Wniosek spółki o wycofanie ratingu związany jest z jej obecną trudną sytuacją i kondycją finansową, podano w komunikacie. Na początku czerwca bieżącego roku zarząd PBG złożył wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu, natomiast 13 czerwca Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki z możliwością zawarcia układu.

"W chwili obecnej trwa proces zgłaszania wierzytelności w sądzie. Po utworzeniu ostatecznej listy wierzytelności, co ma nastąpić pod koniec września tego roku, PBG rozpocznie proces negocjacji z wszystkimi wierzycielami w sprawie głosowania nad układem. Aktualnie spółka przygotowuje się do procesu negocjacji. Równocześnie prowadzone są prace nad planem restrukturyzacji" - czytamy w komunikacie.

PBG miało 60,50 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 24,08 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna na poziomie grupy wyniosła 41,50 mln zł wobec 45,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 715,84 mln zł wobec 477,63 mln zł rok wcześniej.