Afera Art-B: Najsłynniejszy oscylator w krótkiej historii III RP

24 marca 2013, 18:01
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Bagsik i Gąsiorowski stali się pieszczochami piewców polskiej przedsiębiorczości. Budując spółkę Art-B umieli też wykorzystać znajomości z wpływowymi politykami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Michał(2014-05-27 19:47) Zgłoś naruszenie 120

  Nie napisał Pan jeszcze jednej ważnej informacji - że ART-B nadal istnieje, jest w likwidacji, a syndyk już ponad 20 lat żyje sobie z niej wygodnie.

  Odpowiedz
 • Roman(2013-12-29 12:46) Zgłoś naruszenie 99

  Nie jest prawda że Andrzej i Boguslaw byli aferzystami. Bo jesli ich tak, to jak nazwac Pana Balcerowicza?, ktory stworzył najwiekszy na swiecie system bankowy, nawet w Hajfe 200.000 mieszkańców skad niedawno wrociłem sa trzy banki a nie 30 czy 50 jak w Polsce podobnie jak w UK, ktory wydrenowal z osobisych portlefi bilioniy zlotych nie pomagajac innym. Znam historie ATB- B jak niewielu. ART-B została napietnowana przez ówczesną władze ( przeciez wtedy jeszcze był układ uwłaszczania nomenklatury czyli rozkradania majatku Państwowego poprzez tzw. prywatyzacje i tworzenie papierowych Spółek z o.o.), dlatego że otrzymała intratny kontakt na export setek tysiecy traktorów z Ususa na daleki Wschód, co zagroziło pozycji prominentych polityków, ktorzy zamiast wykorzystac i talent i wiedze Panów Andrzeja i Bogusława postanowili z zadrości ich wykończyc. Jeden, były Radny miasta Cieszyna ( wtedy Cieszyn sie rozwijał a teraz popada w ruine- wystarczy przyjechac i ogladnac dworce PKP i zburzony PKS, brak parkingów, Pan Bogusław ( jesliby mieszkańcy Cieszyna podejrzewali Pana Bogusława o malwersacje to by go nie wybrali na Radnego, bo on nie należał do grupy okrągło-stołowej i wyladowal w wiezieniu, a drugi jest obecnie słynnym na całym świat kompozytorem i charytatywnym businessmanem w Izraelu, a całośc ich wysiłku i wiedzy wykorzystał Pan Balcerowicz działając w imieniu nieznanych kół finansjery światowej ( na pewno nie żydowskiej- sa i inne koła) Na chwile obecna obydwoje przebywaja zagranica z wilczymi biltetami i nikt ich nie zrehabilitował za wyrzadzone im krzywdy przez RP ( chociaz oddali pieniądze Państwu Polskiemu ( ale jakos nikomu oprocz Pana JKM http://nowaprawica.com/dolacz-do-nas ) nie przeszkadza, ze te Pieniadze sa marnotrawione, a za czasów ART-B były inwestowane co do grosza) podobnie jak mnie. Nie moga wrócic do Polski gdzie zostaliby ponownie uwiezieni, bo za dużo wiedzą, chyba ze Pan Prezydent im przyzna honorowe obywatelstwo Polski co jest watpliwe w okresie przedwyborczych czczych obietnic wyborczych i igrc politycznych.

  Odpowiedz
 • Flaku(2013-03-24 21:27) Zgłoś naruszenie 80

  Oscylator to po prostu wada dzisiejszego systemu z bankiem centralnym. W warunkach wolnej bankowości nie byłby możliwy, a banki które pozwalałyby klientom na takie zagrania szybko by bankrutowały. Nie wiem jak można najpierw tworzyć system który umożliwia takie zagrania, a potem karać za korzystanie z tego. To tak jakby rozsypać złoto w lesie, schować się za krzakiem i karać każdego kto podejdzie i podniesie.

  Odpowiedz
 • Adam(2013-03-24 17:41) Zgłoś naruszenie 20

  Jak państwo okrada obywateli i o tym co każdy Polak o gospodarce wiedzieć powinien, aby być świadomym obywatelem i wyborcą: http://www.wykop.pl/link/1455785/jak-panstwo-okrada-ludzi-i-o-tym-co-kazdy-polak-o-gospodarce-wiedziec-powinien/

  Odpowiedz
 • cofferoman(2013-12-29 13:38) Zgłoś naruszenie 10

  potwierdzam to co napisałem powyżej

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze