Obie firmy notowane są na londyńskiej giełdzie i obie posiadają znaczące aktywa poszukiwawcze w Polsce.

Zgodnie z zawartą umową San Leon przejmie całość udziałów w Aurelian Oil & Gas w zamian za wyemitowane akcje własne. Za każdą akcję spółki Aurelian jej akcjonariusze otrzymają 1,3 akcji San Leon Energy. Po finalizacji przejęcia obecni akcjonariusze San Leon posiadać będą 66 proc. akcji powiększonej spółki, zaś pozostałe przejdą w ręce obecnych akcjonariuszy Aurelian.

Przejęcie Aureliana przez San Leon sprawi, że powstała w ten sposób spółka stanie się największym zagranicznym koncesjonariuszem poszukiwań węglowodorów w Polsce.

"Połączenie obu spółek sprawi, że powstanie spółka posiadająca potencjał zarówno w zakresie konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych zasobów węglowodorów w Polsce" - powiedział prezes Aureliana Rowan Bainbridge, który w chwili finalizacji przejęcia ustąpi z zajmowanego stanowiska. Dodał również, że w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy przeprowadzony zostanie znaczący program inwestycyjny na polskich aktywach spółki.

Reklama

Spółki liczą, że uzyskanie niezbędnych zgód (m.in. akcjonariuszy obu spółek) i finalizacja transakcji będzie możliwa na początku 2013 roku.

Aurelian Oil & Gas posiada w Polsce 16 koncesji poszukiwawczych w Wielkopolsce i Bieszczadach (z czego trzy bezpośrednio, a pozostałe poprzez spółki zależne). San Leon posiada udziały w 17 koncesjach poszukiwawczych na terenie całego kraju, z czego siedem zarejestrowanych jest na jej spółki zależne.