"Głównym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie decyzji o zakończeniu rozmów pomiędzy JSW a [Prairie] i powodem braku dalszego zainteresowania po stronie JSW potencjalną współpracą jest ograniczenie działalności inwestycyjnej przez spółkę związane z pandemią na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w związku z negatywną zmianą warunków rynkowych. Jako jeden z głównych czynników mających negatywny wpływ na działalność spółek z sektora wydobywczego w tym i JSW, należy przede wszystkim wskazać istotny spadek cen surowców, w tym węgla koksującego będącego podstawą produkcji JSW" - czytamy w komunikacie.


JSW zamierza skoncentrować swoją działalność produkcyjną na maksymalnym wykorzystaniu posiadanej bazy zasobowej z uwzględnieniem aktualnych potrzeb odbiorców, podano także.


W lutym 2019 r. JSW oraz Prairie dokonały zmiany umowy o zachowaniu poufności w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych Prairie w Polsce, wydłużając ją o kolejne 6 miesięcy, tj. do 28 września 2019 roku. W listopadzie 2019 r. JSW podała, że analizuje potencjalne scenariusze współpracy z Prairie, z którą pozostaje nadal w kontakcie. Z kolei Prairie podało w styczniu, że nie prowadziło rozmów i nie było w kontakcie z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) w sprawie potencjalnej współpracy po 28 września 2019 r.


Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Reklama

>>> Polecamy: Koronawirus na Śląsku: 799 górników i ponad 650 członków ich rodzin zakażonych Covid-19