„Różnica w cenie pomiędzy sprzedażą eksportową a krajową w dużej mierze wynika z cła eksportowego. Sprzedaż możemy prowadzić zarówno w Rosji, jak i za granicą, przy czym dochód w obu przypadkach jest na podobnym poziomie. Średnia cena sprzedaży naszej ropy utrzymuje się na poziomie wyższym niż zakładane w naszym budżecie 95 USD za baryłkę ropy Ural (także w przypadku zakładanego poziomu cen w sprzedaży krajowej)" – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że na koniec pierwszego kwartału środki pieniężne wynosiły 108,9 mln USD.

„Daje nam to silną pozycję finansową i umożliwi dokonanie zmian w programie wierceń w ciągu roku. Nasze zadłużenie kształtowało się na poziomie 100,2 mln USD. W efekcie nasza pozycja gotówkowa netto wyniosła 8,7 mln USD. 80% aktywów płynnych zdenominowanych jest w dolarach amerykańskich, a pozostałe 20% w rosyjskich rublach. Nasze depozyty nie są ulokowane na Cyprze" – czytamy dalej.

Nakłady inwestycyjne w okresie trzech miesięcy zakończonych 31 marca 2013 r. wynosiły ok. 33 mln USD (w I kw. 2012 r.: 28,6 mln USD), z czego 9,8 mln USD przeznaczone zostało na prace wiertnicze, 23,1 mln USD na infrastrukturę oraz 0,1 mln USD na nabycie i interpretację danych sejsmicznych.

Reklama

Exillon Energy to notowany na warszawskiej GPW (od października 2012 r.) i londyńskiej LSE niezależny producent ropy naftowej prowadzący działalność w dwóch roponośnych regionach w północnej Rosji - Timan-Peczora (poprzez spółkę Exillon TP) i Syberii Zachodniej (Exillon WS).