Oto główne szlaki komunikacyjne UE. Bruksela chce je zbudować do 2050 roku

20 listopada 2013, 06:34 | Aktualizacja: 31.12.2013, 16:39
Tylko na Forsal.pl

Parlament Europejski przyjął wczoraj plan rozwoju europejskiej sieci transportowej do 2050 roku. Wyznaczono 9 korytarzy, którym nadano rangę najważniejszych szlaków komunikacyjnych Unii Europejskiej (TEN-T).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • McViRR(2013-11-20 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    UE nie wytrzyma do 2050. Jeśli jeszcze 5 lat będzie istnieć to będzie dobrze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jatz(2013-11-20 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawie wygląda "trójkąt bermudzki" czyli obszar Lublin-Rzeszów-Kraków.

    Odpowiedz
  • Michal(2013-11-20 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    pewnie bedzie łatwiej transportować masę uchodźców z krajów trzeciego świata jak już się zaczną prawdziwe konflikty na świecie. Kiedy był konflikt w Libii to Włosi rozdawali paszporty swoim uchodźcom z biletem do Francji przez co Francuzi musieli zamknąć tymczasowo granicę :D

    Odpowiedz
  • Passenger(2013-11-20 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe kiedy będzie ekspresówka z Poznania do Wrocławia? To jest jedna z najgorszych, najbardziej niebezpiecznych i najmocniej obciążonych dróg krajowych w Polsce :/

    Odpowiedz
  • Mike(2013-11-20 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe kiedy będzie ekspresówka z Poznania do Wrocławia? To jest jedna z najgorszych, najbardziej niebezpiecznych i najmocniej obciążonych dróg krajowych w Polsce :/
    Zapewne w ciągu 2 lat. Obecnie trwają przetargi na prawie cały odcinek z Wrocławia do Poznania, więc wystarczy już tylko czekać :)

    Odpowiedz
  • Bazuka(2013-11-20 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe kiedy będzie ekspresówka z Poznania do Wrocławia? To jest jedna z najgorszych, najbardziej niebezpiecznych i najmocniej obciążonych dróg krajowych w Polsce :/
    Wystarczy trochę poczytać w internecie. Nie wiem dlaczego uważasz że ta droga należy do "najgorszych i najbardziej niebezpiecznych" w Polsce. Jej stan jak na polskie warunki jest bardzo dobry. Cała droga w ciągu ostatnich 10 lat przeszła kapitalny remont. Jezdnia jest równa a pobocza szerokie. Owszem jest obciążona, ale znowu nie aż tak; wiele innych DK, a nawet DW ma dużo większy ŚDR.

    Odpowiedz
  • Paweł(2013-11-20 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pominięcie szlaku z Katowic na wschód gdzie do 2014 będzie gotowa autostrada A4 i w dużej mierze wyremontowana linia kolejowa jest całkowicie szokujące i irracjonalne. Jednocześnie budowa przez Słowację alternatywnego równoległego szlaku komunikacyjnego wręcz niewytłumaczalne. A może po prostu linia się przesunęła przy drukowaniu materiałów bo po prostu trudno w to uwierzyć

    Odpowiedz