Chętnych do nauki nie brakuje, zdarzają się nawet dziewięćdziesięciolatkowie.

Uczestnicy szkolenia "Facebook dla seniorów" zwracają uwagę, że ich dzieci i wnuki nie korzystają już tak często z e-maila. Żeby się z nimi komunikować, rodzice i dziadkowie chętnie poznają więc tajniki portalu społecznościowego, uczą się, jak założyć tam swój profil, umieszczać na nim fotografie, nawiązywać kontakty ze starymi przyjaciółmi i zdobywać nowych, poznają zagadnienia związane z prywatnością w sieci.

Według think tanku Pew Research Center ponad połowa Amerykanów online to ludzie w wieku co najmniej 65 lat. 87 bibliotek w Nowym Jorku pomaga im w zdobyciu bądź udoskonaleniu umiejętności niezbędnych do sprawnego i bezpiecznego korzystania z internetu.

W bibliotece Spuyten Duyvil w dzielnicy Bronx najstarsza kursantka miała 97 lat. Prowadzący tam zajęcia z Facebooka Josh Soule powiedział, że nierzadko seniorzy radzą sobie lepiej niż im się wydaje. Brakuje im jednak pewności siebie, więc potrzebują wsparcia i paru dobrych rad praktycznych.

36-letni Soule organizuje też szkolenia w zakresie podstaw obsługi komputera oraz obsługi urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. Opowiada o starszej pani, która przyszła na zajęcia, ponieważ chciała się dowiedzieć, jak funkcjonuje jej iPhone i iPad, by w końcu zacząć z nich korzystać. Owa pani zapisała się też na kursy wiedzy o książkach elektronicznych.