

    Jeden miliard us dolar. Ile za to można kupić samolotów f35?

    Odpowiedz